Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinálsz egy ilyen szobatá...

Mit csinálsz egy ilyen szobatárssal?

Figyelt kérdés
Vasárnap este értem vissza a kollégiumba, akkor találkoztam először a többiekkel. Másnap korán reggel kezdtem, ezért gondoltam csak gyorsan kipakolom a fontosabb dolgaimat és lefekszem aludni. Viszont a szobatársam gyűlést hívott össze, hogy beszéljük meg a közös életünket. Úgy kezdte, hogy “jajj nehogy, nem, én nem akarom megmondani, hogy mi hogyan legyen” és megmondta... Mindenkit kikérdezett, hogy mit hozott, ez kinek a ...-ja, saját vagy közös stb. a konklúzió pedig az, hogy ő nagyon örül neki, ha kölcsönadunk valamit és szívesen használja, de mi ne nyúljunk az ő cuccaihoz. Elmagyarázta, hogy minek hol a helye, mit hová kell pakolni, mit hol lehet tárolni, mit hogyan kell tisztítani stb., de olyan szinten, hogy még a hűtő ajtón lévő polcokat is felosztottuk és azt is megmutatta, hogy hol tárolja a tamponjait. Nem akarom bővebben kifejteni (max. ha valakit érdekel :D), de kb. mindenen annyit problémázott, hogy egyszerűen nem is értem. A szobában is elkezdte, de megmondtam neki, hogy engem nem érdekel és nekem teljesen mindegy, azt csinál amit akar, én meg találok helyet mindennek, köszi. Engem nem is bír, velem nem beszél, nem kínál meg kávéval (amit ő főz a másik gépével és kávéjával, lol) és már úgy kezdte, hogy nem tetszik neki, hogy végzős vagyok, mert ő gólyával akart együtt lakni... Másnap rám is szólt, hogy miért az ágyamon ülve eszek, de az ablak mizériájától is hülyét kapok. Nem nagyon tudom mit kezdjek ezzel, mert én eddig normális emberekkel laktam együtt és el sem tudtam volna képzelni, hogy létezik ennyire körülményes, okoskodó, dirigálós ember a világon.
2020. szept. 11. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy rossz szobatárs sok mindent elronthat. Nem lenne egyáltalán lehetőséged cserélni? Én ki nem bírnám egy ilyen mellett.

Mivel már végzős vagy lehet ez az egy év még elmegy. Vagy beszélj vele,bár lehet az ilyennel nem lehet kulturáltan kommunikálni.

2020. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Neked is jogodban all megmondani nekik, hogy ne nyuljanak a te cuccaidhoz.

A huto polc szerinti felosztasaert meg egyszer halalkodni fogsz.

Hidd el, amikor egy szem almat nem tudsz betenni, mert a “kedves” lakotars telepakolja, akkor azert az ilyen szabalyok eleg jol tudnak jonni.

Azzal, hogy teged nem kedvel, ne foglalkozz, neked sem kotelezo ot szeretni.

2020. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék már cserélni, mert az nagyon macerás lenne, keresni valakit (most a vírus miatt is csak egy karon tanulók lakhatnak együtt), lepapírozni, átpakolni stb., nem szeretném. Engem annyira nem szokott érdekelni az sem, hogy most éppen kivel lakom együtt, csak legalább normális emberek módjára férjünk meg egymás mellett. Csak ez a lány egy hét után kikészített. Nem most lettem először kolis és korábban is mindig ugyanebben a koliban laktam, de úgy alapból nem vagyok szellemi fogyatékos, akinek ki kellene adni az utasítást, hogy hová tegye a fogkeféjét... Eddig egy szobatársammal sem beszéltünk meg ilyeneket (pláne nem így...), mert a legtöbb dolog tök magától értetődő vagy majd úgyis kialakul. Én eleve nem is vagyok ilyen. Szóval nekem aztán teljesen mindegy, hogy a másik hová pakol, mit hozott vagy mit csinál és én tök szívesen kölcsön is adok bármit, akár még külön kérni sem kell. Csak ezt a fajta stílust nem szeretem.
2020. szept. 11. 11:41
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy meg tudnám-e vele beszélni, mert mindenhez így áll hozzá és kioktat, okoskodik. Mindenről egyből az jut eszébe, hogy vita, veszekedés, konfliktus. Például csak egy kukánk van és felmerült, hogy kellene még (pl. a fürdőbe) és hozott-e valaki, vagy tud-e hozni valaki. Senkinek nem volt, így akkor megbeszéltük, hogy vegyünk egyet. Na neki az nem jó, mert ha elnegyedeljük az árát, akkor majd konfliktus lesz belőle, hogy ki vigye haza... de az sem várható el senkitől, hogy egyedül vegyen egy kukát és azt mindenki használja után. Szóval most mégsem kell kuka, mert ezt sajnos nem lehet megoldani szerinte. Ezen rugózott perceken keresztül. Ezek után én meg már úgy voltam vele, hogy nem akarok vele kommunikálni, mert nem bírom :D
2020. szept. 11. 11:49
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Ó, én viccet csinálnék belőle, az tuti. Így:

-Te az ágyadon ülve eszel?

-Ó, átüljek a te ágyadra?


"Na neki az nem jó, mert ha elnegyedeljük az árát, akkor majd konfliktus lesz belőle, hogy ki vigye haza..." Válasz: én szívesen megajándékozlak egy negyed rész használt kukával!


Végzőssel nem hajlandó együtt lakni, csak gólyával? Akkor irány Afrika, kispajtás!


A legjobb duma, mikor éreztetni akarod, hogy nem veszed figyelembe egyáltalán a szabályait, belebeszélést, vélemény-nyilvánításait:

-XY vagyok (a saját nevedet mondod) ennyi és ennyi éves. Tudok dönteni.

vagy ez:

-Ó, biztos elkerülte a figyelmem, de nem emlékszem, hogy tanácsot kértem volna.

Mindkettő bevált nekem.


Kedves Kérdező, tanuld meg elküldeni az embereket a p****ba úgy, hogy várják, hogy indulhassanak! A tartalom legyen éles, a forma pedig édes. Jó tanulást.

2020. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én abszolút szarnék a fejére, élném az életem, csinálnám a dolgom, elzárnám előle a cuccaim, ha meg elkezdene pofázni, akkor fapofával betenném a fülest.
2020. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok paraszt lenni, én nem vagyok ilyen és nem is hiszek ebben, szóval ilyeneket biztos nem fogok neki mondani. Szerintem is inkább az lesz a megoldás, hogy lesz***rom, aztán majd megszokja.
2020. szept. 11. 12:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Abban nincs semmi parasztság, ha megmondod neki, hogy nem kértél tőle tanácsot, tehát akár be is fejezheti az erőlködést, vagy hogy felnőtt emberként képes vagy egyedül is dönteni az életedről. Ez még sehol sem bunkó, egyszerűen kiállsz magadért. Ha a leszarás nem működik, akkor érdemes.
2020. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez már sok, én nem mondanék ilyet.
2020. szept. 11. 15:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez sok? Húha :D Szerintem ez tök enyhe, de te tudod, maradj annál ami beválik :)
2020. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!