Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyiben más panelben élni...

Mennyiben más panelben élni mint kertes házban?

Figyelt kérdés

Kertes házban élek szüleimmel de már erősen elkezdtem gondolkozni költözésen az elkövetkező 5 évben.

A gond az hogy nagyon valószinűtlennek tartom hogy legyen elég pénzem ahhoz hogy megyeszékhelyen tudjak venni házat (ha van is az már annyira kint van hogy mintha faluban élnék és tömegközlekedés rossz mivel nem Budapest). Ugyanakkor egy lakás/panelre lenne elég pénzem megyeszékhelyen is és még maradna is belőle.


Sajnos kertes ház esetleg kisebb városokban lenne csak opció de akkor fel is élné a pénzem nagyrészét, faluban persze olcsó de akkor meg autózás enné meg a pénzt.


Szóval logikusan egyedülállóként lakás/panel lehet az okos döntés.


Milyen életszinvonalbeli különbségek vannak.

Én itt kertesben azt szeretem hogy csend van, a szomszédok nem is léteznek, leszámítva néha kertben csinálnak vmit vagy esetleg kutyaugatás stb .


Állítólag lakásban sokkal inkább kell türnöm más embereket, mennyire igaz ez stb?



2020. júl. 19. 20:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

A panelban nagyon függ az életminőség a szomszédoktól. Ugyan abban a lakásban volt, hogy nagy csend volt (csak a fúrások hallatszottak, de olyankor elmentem sétálni), és volt, hogy a szomszéd nagyothallott. Lefeküdtünk aludni és úgy hallottuk a tv-t, minta a szobában szólt volna.

Ahogy a kertesben is van hangos és zajos épp úgy panelban is. Egy pár emelettel és lakással arrébb lakó elmebeteg (a "bogaras" néni) a fél ház életét megkeserítette, mert nem takarított és gyűjtögetett. Nagyon büdös volt a folyosón és rengeteg bogár.

Én szerettem a panelt is, a kertest is, de gondold meg: panelben magadra csukod az ajtót és nem kell megetetni a tyúkokat, kapálni a kertet, javítani az ereszt..., de nem tudsz kimenni a kertbe levegőzni, ha rosszak (zajosak) a szomszédok nem tudsz mit csinálni. Szerintem pár hónapra vegyél ki a lakótelepen egy lakást. Próbáld ki, hogy nálad hogy billen a mérleg.

2020. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem jött be. Most ilyen kétlaki életet élek a szülői ház és a barátom lakása között, mit ne mondjak én pár nap lakásozás után már unom. Pláne nyáron nagyon rossz. Szerintem aki kertes házban nőtt fel, az nagyon nehezen alkalmazkodik a lakáshoz, annyira természetesnek veszed, hogy ott az udvar. Budapest belváros, vannak mindig zajok.
2020. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a társasházban az élet annyira nyugodt, amennyire a szomszédok azok. Ezt nyomozd ki. Amúgy millió előnye és hátránya van, de ezek szerintem triviálisak.
2020. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 éve élek panelben. Előtte mindig kertesben voltam.


Panel:

Kényelmes nem kell az udvart rendbe tenni, ház körül semmit se csinálni.

Viszont büdös pl. Vannak akik kint cigizenek a folysón. Kutyaszagú és kutyakakis a lift sokszor. Kb mindent hallani,a szomszédokból, főleg a lakás bizonyos pontjain pl wc. Valszeg ők is hallanak.

Nálunk a wc baromi rossz helyen van, és elég sok panelban. Ha vendég jön hozzád és rádjön a ... elég kellemetlen, hogy kb. Körülűlnek.

Sokszor érezni ki mit főz. Az utóbbi években 5x áztunk be, emiatt már 1x kellett festeni 3x kellett javítani.


Kertes hát szerintem nem kell bemutatni.:)

2020. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Az összes szomszédodnak egyszerre hallod minden kisebb-nagyobb zaját. Veszekedéseket, tévét, zenét, szexuális életet, bélműködéssel járó hangokat, köhögést, tüsszögést, beszélgetést, bútortologatást (ezt sokan csak úgy ok nélkül nekiállnak csinálni éjszaka közepén), fapapucsban mászkálást, mindent. Még a legjobban szigetelt házban is. És a legmesszebbi lakásokból is átjönnek majd hangok, mert a falak kiválóan vezetik őket. Éjjel-nappal folyamatosan fog szólni valami zaj. A legtöbbet füldugón keresztül is hallani, nem elviselhetetlen szinten, csak úgy éppen annyira, hogy idegesítő legyen. Szellőztetni nem fogsz tudni normálisan, mert az alattad levő szomszédok lakásából áramlik be a háromnapos olaj, sülthagyma, stb. szaga. Ha laknak alattad vagy melletted dohányosok, akkor az ő füstjüket is szagolhatod a hagymaszag mellé (a szagok nem csak egy emeletet szállnak felfelé, hanem mindenkitől, aki alattad lakik).

Ha van egy szomszéd, akinél elszaporodik valamilyen rovar, akkor pár nap múlva nálad sem lehet majd kiírtani őket.

És még reggelig sorolhatnám.... Persze vannak előnyei is, de ami hátrány, az annyira zavaró, hogy az előnyök szinte eltörpülnek mellette.

2020. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Uhh milyen "rovar"-ra célzol utolsó?


Most komolyan lehet hogy csótány vagy ágyi poloska átterjedhet vmi trehány lakó miatt?

2020. júl. 19. 21:21
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
Kényelmesebb mint egy kertes-kevesebb gond van vele. Meg nem kell attól tartanod, hogy jön egy természeti katasztrófa, és honnan szedsz elő milliókat a helyreállításra stb.. Ok, hogy biztosítás, de az mindig lutri, hogy mit fizetnek, és ha kicsi gyerekeid vannak-az ilyen rémálom, és állandóan ezen jár a fejed...
2020. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Csótány a leggyakoribb, de más rovarok is előfordulhatnak. Igen, egyetlen szomszéd el tudja terjeszteni őket úgy, hogy az egész házban nyüzsögnek majd. Nekünk is az egyszer egy ilyen miatt kellett költöznünk. 5 évig próbálta az egész ház közösen kiírtani őket, plusz a rovarirtó, de csak egyre szaporodtak.
2020. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csótány két ismerősnél is volt/van, egyik panel másik tégla.

A cigszag tényleg idegőlő. Pl amit lefelejtettem a 21.12es vagyok. A teraszajtót estére melegben kinyitom. Hát a szomszéd cigifüstje meg jön be. :/

Amúgy a tv tényleg durva. Rendesen lehet hallani, hogy a barátokközöt nézik 😀

2020. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%
8 Éltem panelben gyerekkoromban is, és felnőtt koromban is-már nem ott éled, de egy db csótányom/csótányunk nem volt, sem ágyi poloska sem semmi ilyesmi.
2020. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!