Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Le tudnád élni az életed...

Le tudnád élni az életed lakásban?

Figyelt kérdés

Itt most az ember és a föld kapcsolatára lennék kíváncsi, ezért érdekelne hogy vannak olyanok akik megelégszenek egy lakással, nyilván az anyagi körülményeket figyelembe véve. Tehát lehet teljes és boldog életet élni egy panel sokadik emeletén? Vagy a többségnek a lakás csak átmeneti állapot? Vagy aki napfényre és a természet közelségére vágyik milyen otthon tud elképzelni magának?


A szavazásban kérlek azt a kompromisszumos MINIMUM-ot add meg ami számodra az ideális élethez ÉPPEN ELÉGSÉGES lenne. Tehát az alsó határt keressük, mert a felső határt magam is ki tudom találni.



2020. júl. 19. 11:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
54%
Na de ebből a szempontból ez buta kérdés volt, mert az, hogy valaki szerint mi a minimum, és mire van pénze, az két külön dolog.
2020. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%
Kertes ház, nem lustáknak való, nagyon sok munka van vele, ezért inkább panel vagy társasház, nekem nagyon rossz lenne 7 ből 7 napot dolgozni, hétköznap munka, hétvégén udvsrost játszani, de embere válogatja.
2020. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
52%

ha le is értékelődnének a lakások, úgyis megint felmegy az áruk. a panelek nagyon stabilan meg vannak csinálva, jó sokáig fenn fognak még maradni. Számomra pozitív, hogy nincs a lakásokban bojler, konvektor, nem kell a kéménnyel vesződni, mindent a közös képviselő intéz, szóval nagyon kényelmes, lényegében csak lakni kell bennük, nincs az hogy ez dől össze, az dől össze, elvitte a vihar a fél tetőt, stb. mint egy háznál. nagyon sok panelház már nagyon pöpecül fel van újítva (szigetelés, napelem, stb), szóval én személy szerint nem látom miért kéne utálni őket. Nálam a szomszédok is nagyon normálisak, nem visszamaradott emberek, csönd van, sok a zöld a környéken, és fele annyiba kerül egy panel mint egy 120 éves belvárosi rozoga lakás, ahol ugye bojler gondok, konvektor gondok vannak, rendszeresen kéményseprőt kell hívni, ólmos a víz meg mit tudom én.

A kertes háznál nagyon megnézném, hogy milyet vegyek, ne legyen azbeszttetős, ne legyen felázós, nedves, mennyire öregek a csövek, a vezetékek, szóval lehetnek gondok, de persze a kert tényleg nagyon jó dolog, viszont ugye a ház karbantartása állandó gond, amihez kell sok türelem meg pénz.

2020. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%
Kizárt. 40 évig laktam lakásban, de mindvégig tudtam, hogy ott valóban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Amint a csemetéim közeledtek az önállóság elé, húztam vidékre, és nem is megyek vissza a városba, amíg a kezemet emelni tudom. A eleségem is városi lány volt, de ugyanúgy érez, mint én.
2020. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én kertes házban éltem le az életemet. Természetesen tudnék panelben is élni, de ha nem muszáj, nem tenném.


Én szeretek molyolni a kertben, nekem az nem fáradtság, inkább kikapcsolódás, lazítás. És imádom látni az eredményt is. Mondjuk, a hólapátolást kihagynám. Mi áprilistől novemberig kint éljük az életünket a kertben és a teraszon, reggel ott kávézunk, ott főzünk, ott eszünk, ott olvasunk, játszunk, és ott fogadunk vendéget. Határozottan hiányozna mindez, ha holnap egy panelba kellene költöznöm.


De nem vagyunk egyformák. Az unokabátyám megörökölte a szülői házat. Nem akart odaköltözni. Pedig ott nőtt fel. Szép, nagy, kényelmes házról beszélek. Nagy kerttel, gyümölcsössel.


Inkább eladta, vásárolt egy 5 szobás panelt, amit átalakított a saját gusztusa szerint.

2020. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én ősfás társasházban lakok, két erkéllyel. Nekem megfelel, ha lesz gyerekem, csak 1-et szeretnék, így csak elférek.
2020. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!