Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A mostani fiatalok nagy része...

A mostani fiatalok nagy része a szülei házában lakik 30 évesen is.De hol fognak lakni a mostani fiatalok gyerekei 30 évesen?

Figyelt kérdés
Nehéz kirepülni a családi fészekből,az okokat mindannyian ismerjük.Alacsony fizetések,munkanélküliség,magas ingatlanárak.A mostani 30 évesek abból a szempontból szerencsések,hogy a szüleik a Kádár rendszerben könnyebben jutottak saját lakáshoz mint mi most.A lényeg,hogy egy most 30-40 évesnek nem muszáj albérletben laknia,nagy részük nem is tudná fizetni,ellaknak a szüleik lakásában,amit a Kádár rendszerben kaptak.De a mostani fiatalok gyerekei hol fognak lakni?Nagyszülők,szülők,unokák,dédunokák mind a nagyszülők lakásában fognak lakni?És csak azért nem hajléktalan szállón mert Kádár ideje alatt a szocializmusban könnyebb volt lakáshoz jutni?

2020. jún. 29. 21:14
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
24%
több tízmilliós csokot vágnak a gyerekcsináló fiatalokhoz. mi a fenét akartok még????
2020. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem lesz soha gyerekem.

Most vagyok 31 éves férfi, szüleimmel lakom évente 1,75 millió forintot tudok megtakarítani ingatlanra, a gond az hogy évente ennek többszörösével nőnek az árak, szerintem véglegesen kiárazódtam az ingatlanpiacról.


Jól látod amúgy, Kádár rendszer alatt sokkal könyebb volt ingatlanhoz jutni, Magyarország viszont csatlakozott a nyugathoz a kapitalizmushoz, egyre kevesebb kézben egyre több ingatlan összpontosul, nyugaton van néhány gazdag család illetve rengeteg cég amely egész városokat birtokol és adja ki embereknek albérletbe, olyan árak vannak hogy egy ember egész fizetése élete végéig csak arra szolgál hogy fizesse az albérletet. Ingatlant nem tudd venni, 20-30 éves hitellel sem, nem véletlen hogy néhány nyugati országban már az emberek 70% albérleti rabszolga.


Magyarországon is hasonló sors vár az emberekre. Én nem akarok rabszolga gyereket, ilyen szegénységbe ne szülessen meg, sohasem lehet saját ingatlanja. Nekem is csak életem végére lesz

2020. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Illetve jól látod nekem nagyszüleim is élnek mindkét oldalról 85-87 évesek.. és csak most osztották a szüleim örökségét oda. A szüleim pedig makk egészségesek örökölni már csak fél lábbal a sírban fogok, teljesen felesleges :D
2020. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerű, nem akarok gyereket pont azért, mert szar volt így felnőni. Az egész fiatalkorom egy végeláthatatlan szopás és robot azért, hogy aztán épp csak egy átlagos szar életem legyen.
2020. jún. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%
11: számold ki, hogy hány ház ára tisztességesen felnevelni és 18 éves koráig eltartani 3 gyereket, aztán nézd meg mellé azt a retkes 10-20 milliót.
2020. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
83%
külföldön valahol szerintem. itt úgyis államcsőd lesz. kutya világ lesz.
2020. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
19%

12


Mióta raksz félre? Mert ha mondjuk most 31 vagy és feltételezzük, hogy 10 éve gyűjtesz házra és mondjuk az elején nem tudtál csak évi 700 ezret félrerakni ami szép lassan ment fel 1,75 millióra akkor az jön ki, hogy 12 millió megtakarításod kéne legyen mindenféle befektetés nélkül.


Ennyiből nem lehet legalább egy lakás önrészét fedezni? Most ha rákeresel 53 ennél olcsóbb ingatlant árulnak Budapesten ahol a legdrágább a lakhatás.

2020. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
19%

Még a koronavírus előtt nettó 200-al vettek fel Suzukiba két műszakra + ingyen munkásszálló (kb. egyetemi kolesz szint) + napi 3-szori étkezés.


Akárhogy számolom itt ha egy fiatal kicsit meghúzza magát és eljátssza, hogy "csóró" egyetemista legalább 2-2,5 milliót tud félrerakni egy év alatt. (pár szombat + 13. havi fizetés és még szórakozásra is lesz pénze)

Ha ezt egy pár csinálja(mert ugye gyereket nem magadban vállalsz ) és kicsit lazábbra veszik a figurát akkor is 3 év alatt simán 12 millió fölött vannak + 10 millió lakáshitel fix kamatozás mellett is havi 100 ezerbe fog nekik fájni és ezért már csak az ingatlanpontcomon is 62 darab 3+ szobás lakást lehet találni Budapesten.

2020. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
33%

Hitelt kell felvenni vagy ki kell menni pár évre külföldre.

Sehol nincs kolbászból a kerítés.

2020. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
#19 és ha minden fiatal kimegy külföldre mi lesz a nyugdíjasokkal?Ki fogja kitermelni a pénzüket?
2020. jún. 29. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!