Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes még pozitívan hozzááln...

Érdemes még pozitívan hozzáálni ehhez az országhoz?

Figyelt kérdés

Én mindig nagyon pozitívan állok (átlalában) mindenhez, és mostanában főleg Magyarországhoz, az emberekhez, az oktatáshoz, a munkához, a szórakozái lehetőségekhez, úgy mindenhez. Ezekben a témákban is szeetnék cselekedni, előrelépni.

Valamiért megpróbálom mindenben a jót látni, a lehetőségeket, és ezekről is beszélek, mert valósnak érzem. Még az ötleteim is ilyenek, sokszor nekiülök, és sok sok órán át ötletelgetek, tervezgetek, hogy mi lenne jó ebben (a világban) az országban, és az embereknek, kvázi hogy kellett volna élni az én fiatalabb koromban, mi lett volna a legjobb megoldás az iskolában, a munkában, az életben, barátságokban, stb..


Viszont erre még nem találtam partnert, kábé mindenki csak a beszűkült látásmódjával, negatívan, a problémákat, a pénzt (főleg hiányát) lája mindenben.


Most akkor én csinálom jól, ami alapból jön belőlem pozitívum, és ezt folytassam, vagy váltsak át, és én is mindennek a rossz oldalát, a negatívumokat, a nem tetsző dolgokat lássam, erről is beszéljek, hogy ez így milyen rossz, ezt nem lehet, és itt már sosem lesz semmi jó ebben az országban, mer sit az egész, mindenki s×ar arc, és nem lesz jó már semmisem...


Most akkor melyik a jó látásmód, és hozzáállás?



2020. nov. 2. 07:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Érdemes, hiszen az egyik legélhetőbb ország az unióban
2020. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

7# Igen, teszek érte! Már alapból, 16 éves korom óta zenélek, a zeneiparban is sikerült elhelyezkednem (már akkor), koncerteket, bulikat csináltunk jó sokáig, jó sokat, nagy sikerrel, egészen addig amíg a "nagy hatalom" közbe nem szólt! 😀😅🤣😐 Most is egy hangstúdióban dolgozunk, családi vállalat "szerűként", de amikor épp nem dolgozok/dolgoztam, akkor mindig az ötleteinket, álmainkat valósítottuk meg. Hobbiból is bulikat szerveztünk, meg kivetítéseket, vizuális megoldásokat, látványosságokat csináltunk többnyire, viszonylag sok embernek az örömére.


De most már vannak még jobb ötleteink, sokkal tapasztaltabbak is vagyunk, és szeretnénk mégnagyobb örömöket okozni, még több korosztály számára! (Nem csak zene és vizuál témában...;)

2020. nov. 3. 02:19
 13/19 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy te a szakmádban sikeres vagy, nem igazán adtál hozzá társadalmi szinten olyan dolgokhoz, amiket firtattál az eredeti kérdésben. (PL. oktatás), szimplán a saját életedben sikeres vagy ebben az országban, ezzel nem vagy egyedül.


#7

2020. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet tudok érteni. Ezek szerint a szakmája iránt elkötelezett, szorgalmas, sikeres ember vagy. De attól nem lesz jobb a társadalomnak, hogy te bulikat szervezel. Vagyis ennyire kb bármelyik foglalkozás hasznos ebből a szempontból. Nem kell ezt túlmisztifikálni.
2020. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13# Hát valahol igazad van, és éppen ezen dolgozunk ("hobbiból"), hogy olyat is csináljunk, ami mégnagyobb elismerést eredményez... De én minden nap azért dolgozom, hogy az előadó művészek megkapják a nekik járó tiszteletet, szakértelmet, hozzáértést, és eszközöket, hogy tudják a közönséget szórakoztatni, boldogságot okozzanak minden zenekedvelő számára❤. Az több ezer embert jelent alkalmanként, amiből (szezonjában) hetente 3-4 db van. Én (is) építem fel a színpadokat (kemény fizikai munka, és logika), tartom a tempót, a fegyelmet, figyelmet, én adom a (sztárok) kezükbe a mikrofont, hogy utána el tudják énekelni a slágereket, és kötöm össze, és teszem a helyükre a hangszereket, amin a profi zenészek utána játszanak, és esetenként odaállok a fénypulthoz/hangpulthoz, és én világosítom/hangosítom a koncertet, hogy az kellő minőségben megszóllaljon, stb, stb. Így kvázi erős szerepem van abban, hogy annak a sok tízezer embernek az örömét, és hangulatát eltaláljam, és tökéletes minőségű koncerteket csináljunk nap mint nap. Ezután most egy stúdióban ülök, és itt ugyan ezt csinálom, csak egy hangstúdióban, és itt nem élőben hallgatja a közönség a művészeket, hanem felvételről, CD-n, DVD-n, YouTube-on, Spotify-n, Tévében, rádióban, mindenhol... Ez megy minden nap. Aztán szabadidőmben (azaz munka után) átmegyek a bátyámékhoz, és csináljuk a kivetítéseket, vizuálokat, szervezzük az újjabb bulikat, koncerteket, és kreatívan tervezgetünk, ötletelgetünk, hogy miket lehetne/tudnánk még csinálni, az emberek boldogságáért, hogy még jobban érezzék magukat a mindennapjaikban. 😁 úgy érzem én a maximumot nyújtom, minden téren, ami egy embertől kitelik.


A kérdésem abból ered, hogy a szomszédjaim, olykor a szüleim, a média, a tévé, a rádió, az internet csak arról szól, hogy mi a rossz a világban, mindenhol rossz dolgok történnek, szinte semmi problémát nem oldanak meg (az illetékesek), amit megkéne (hisz mi magunk emberek okoztuk a a problémákat, a bajokat!), a multimillárdos támogatásokat csak úgy elköltik, eltüntetik a "semmibe", (állítólag) stadionokra, meg a politikusok királyságába, irodáiba, és még ki tudja hova. mindenki szídja a másikat, az oktatásban részt vevők (tanulók, tanárok szinte mindegyike) csak panaszkodnak, hogy ez így nem jó!, de senki sem tesz érte hogy ez megváltozzon, és valahogy jobb irányba terelődjön a dolog. A Föld egyre jobban pusztul, szenved, az előre jósolt jövőképek (globálisan) elképesztően rosszak/vészjóslók, gyalázatosak😡. Mi vagyunk a világmindenség (leginteligensebb élőlényei), de legalább a naprendszerünk egyetlen, tudattal rendelkező élőlényei. Fel tudjuk fogni, mi a helyzet a világban (elvileg🙂). Abszolút mi alakítjuk, alakítottuk (így), és alakítani is fogjuk a sorsunk, a jövőnk, a lehetőségeink tárházát...Szóval mi döntjük el, mi legyen.

És akkor én a kis/nagy ötleteimmel próbálok olyat tenni, olyat kitalálni, alkotni, (hogy jobb legyen a világ) ami mindezekre megoldás is lenne, soha többé nem károsítanánk, hátráltatnánk mi emberek saját magunk, egy sokkal jobban élhető jövőt tervezek, álmodok meg, nem csak magamnak, hanem az egész társadalmunk/civilizációnk/emberiség számára. És logikailag ("a megoldásközpontú gondolkozásmódomnak köszönhetően😀") úgy tűnik működne is a dolog... szinte mindenre megoldást tudok találni, ha akarok, mert látom az igazi problémákat (is), hiányosságokat, amikre könnyedén alkotok/kitalálok egy-egy megoldást, egy ötletet (még kevés pénzből is). De nem erre akarok kijukadni, mert nekem erre nincsen "pénzem", hanem arra, hogy ha én találok (egyszerű, és logikus) megoldásokat az emberiség (igazi) problémáira, akkor az a sok sok (millió!) tudós, vezető, az emberiséget irányító felső körök (személyek), a gazdagabb emberek, és azok akik "ezért" kapják a millió dollárokat, Forintokat, pénzeket, azok miért nem?

2020. nov. 3. 17:42
 16/19 anonim ***** válasza:
Jövőképed külföldön is csak akkor van, ha pénzes vagy és megtudod fizetni a magániskolát, ettől persze nem lesz jó a magyar iskolarendszer... de! Az egészségügy pl szerintem jobb is otthon, mint az angol (ebben van tapasztalatom), illetve nézd meg mi megy most Franciaországba vagy épp most mi történt Bécsben, de mondhatnám megintcsak Angliát az utóbbi években terrorista támadásokat illetően, na ilyen alig vagy egyáltalán nincs Magyarországon. Vannak pozitív dolgok otthon, persze sokkal több kellene. Tenni kell, hogy jobb legyen
2020. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mert az emberek a hülye hierarchiájukkal vannak elfoglalva, kinek van jobb kocsija, ki szül előbb, "ideálisabb" időben, ki teszi le előbb az örököseit, ki tudja jobban felidegesíteni a riválisait, kinek van nagyobb hűtője, kinek van menőbb hobbija, ki fut tök értelmetlenül 40 km felett is, ki körözi le jobban anyagilag azt akiknek képességeik vannak és meg tudnának oldani dolgokat, de nem foglalkoztatják őket annyira az anyagiak,, aztán a buta pénzéhes ember a nagy házával azt hiszi most aztán jól "lekörözte" stb stb. Nem érdeklik őket a megoldások csak az hogy ők az embereken belül hol állnak hierarchiában.
2020. nov. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
(Látszólag hol állnak)
2020. nov. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tehát tényleg szakmai téren átlag feletti vagy. oké, ezt eddig is tudtuk. Attól még, hogy nem büdös a munka, nem tettél hozzá pluszt.

Mert ennyi erővel én is mondhatnám, hogy évente milliós nagyságrendű embert teszek boldoggá, azzal, hogy biztosítom, hogy jó pár autógyár folyamatosan tudja gyártani és szállítani a megrendelt autókat.

De ettől még nem lett jobb közoktatás, nem költöttek el feketék kevesebb TAO pénzt és sorolhatnám.

2020. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!