Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyiben más panelben élni...

Mennyiben más panelben élni mint kertes házban?

Figyelt kérdés

Kertes házban élek szüleimmel de már erősen elkezdtem gondolkozni költözésen az elkövetkező 5 évben.

A gond az hogy nagyon valószinűtlennek tartom hogy legyen elég pénzem ahhoz hogy megyeszékhelyen tudjak venni házat (ha van is az már annyira kint van hogy mintha faluban élnék és tömegközlekedés rossz mivel nem Budapest). Ugyanakkor egy lakás/panelre lenne elég pénzem megyeszékhelyen is és még maradna is belőle.


Sajnos kertes ház esetleg kisebb városokban lenne csak opció de akkor fel is élné a pénzem nagyrészét, faluban persze olcsó de akkor meg autózás enné meg a pénzt.


Szóval logikusan egyedülállóként lakás/panel lehet az okos döntés.


Milyen életszinvonalbeli különbségek vannak.

Én itt kertesben azt szeretem hogy csend van, a szomszédok nem is léteznek, leszámítva néha kertben csinálnak vmit vagy esetleg kutyaugatás stb .


Állítólag lakásban sokkal inkább kell türnöm más embereket, mennyire igaz ez stb?



2020. júl. 19. 20:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
#10 Hát, nagyon örülök neki, de ez most hogy jön ide, és mi közöm hozzá?? :D :D :D
2020. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért lakások között is van különbség. Laktam 10 emeletes 2 szobás panelban bár nem sokáig, én kertesház után nem tudom elképzelni hogy ott lakjak hosszú távon, pont azért amit előttem leírtak. Hallottam a szomszédokat, a lift némelyik házban elég igénytelen, és nem kellett sok idő hogy megismerkedjek a csótánnyal. A lakás közepén lévő wc nekem is a halálom volt.

Viszont egy tágasabb lakásban más elrendezéssel, ahol csendesebb a környezet is ott jobban el tudom képzelni. Az viszont drágább szerintem.

Nekünk külvárosi házunk van 10 percre a belvárostól ami egy 3 szobás panel ára volt felújítás előtt. Nyilván nem új a ház, kb 2 millió lett azóta ráköltve, de ez az értékét is növelte. Egy 50 milliós házat én se tudnék kifizetni. Ami plusz kell egy házban az a kerítés, tető esetleges javítása, de még a fűtést is karban kell tartani. A panelban ezen nem kell gondolkozni. Nem kötelező kertet ásni meg állatot tartani, szépen be lehet füvesíteni esetleg sövénnyel, így mindig zöldben vagyok. Nagyon szeretem. De ezt a részét tudod. Amúgy valóban jó ötlet lenne hogy próbáld ki ha tudod mielőtt veszel egyet, mert lehet hogy túl bezártságérzeted lesz. Bár nem hiszem hogy lehet pár hónapra bérelni.

2020. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Állandóan hangokat fogsz hallani mindenhonnan, még a jobban szigetelt lakásban is. A legcsendesebb szomszédok is csinálnak annyi zajt, ami zavaró lehet. A bogár miatt is rizikósabb, tényleg elég , ha egy helyen megjelennek, onnan szétterjednek az egész házra. Az ablakokon dől be a búz.

Ha valaki lakásfelújít vagy barkácsol, amit legjobban vasárnap hajnalban szeretek csinálni, a panelban sokkal jobban hallod, mint a kertesházban, mert teljesen másképp terjednek a hangok. Meg igazából mindennek egész más hangzása van, ha a falakon terjed a hang mindenhová, mintha mondjuk kertesházban hallatszik, hogy a szomszéd az udvaron mit csinál.

Szerintem amíg van lehetőséged kertesházban élni, ha a szüleidnek vagy neked ez nem zavaró, hogy ott élsz, akkor inkább még maradj, és legalább egy minőségi, valóban működő hangszigetelésre gyűjts össze pénzt. Ma már vannak olyan technikák, amikkel a panellakást elviselhetőbbé tudják tenni, legalábbis ami a hangokat illeti. Csak hát, elég borsos ára van.

2020. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
53%
Ne már. Bútortologatást, gyerekrohangálást hallok. Tüsszentést, köhögést csak a vécén. Ordibálást egyszer hallottam, mikor hajnali 3-kor álltak neki, és csend volt. De szex? Életemben nem hallottam szexelni senkit, pedig panelen kívül másban nem laktam. Beszélgetést, tévét, zenét sem hallottam, zenét csak akkor, mikor itt a panel előtti "pihenőparkban" hallgatja valaki.
2020. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Panel biztos szar lehet nagyon iszonyú, el tudom képzelni. Oda nem megyek, így is utálom az embereket.
2020. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom ti milyen panelházban éltek, én 10 éve élek egy 4 emeletes panelban, de ezek közül nem sokkal találkoztam.

Magasföldszinten lakom (lényegében első emelet), alattam nem lakik senki így szagok sem jönnek fel. Középső lakás vagyok, de a két oldalsó szomszédtól 10 év alatt egy nesz sem jött át. Szomszéd TV-jét soha nem hallottam, se beszédet. Egyedül a felettem lévő szomszédtól jönnek zajok, pl. a porzsívózásást hallom, vagy ha tuctuc zene szól.

Csótányokkal meg egyéb bogarakkal soha nem találkoztam. Ha megyek haza a lépcsőházban nem nagyon érzek büdöst, mert ugye magasföldszint, nem tudom mi van feljebb soha nem jártam arra.

A WC valóban rossz helyen van, ha pont ott vagyok és lehúzzák felettem, na azt hallom, ahogy csapódik. :D

Én szeretem mert kuva kényelmes és az összes ablakom egy fás parkra néz.

2020. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Akik itt írják, hogy panelban élnek, és nem hallanak semmit, vagy csak alig, írjátok már meg légyszi hogy merrefelé, melyik házban, és költözök, tökmindegy, hogy az országnak melyik részén. :'D
2020. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
17. Én oldalról tényleg nem hallok semmit. Pedig még kisgyerek is van, annak se hallottam soha a sírását. Itt oldalra valahogy nem terjed a hang. Felső lakás az albérlet, egyszer volt egy gyúrós srác, ő dobálta a súlyokat. Meg egyszer egy pszichopata pár, aki verte a feleségét, 3 napig voltak itt, szóltunk a tulajnak, ki is bas.zta innen őket. Szerencsére jó a lakóközösség. Pest megyei kisváros.
2020. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
#18 És kb mikori építésű panel? Általában ettől szokott függeni, hogy milyen a szigetelés. Vagy képet tudsz linkelni egy hasonló házról? Tényleg költözés előtt állok, és szeretnék a lehető legcsendesebb panelbe költözni, amíg nem tudok kertesházat venni.
2020. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
87%
Én 19 évig éltem kertesben, most panelban élek kevesebb mint egy éve. Gyűlölöm. Alattam egy hentesnagyüzem van a földszinten, én az első emeleten lakom, reggel 6-tól délután 5-ig mennek a húsfeldolgozógépek, minden hétköznap reggel a teherautóról pakolnak le és közben üvöltöznek mint valami elmegyógyintézetben. Áramlik be a bűz, nem kehet ablakot nyitni, brutál sok a légy. Emellett felső szomszéd hangos. Bútortologatás éjjel közepén, hangos szex, nyög az asszony, mint akit nyúznak. Este nem is merek sz*rni menni, mert akkor aktívabbak szexuálisan, és a wc-n tényleg áthallatszik minden. Lakásfelújítás megy február óta a 3. emeleten, ami kalapálás és fúrás minden hétköznap 9-től délután 6-ig-. Ablakunk előtt egy óvoda, 10-13-ig sikoltoznak a gyerekek de mint akiket ölnek. Ja és egy vasútállomás mellett lakunk, éjjel dudálnak ezerrel a vonatok. Már értem miért volt 16 millió a lakás...
2020. júl. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!