Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinálsz egy ilyen szobatá...

Mit csinálsz egy ilyen szobatárssal?

Figyelt kérdés
Vasárnap este értem vissza a kollégiumba, akkor találkoztam először a többiekkel. Másnap korán reggel kezdtem, ezért gondoltam csak gyorsan kipakolom a fontosabb dolgaimat és lefekszem aludni. Viszont a szobatársam gyűlést hívott össze, hogy beszéljük meg a közös életünket. Úgy kezdte, hogy “jajj nehogy, nem, én nem akarom megmondani, hogy mi hogyan legyen” és megmondta... Mindenkit kikérdezett, hogy mit hozott, ez kinek a ...-ja, saját vagy közös stb. a konklúzió pedig az, hogy ő nagyon örül neki, ha kölcsönadunk valamit és szívesen használja, de mi ne nyúljunk az ő cuccaihoz. Elmagyarázta, hogy minek hol a helye, mit hová kell pakolni, mit hol lehet tárolni, mit hogyan kell tisztítani stb., de olyan szinten, hogy még a hűtő ajtón lévő polcokat is felosztottuk és azt is megmutatta, hogy hol tárolja a tamponjait. Nem akarom bővebben kifejteni (max. ha valakit érdekel :D), de kb. mindenen annyit problémázott, hogy egyszerűen nem is értem. A szobában is elkezdte, de megmondtam neki, hogy engem nem érdekel és nekem teljesen mindegy, azt csinál amit akar, én meg találok helyet mindennek, köszi. Engem nem is bír, velem nem beszél, nem kínál meg kávéval (amit ő főz a másik gépével és kávéjával, lol) és már úgy kezdte, hogy nem tetszik neki, hogy végzős vagyok, mert ő gólyával akart együtt lakni... Másnap rám is szólt, hogy miért az ágyamon ülve eszek, de az ablak mizériájától is hülyét kapok. Nem nagyon tudom mit kezdjek ezzel, mert én eddig normális emberekkel laktam együtt és el sem tudtam volna képzelni, hogy létezik ennyire körülményes, okoskodó, dirigálós ember a világon.
2020. szept. 11. 11:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

“ Nem akarok paraszt lenni, én nem vagyok ilyen és nem is hiszek ebben, szóval ilyeneket biztos nem fogok neki mondani. ”


Kedves kerdezo, ez eddig rendben van es igazad is van.

Viszont ha a fent leirtak valoban igazak, a szovatarsad az, aki paraszt.

Ignorald egy ideig, de ha nagyonnem akarja befejezni, igenis allj ki magadert.

Sajnos ha valaki “tul” kedves, azt konnyen kikezdik.

Meg kell huzni a hatarokat.

Az, hogy mindenki szamara pozitiv (vagy legalabbis logikus) szabalyok vannak, az tok oke, de az hogy te mit csinalsz az agyadban es a tobbi, az CSAK a te dolgod.

2020. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi anno 7-en laktunk egy szobában és minden évben volt legalább egy h*lye. El lehet viselni, hagyd figyelmen kívül. Mondjuk nálunk az volt a legmeredekebb, mikor az egyik csak minden áldott reggel hajnali fél 5-kor a szobában (ahol aludtunk volna) forralta a vizet a teájához, mert ő akkor kelt, hogy még tudjon suli előtt gyakorolni. Meguntuk, szóltunk neki, hogy nem kéne, erre megsértődött, de utána a folyosón csinálta. Hozzánk többet nem szólt, de tudtunk ezzel együtt élni.
2020. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!