Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tanyavilágban lakni ti nem...

Tanyavilágban lakni ti nem félnétek?

Figyelt kérdés
Mostanság többször járok az alföldön, sokszor láttam olyat, hogy a semmi közepén az út mellett van egy-egy ház, kilóméterekre a falvaktól és városoktól. Tudom, hogy hangulatos és nyugalmas lehet ott lakni, de akik ilyen helyen élnek nem félnek? Mert minden segítség kilóméterekre akármi történik, vagy ha betörnek és elviszik az ember minden értékét, sohasem fognak a betörő nyomára bukkanni. Ti mernétek ilyen helyen, egyedül élni?

2020. jún. 7. 17:20
1 2
 1/16 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
42%

En Bprol koltoznek szivem szerint tanyara.

Nem aggodom. A ferjem 2 meteres mernok, mindentol megved es minden ferfias dologhoz ert, en meg kis faluban nottem fel, sebeszeten dolgozom, nem vagyok ijedos tipus. Kitunoen lovunk kezi fegyverrel es puskaval is. Engedely is megvan.

Tehat...nekem ez nem lenne para.

De jo is lenne, foldet muvelni, es teheneket meg baranyokat tartani...istenem.

2020. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Biztonságban sehol nem vagy igazán, lásd Budapest vagy akármelyik nagyobb városunk belvárosa, ahol simán lekéselnek, megtámadnak. Betöréses lopások pedig bárhol megesnek sajnos.


Na meg tanya és tanya között is van különbség, ha látszik hogy jól védett (kutya, kamera, riasztó, kerítés) akkor oda kevésbé fognak "betévedni".

2020. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem max a kutya miatt nem mernének betörni, riasztó nem ér sokat egy tanyán ha nem olyan hogy telefonra tud jelezni, kamera sem ér túl sokat ha nem felismerhető a tettes.
2020. jún. 7. 17:39
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem félnék, meg eleve olyan költségvetéssel költöznék csak ilyen helyre, ahol a tulajdonvédelem nem gyerekcipőben járna. Viszont minden más hátránya miatt nem tenném meg. (Milliárdos költségvetéssel, 1000+ ha gazdaság alapításával talán)
2020. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Hát mi tőlünk a faluban épp a szomszéd lop folyton (sajnos eddig még nem sikerült rajtakapni/bebizonyítani)... szóval a tanyán legalább nincs lopó szomszéd.
2020. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
sajnos nem csak a szomszéd tud lopni...
2020. jún. 7. 17:56
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
A tanyavilágban sokkal jobban figyelnek egymásra az emberek, mint bármelyik nagyvárosban. De ha nem így lenne is, két jól idomított kuvasz csodákat tud tenni. Nem véletlenül volt a régi tanyavilágba is közkedvelt házőrző.
2020. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
A másik meg az emberi természet. Tanyára lopni csak autóval lehet menni. Aki meg autóval jár, az nem a tanyán található szerszámokra fog beizgulni, hanem gazdagabb vidéken néz körül.
2020. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem félek attól, hogy ha a betörőt megölöm, valah kiderülne, nem.
2020. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Én ma már félnék.
2020. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!