Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyiben más panelben élni...

Mennyiben más panelben élni mint kertes házban?

Figyelt kérdés

Kertes házban élek szüleimmel de már erősen elkezdtem gondolkozni költözésen az elkövetkező 5 évben.

A gond az hogy nagyon valószinűtlennek tartom hogy legyen elég pénzem ahhoz hogy megyeszékhelyen tudjak venni házat (ha van is az már annyira kint van hogy mintha faluban élnék és tömegközlekedés rossz mivel nem Budapest). Ugyanakkor egy lakás/panelre lenne elég pénzem megyeszékhelyen is és még maradna is belőle.


Sajnos kertes ház esetleg kisebb városokban lenne csak opció de akkor fel is élné a pénzem nagyrészét, faluban persze olcsó de akkor meg autózás enné meg a pénzt.


Szóval logikusan egyedülállóként lakás/panel lehet az okos döntés.


Milyen életszinvonalbeli különbségek vannak.

Én itt kertesben azt szeretem hogy csend van, a szomszédok nem is léteznek, leszámítva néha kertben csinálnak vmit vagy esetleg kutyaugatás stb .


Állítólag lakásban sokkal inkább kell türnöm más embereket, mennyire igaz ez stb?



2020. júl. 19. 20:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

Laktam már panelban és 2db Budapest V. kerületi belvárosi régi nagy házban és egy kisebb szintén belvárosi modernebb lépcsőházas lakásban.


Kb ugyan olyan szinten lehet hallani a szomszédot. Kb ugyan azok az illatok a lépcsőházban. Annyi hogy a régebbi házakban még egy pici dohos szag is volt és azoknak vastagabb falaik voltak így kicsit hidegebb volt nyáron.


Viszont a modernebb lépcsőházban ugyan olyan meleg volt mint a panelban.


Szóval azt tudom biztosra mondani, hogy a panel nem feltétlenűl külömb a többi lakásnál, ezért nem érdemes negatív tényezőként kiemelni.


Elég lenne úgy feltenni a kérdést, hogy "Mennyiben más lakásban élni mint kertesházban?"

2020. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
"Kb ugyan azok az illatok a lépcsőházban. " oké, de panelban a lakásban érzem....
2020. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Jézusom... Nagyokat nevettem, köszi mindenkitől! :)
2020. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Mindenben. És nem halsz éhen válságot mert van kért. De persze hacsak nem vagy lusta
2020. aug. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Full lutri.Kifoghatsz olyan periódusokat,hogy síri kuss van mindenhol a házban,de olyat is hogy hetekig fúrnak,mintha fizetnék őket.Cigiszag mindenhol jön,erkély,klotyó,amit akarsz.Zajok mindennaposak,ablak-ajtó csapódás,napszaktól függetlenül.
2020. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Minden kertes ház párti, azzal jön, hogy cigiszag, meg hangoskodás.

Elárulom a vén igazságot, hogy a kertes házas övezetben sem lehet főleg télen szellőztetni, mert valaki tuti műanyaggal/rongyokkal/flakonokkal vagy az isten nyavajával tüzel, de rohadt büdös van. Több a szúnyog, szomszéd kutyája szarik annyit, mint egy viziló, jönnek a legyek. Ha a szomszéd leszarja a kertjét a dzsumbuj bizony át fog jönni a te telkedre is pl akácfa gyökere... Októbertől áprilisig a gagyi fűrészgépével reggeltől estig fát vág, raklapokat csattogtat. Szereli a kipufogót, a csotrogány szarját te hallgatod. Mehá méne'? Alapon lehet bőven zenét is hallgatni, meg medencézni.

Mindíg mindenki kukucskál ha valaki jön hozzád, "új csaj"? Ja nem csak pizza futár. De láttam sokáig beszélgettetek tegnap este az utcán? Megy a pletyka.

A másik: állandóan fel kell újíteni valamit, szigetelés, kazán, ablakok, járda, kerítés, térkő, vagy a fűnyíró romlott el.

Rengeteg helyen laktam az országba 17 kerben kertes, Gyálon több helyen kertes, Szombathely kertes aztán lakás, 18 ker Havanna 10. Emelet panel.

Idáig a panel jött be a legjobban. Télen-nyáeon fix 14.000 volt a fűtés 1+2 félszoba a nagykonyhás különwc, 59m2 es panel.

Baromira tetszett, hogy pár perc sétára van gyroszos, pékség, trafik, gyógyszertár, posta, buszmegalló, penny, aldi, lidl, príma, interspar, 15-20 perc busszal a shopmark, vagy köki. Nem kell 20 percet gyalogolni esőbe a legközelebbi buszmegállóhoz, majd onnan még 45 perc a határ út. A fél életed elmegy azzal, hogy utazol, esőbe szarrá ázol/gyalogolsz.

Ja oké vegyél kocsit. Azt vedd meg, írasd át, súlyadó, biztosítás, tankold. Ha elromlik találd ki mi baja. Addíg míg megy, nyugi van de időzített bomba.

És ugyebár ha van párod rá ugyan ezek vonatkoznak, bármiér kilóm3tereket kell pöffögtetni a kocsit. Nem tudsz csak gyorsba leszaladni venni egy parfisnyelet, mert mindenért kocsiba kell ülni. Van úgy hogy napközbe evés után nem jut eszedbe hogy mit ennél este vagy holnap, de mivel messze laksz mindentől, így rohadtul mindig mindent össze kell logisztikázni, hogy legyen minden. Panelba nem kell ezen gondolkozni. Persze, ha nincs igényed az evésre akkor elvagy a vajaskenyeren is. Én a rögtönzött ötletek embere vagyok. Nem tudom hogy mire leszek éhes estére? De lehet hogy egy gyrost megkívánok, de lehet péksütir, vagy rántottát szalonnával paradicsommal.

Na ezt a kertes házba csak akkor teheted meg ha mindíg jól előre gondosan bevásárolsz. Aztán vagy rádrohad vagy nem.

Apróság de igazság. Ez van. 6 éve lakom kertes házba. A hátam közepére nem kívánom, hogy a folyamatos szinten tartás is mennyi időt /pénzt vesz el ahelyett hogy csücsülnék egy kávézóba.

Most pl a tető ázik be. Hol ? Persze a másik oldalt nem ahol a kémény volt...

Az már meg lett csinálva.

150.000 Ft tetőlemezt rakok fel, persze egyedül. Létrát kell kérjek. Ha valaki mással csináltatnám tuti lenne vagy 500 kiló.

Azt inkább elnyaralgatom egy tengerparton. Köszi de nem kell többé kertes ház!


Ui: a panelban azt se hallottam, hogy laknak körülöttünk szomszédok de kajakra rendesen ijjesztő volt! Mondtam is annak idején a volt páromnak, hogy ez kajak ijjesztő mi ez kriptaház???

nov. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!