Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Le tudnád élni az életed...

Le tudnád élni az életed lakásban?

Figyelt kérdés

Itt most az ember és a föld kapcsolatára lennék kíváncsi, ezért érdekelne hogy vannak olyanok akik megelégszenek egy lakással, nyilván az anyagi körülményeket figyelembe véve. Tehát lehet teljes és boldog életet élni egy panel sokadik emeletén? Vagy a többségnek a lakás csak átmeneti állapot? Vagy aki napfényre és a természet közelségére vágyik milyen otthon tud elképzelni magának?


A szavazásban kérlek azt a kompromisszumos MINIMUM-ot add meg ami számodra az ideális élethez ÉPPEN ELÉGSÉGES lenne. Tehát az alsó határt keressük, mert a felső határt magam is ki tudom találni.



2020. júl. 19. 11:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%

8-as

5-ös vagyok.

A te szempontodből tökre igazad van, viszont lássuk be hogy ilyen kérdést valószínűleg nem a "te fajtád" ír ki, hanem olyan aki valami átlag falusi viskóból próbál önigazolást keresni, hogy de neki mennyivel jobb mert neki kertes háza van, élvezheti a természetet blabla, és jaj de sajnálja a csóró, lakásban élőket, de rossz nekik az összkomfortban és az, hogy nem kell még a kertben is robotolni este hazaérve.

2020. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%
A sorházat jelöltem be minimumnak. Szerintem társasházi lakás (vagy egész pontosan a panel) csak egy ideiglenes szükségmegoldásnak, a másik oldalról befektetésnek jó vagy nyugdíjasnak, aki már nem bír el egy nagy kertes ház rendben tartásával. 5-10 évet le tudnék húzni egy ilyenben, de családot nem alapítanék bele.
2020. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%
Ha muszáj lenne, akkor nyilván le tudnám élni az életem panelban is, de nem az lenne az ideális. Jelenleg kollégiumban lakom (a korona óta itthon, a szüleimmel), ezt is kibírom, de még mindig itthon a legjobb. Kertes házban nőttem fel, nem vagyok egy nagy földműves, de azért jó, ha az ember tud ültetni nyáron egy pár palántát, van egy-két gyümölcsfája, tud rendezni egy kerti szalonnasütést, tarthat kutyát/macskát úgy, hogy nem hülyül meg a lakásban, ameddig dolgozom, hanem elvan a kertben. Nem vagyok egy nagy elmászkálós, társasági ember sem, teljesen jól ellennék egy kis kertes házban, ahol egyedül rendezhetném a házat és a kertet (nyilván azokat a dolgokat, amiket egyedül meg tudok csinálni), gondozhatnám az állataimat.
2020. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
46%

Sosem laktam kertesházban és valahányszor ilyen helyen voltam vendég, elfogott az undor. Ez van, engem rohadtul nem vonz a kert és a vele járó mocsok, a rovarok, az, hogy minden évszakban van, amivel kihajthatom a belem még munka után, hogy ne nézzen ki csálé szarnak a kert. Nem érdekel, hogy nincs kertem, vannak parkok, gyönyörű tájak, ahova az ember elutazhat és azokat legalább nem nekem kell gazolnom, nyírnom, metszenem, gereblyéznem, vegyszereznem, ásnom, kapálnom, hólapátolnom, nem nekem kell a bejáratot minden nap kiganéznom a lucskot és a sarat az ajtóból meg kiirtanom a hangyákat, egereket, szúnyogokat. Nem kell a tetőt meg a ház külső burkolatát pátyolgatnom, mert a közös képviselő intézi ezt, nem jönnek be random állatok hozzám...


Arról meg aztán ne is beszéljünk, hogy egy fosputrit 5 milláért biztosan nem fogok venni a halál fszán kettővel, ahol a takony időben ugyanúgy hajnal 6-kor kell indulnom, hogy beérjek munkába, ráadásul ha vidékebbre van, mint az agglomeráció, fosért-húgyért dolgozzak a pesti bérekhez képest.

2020. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%

A főkérdésre válaszolok, nem olvastam kommenteket.


Nekem a legeslegfontosabb célom a kertesház, őszintén megmondom, mindenen felül van.


Nem szeretek a 4 fal között lenni, zavar a "bezártság".


Egy parkig eljutni (Budapesten lakom) idő és a parkban tömeg van.

Pici erkélyen van rengeteg növényem. Home office alatt ott ebédelek - dehát elférni alig bírok.

Hiányzik egy kert, ahol lehetne enni, dolgozni, olvasni, főleg egy férfivel borozni és közben beszélgetni.

2020. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
43%

Hat nekem egy nagy hazban egy lakas, aminek plane ha erkelye is van, es szeles fas utra nez, vannak parkok, elobb kene, mint egy olyan haz, aminek az ablaka elott jarnak, kicsi a telek stb...

A Budai-hegyekben meg elobb szeretnek egy garzont, mint kertes hazat Zugloban.

2020. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
7%
hát pedig vannak bőven olyan részei Zuglónak, hogy csak néznél nagyokat.
2020. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
[ütemes léptekkel haladunk színes ábrándjaink leírása felé - noha a minimum volt az eredeti kérdés]
2020. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Örülök hogy sokan szavaztak a lakásra. Az hogy az ingatlan hol van és milyen felszereltségű, nyilván azért nem vettem bele a válaszehetőségekbe, mert ezer meg ezer féle variációt fel kellett volna sorolnom.

Én lakást szeretnék eladni pár éven belül (házra cserélni), és őszintén féltem tőle, hogy pár év múlva jelentősen leértékelődnek a lakások az (azonos felszereltségű!) házzal szemben. De ezek szerint csak a saját érzékeim visznek félre, de nagyon.

A kommentelőknek köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 19. 13:16
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
Nm fognak leértékelődni a lakások. Számos olyan faktor van, amit nem tudunk belőni: nagyon fontos, hogy a munkahely, iskola elérhetőség milyen, az idősebb vevőknél orvos, lépcső-lift kérdés, az egész ház állapota (panelnél volt-e szigetelés), azonkívül a helye a településen ( a lakótelepek sem egy kategóriában vannak)
2020. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!