Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes még pozitívan hozzááln...

Érdemes még pozitívan hozzáálni ehhez az országhoz?

Figyelt kérdés

Én mindig nagyon pozitívan állok (átlalában) mindenhez, és mostanában főleg Magyarországhoz, az emberekhez, az oktatáshoz, a munkához, a szórakozái lehetőségekhez, úgy mindenhez. Ezekben a témákban is szeetnék cselekedni, előrelépni.

Valamiért megpróbálom mindenben a jót látni, a lehetőségeket, és ezekről is beszélek, mert valósnak érzem. Még az ötleteim is ilyenek, sokszor nekiülök, és sok sok órán át ötletelgetek, tervezgetek, hogy mi lenne jó ebben (a világban) az országban, és az embereknek, kvázi hogy kellett volna élni az én fiatalabb koromban, mi lett volna a legjobb megoldás az iskolában, a munkában, az életben, barátságokban, stb..


Viszont erre még nem találtam partnert, kábé mindenki csak a beszűkült látásmódjával, negatívan, a problémákat, a pénzt (főleg hiányát) lája mindenben.


Most akkor én csinálom jól, ami alapból jön belőlem pozitívum, és ezt folytassam, vagy váltsak át, és én is mindennek a rossz oldalát, a negatívumokat, a nem tetsző dolgokat lássam, erről is beszéljek, hogy ez így milyen rossz, ezt nem lehet, és itt már sosem lesz semmi jó ebben az országban, mer sit az egész, mindenki s×ar arc, és nem lesz jó már semmisem...


Most akkor melyik a jó látásmód, és hozzáállás?



2020. nov. 2. 07:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Amit csinálsz, ne legyél proli.
2020. nov. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Te csinálod jól.

Egyébként azok akik negatívak, lehet igazuk van, és valahol jogos a negativitásuk, de az ilyesfajta gondolkodás akkor sem visz senkit előre, csak megmérgezi vele a saját életét.

2020. nov. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Majd néhány pofán vágás meg csalódás után már nem leszel ilyen derűs. Hidd el senki sem negatív, búskomor embernek születik. A csúnya gonosz élet teszi ezt az emberekkel. Jelenesetben ez az ország meg ezek a tipikus magyar szar emberek. Gondolom még elég fiatal vagy.. én is ilyen voltam mint te, aztán elvettek mindent belőlem, ebben az országban csak kiégni lehet. :)) Azt tanácsolom lépj le egy normális országba, ahogy tudsz. Ez egy koszos lyuk, semmi más. Én is azon vagyok, hogy minél hamarabb eltudjak innen menni és később a család is jöjjön velem (szüleim). Itt nincs jövő, se semmi.
2020. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%

@08:35


Nem hiszem hogy az elvándorlás annyira megváltoztatná az embert alapjaiba.

Ott van ismerősöm, évek óta élnek már Hollandiába egyszerű munkásként. Még is megosztja a cikket facebookon a kormány valami újabb agymenéséről, és leszól nagy fellengzősen hogy "na ti hülyék ezt szavaztátok meg". Mi a különbség attól az embertől, aki ugyan így áll a dolgokhoz, csak Magyarországon? Rég közelébe nincs már az országnak még sem tudja elengedni ezt a magyar búvalbaszottságot. Tökéletes példája hogy a külső körülményeid nem fogják törvényszerűen megváltoztatni a belső tulajdonságaidat. Ami itt a sokat emlegetett közhelyes "magyar hozzáállás".

2020. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyikkel sincs baj. Én inkább negatív vagyok. Én jó helyzetben vagyok, de látom az országot, a nyíló társadalmi ollót, a nem létező társadalmi mobilitást. Most te hiába vagy pozitív, nem te irányítod az országot, 4 évente egyszer elmehetsz valami elcsalt választásra és csókolom. Ha neked az a jó, hogy ötletelsz és pozitívan látod a dolgokat, akkor az is jó. Én meg cinikus vagyok, mert gyakorlatilag nincs megoldás, hogy jobb irányba haladjunk. Ettől még kedves vagyok az emberekkel, meg próbálok boldog lenni a saját kis buborékomban, de ez a borsodi közmunkásfalukon nem segít.
2020. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az alapgondolat teljesen jó, viszont ne a világot akard megváltani, mert az lehetetlen, a saját életedet tedd még jobbá. Sz..rd le ezt az országot, mert tudod, mindig fejétől bűzlik a hal. Ez az ország nem lesz jobb, sőt, egyre csak rosszabb lesz. Viszont van lehetőséged így is rengeteg, hogy a saját életedet jobbá tedd.

A pozitív gondolkodás 100%-ban fontos ehhez.



#3

Mindenkit érnek csalódások, kérdés az, hogy ki hogyan mászik ki belőle. Beletemetkezik a végtelen depresszióba, önsajnálatba, vagy feláll a padlóról és elkezd tovább küzdeni, soha nem adja fel.


Madách Imre idézete Az ember tragédiájából: "Mondottam ember, küzdj és bízva bízzál."

2020. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A gondolkozás nem rossz.

Teszel is a jobbításért?

2020. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nagymértékben reménytelen, kismértékben, csak a saját környezetét nézve az embernek még pici remény lehet benne.
2020. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én nem gondolkoztam ezen, hanem 20 évesen kijöttem külföldre, ahol sokkal jobb lehetőségek vártak rám.

23

2020. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Mostanában az a jó, ha valaki negatív lesz, a pozitív az nem jó mert karanténba kerülsz :)
2020. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!