Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Le tudnád élni az életed...

Le tudnád élni az életed lakásban?

Figyelt kérdés

Itt most az ember és a föld kapcsolatára lennék kíváncsi, ezért érdekelne hogy vannak olyanok akik megelégszenek egy lakással, nyilván az anyagi körülményeket figyelembe véve. Tehát lehet teljes és boldog életet élni egy panel sokadik emeletén? Vagy a többségnek a lakás csak átmeneti állapot? Vagy aki napfényre és a természet közelségére vágyik milyen otthon tud elképzelni magának?


A szavazásban kérlek azt a kompromisszumos MINIMUM-ot add meg ami számodra az ideális élethez ÉPPEN ELÉGSÉGES lenne. Tehát az alsó határt keressük, mert a felső határt magam is ki tudom találni.



2020. júl. 19. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Sötét lakás erkély nélkül
Világos lakás erkély nélkül
Lakás kis erkéllyel <5m2
Lakás nagy erkéllyel/terasszal
Társasházi lakás közös udvarral
Sorház saját kis <100m2 telekkel
Kertes ház
Nem számít milyen az otthonom, mert szabadon beutazhatom a világot, ami nekem elég
73 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Ennyi erővel mi a helyzet a két szintes kertes házzal?

Ha már a földdel akarod összefüggésbe hozni

2020. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés HOL a lakás?

Közel a munkahelyemhez, de mégis 2 kmre van természet, vagy a környék is egy betondzsungel?

2020. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

"Tehát lehet teljes és boldog életet élni egy panel sokadik emeletén?"

Lehet.

2020. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Lakásban élek. Nekem is ugyanolyan elérhető a napfény és a természet, mint annak, aki ugyanebben a városban él, de házban. Falura nem akarok költözni.
2020. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
34%

Anyagi körülmények miatt megelégedni egy lakással? Ember, az megvan hány kádár kockát lehet venni Világvége alsón egy panellakás árából?

Pesten a legkisebb panel garzon is minimum 20 millió.

Faluban 4 millióért kapsz egy kádár kockát. És onnan tényleg lesajnálóan tekintesz a szegény, szerencsétlen lakásban tengődőkre? Pl a 80-100 millás lakásban tengődőkre? (mert nemcsak panel van a világon).

De panelból is 40 körüliek a nagyobbak.

2020. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

inkább az a szörnyű, ha valaki hajléktalan, netalán egy felázós, penészes, omladozó kertes házban él.

panelban lakom, napi 1-2 órát sétálok, esetleg kint fekszem a fűben, mert minden zöld körülöttem. maximum nem az én tulajdonom a föld, amit ugyanúgy használok pihenésre.

Nem mondom, szívesebben laknék egy tisztességes kertesházban, ami mondjuk 4x-5x annyiba kerül itt, mint a lakásom, de miért ne lehetnék boldog a saját lakásomban? van tető a fejem fölött, nem is akármilyen.

ahol nem szívesen laknék, az Budapest belvárosa, a szűk utcákkal, omladozó gangokkal, önkormányzati lakásokban lakó kétes elemekkel. Pedig azok a lakások sokkal többért kelnek el, mint amennyit az enyém ér elvileg.

2020. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nyilván le tudnám élni az életem egy ötödik emeleti panelban is, de nem nevezném ideálisnak. Nincs összhangban a kérdésed és utána a kifejtés.
2020. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

Az 5-ös nagyon bután sarkít.

Senki nem egy New York-i flathouse-t hasonlított egy borsodi, 100 éves házhoz.


Azonos város(rész) azonos állapotú lakását van értelme összevetni.

A mi otthonunk körülbelül 65-70 milliót ér itt Kőszegen, panelt 15 környékén már biztosan kapni.

De ha utóbbi 100 millió lenne "hirtelen", akkor sem cserélnék.

A medencés bulik, kerti sütögetések, gyerekek focizása, a virágaim... felbecsülhetetlenül más életminőség.

Mondom ezt úgy, hogy 13 évet lakásban éltünk.

2020. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

5 * Faluban 4 millióért kapsz egy kádár kockát.


Aztán baromira lesel, hogy miért megy el több százezer a benzinre, miért kell ha valami normálisat akarsz venni több km-re menni, ha éjszaka rohansz a gyerekkel miért tűnik a 25 km 100-nak, miért viselkednek úgy az emberek hogy 5-kor már semmi nincs nyitva, a gyógyszertárról, normális orvosról már ne is beszéljünk.A kertről már ne is beszéljünk, amikor ott kotor három pici gyerek, lehúzod a napi 14 órás melót, és még a pluszban lévő háztartás, mindezt ketten a férjeddel csinálod-zéro segítséggel.


Szóval lehet, hogy neked a 4 millás kádárkocka megfelel, de nekem, ha mindezeket beleadom-nem kéne ha ingyért adnák akkor sem.

2020. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

9-es!

5. vagyok, neked valami nagyon félrement abból amit írtam! Fuss neki újra!

2020. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!