Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van-e joga ehhez a szomszédnak?

Van-e joga ehhez a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Lakas újításba kezdtek azaz pontosabban szétbontanak egy lakást a lakóházban. Nem kis kalapáccsal dolgoznak hanem csákánnyal azt kapásból ide hallom. Felmentem a múlt hétvégén szólni (mert hétvégén estek neki),hogy illett volna ki tenni a falra,hogy lakásújítás lesz. Kérdeztem,hogy egyébként meddig tart ez az egész, egy hét? Mire mondták dehogyis lesz vagy két hónap. Ja és hétvégén tervezik csinálni. Ma ünnep nap van és ma is nyomják neki ezerrel.

Feltételezem,azért így oldják meg,mert hétköznap dolgoznak.


Na de mennyire fer a többi lakóval szemben akik ugyanúgy dolgoznak hétköznap és a hétvége az egyetlen amikor pihenni tudnak? Vagy éppen a mai ünnepnapon is....



2020. okt. 23. 12:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
41%
Én elég jó környéken lakom, a társasházban aránylag jól szituált emberek laknak. De ez semmire nem garancia. Itt is simán megy a fúrás-kalapálás szombat este vagy vasárnap délután is. Mivel senki nem szól a parasztnak, hogy ilyet nem lehet, magasról tojik az alkotmányra.
2020. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Joga ugyan van a felújításhoz, azonban nem ész nélkül, bármikor, amikor épp kedve szottyan hozzá! Első körben házirend, illetve az illetékes önkormányzat csendrendelete. A munkaszüneti napok tipikusan tiltólistásak bárminemű hangoskodásra, felújításra. Ez kb 99%-ban mindenhol így van. Bár normális, minimális empátiával rendelkező embernek ehhez rendelet sem kell, teljesen magától értetődő, hogy munkaszüneti napon nem állok neki fúrni-faragni, ugyanis ez irtó nagy tahóság.

Mondjuk én ahol eddig laktam (elég sok), kizárólag hétköznapi munkanapokon lehetett felújítani 8-17-ig. Hétvégén tilos volt. Ahol jelenleg lakom társasházban is szigorúan tilos hétköznap este, hétvégén, meg munkaszüneti napokon fúrni, kalapalni, stb.

Nálunk is valamelyik b*unkó úgy gondolta, hogy október 23an, délután 4kor kell ütvefúrni. Kiírás nuku, semmi. Átmentünk szólni, hogy ezt sürgősen be kellene fejezni, de mire odaértünk egy másik szomszéd már épp "veszekedett" vele. Azonnal abba is hagyta. De volt már olyan őstulok, aki nem értett a szóból, akkor elsőkörben szóltunk a közösképviselőnek, aki felhívta a figyelmét a házirendre, utána máris nem volt kedve este fél8kor kalapálni.

2020. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

#23-as. Teljesen igazad van neked is. Viszont ahogy írtad:

"Bár normális, minimális empátiával rendelkező embernek ehhez rendelet sem kell, teljesen magától értetődő, hogy munkaszüneti napon nem állok neki fúrni-faragni, ugyanis ez irtó nagy tahóság."

Na. A problémák nagy százaléka itt kezdődik.

2020. okt. 26. 12:12
 24/27 anonim válasza:
0%
Hogyha egyet értesz azzal, hogy hétköznap ne ujitsanak fel, akkor miért zavar a hétvégi felújítás? :'' D annyira tipikus... Egyébként meg mitől lesz más, hogy ha kiirjak a hirdetőfalra de komolyan?
2020. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg helyen (megjegyzem teljesen érthető módon) NEM lehet hétvégén felújítani! Nagyon max szombaton van engedve kora délutánig, de az eddigi 10 hely, ahol eddig én személy szerint laktam, sehol nem volt még a szombat sem engedve. Vasárnap alapból nem, pihenő nap, van aki olyat is szeretne ám. Ha felújítani akarsz, ott a hétköznap reggel 8-délután 5 órás sáv, ennyi.

A házirendben az is benne van, hogy előre ki kell írni, hogy hol, előrelátható mettől-meddig lesz felújítás. Ez szerintem alap, ennyi tisztelettel nyugodtan lehetnénk a másik iránt, hogy ők is tudják mire számítsanak és esetleg úgy kalkuláljanak, pl én március óta home officeban dolgozom és sokszor van meetingem, úgyhogy rohadtul tudok neki örülni, mikor nemelyeknek leszakad a kezük kiírni, hogy itt és itt, ekkor és ekkor felújítunk és zengeni fog az egész ház. Ha tudom előre, akkor pl be tudok menni az irodába a meeting idejére.

2020. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

A jó Isten óvjon meg egy ilyen szomszédtól,mint amilyen te vagy kérdező.


Lakásfelújítás az ilyen,hangos és eltart egy ideig,ezt el kell fogadni.

A konyhában volt nekem egy ilyen beton dobogó,azon volt a konyhabútor és a gáztüzhely is.


Szóval a szakember azt valamilyen vésőgéppel bontotta le

Olyan hangos volt,hogy lennt a ház elött,a parkolóban,kocsiban ülve hangosnak hallottam.


De egy szomszédom se jött panaszkodni.

Elfogadták,hogy a felújítas az ezzel jár,ahogy én is elfogadom,mikor ők újítják fel a lakásukat.

2022. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg az olyan szomszédtól óvjon meg a jó isten mindenkit, mint a kérdésben szereplő “kedves” felújító is, aki szarik arra, hogy mi van a házirendben, szarik arra, ha épp ünnepnap van, szarik arra hogy vasárnap TILOS bárminemű hangos tevékenységet folytatni! Ugyanis október 23 azontúl, hogy ünnepnap, pluszban még vasárnapra is esett… Úgyhogy maximálisan igaza van a kérdezőnek, egy igazi tapló, aki ilyenkor áll neki szétverni a lakást. Az az alap, hogy tájékoztatom a többi lakót, hogy mettől-meddig tart a felújítás, plusz betartom a házirendet és a jogszabályokat.


Vicces, hogy manapság már az a barom, aki tekintettel van minimálisan másokra, aki meg szarik mindenre, azt védeni kell.. Bravó.


Senki nem azt mondta, hogy ne újítsanak fel, de normális és megengedett keretek között! Az ünnepnap és a vasárnap nagyon nem tartozik ebbe a kategóriába.

2022. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!