Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a szomszédaitokkal?

Figyelt kérdés
Elsősorban társasházban lakókhoz szól a kérdés. Lehet, hogy bunkó voltam, de amikor nyáron a mostani albérletembe költöztem (viszonylag kis házról van szó, 3-4 lakás van egy-egy emeleten, és 5 szint van összesen), nem kopogtam át egyik szomszédomhoz se, hogy helló, én vagyok az új lakó. Az a vicc, hogy azóta még nem is találkoztam velük, pedig már hónapok óta itt lakom. Szoktam hallani, mikor jönnek-mennek, meg azokat is hallom, akikkel közös falon vagyok, de még senkibe nem botlottam bele azok közül, akikkel egy emeleten lakom. Megjegyzem, itt alapból nincs nagy mozgás (hál'Istennek), ők se nagyon találkoznak egymással. Néha eszembe jut, hogy lehet, be kellett volna köszönni még az elején, de ennyi idő után már kb mindegy. Akkor úgy voltam vele, hogy úgyis összefutunk majd a lépcsőházban, de ez eddig még nem jött össze. Mondjuk nem feltétlenül hiányzik, hogy ismerjem őket, nem vagyok egy közösségi ember. Csak az érdekel, hogy nyugalom legyen, mikor munka után fáradtan hazaesem. Aki netán hasonló helyzetben van, örülnék, ha mesélne róla. Meg azok is nyugodtan írjanak, akik velem ellentétben ismerik a szomszédaikat. :D

2020. nov. 8. 20:44
A kérdező szavazást indított:
Jó szomszédaim vannak, mindenben számíthatok rájuk.
Jó szomszédaim vannak, néha/gyakran beszélgetni is szoktunk.
Jó szomszédaim vannak, de csak köszönőviszonyban vagyunk.
Nem szimpatikusak a szomszédaim, de köszönőviszonyban vagyunk.
Nem szimpatikusak a szomszédaim, köszönni se szoktunk.
Utálom a szomszédaimat.
Nem ismerem a szomszédaimat.
61 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Mi 1 éve lakunk itt, egy szinten 3 lakás van és az 5. emeleten lakunk. A mellettünk lévő családdal hetente futunk össze kb. a lépcsőházba, köszönni szoktunk csak. A masik szomszeddal 1x talalkoztam, bár ő csak a vírus miatt költözött haza nemrég. Az alattunk lakóval nagyon sokat szoktunk -beszélgetni, talalkozni, voltam is már nála többször is, fel szokott jönni, ha segíteni kell vmiben. Ezen kívül a földszinten lakó hölggyel szoktam még beszelgetni, illetve vmelyik lakásban lakik egy srac, őt csak a garazs elott lattam meg kocsit szerelni, de fogalmam sincs, melyik lakásban lakik
2020. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Metionin ***** válasza:
100%
Ha néha találkozom velük, akkor köszönni szoktunk és ennyi.
2020. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás szomszédokhoz bekopogni, hogy új lakó vagy.

Nekem pesten egy társasházban van egy lakásom (4 emeletes, emeletenként 4 lakás) 20 éve lakom ott, de csak a közvetlen mellettem léő szomszédot ismerem. A többit csak látásból, csak köszönök és ennyi.

2020. nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Vannak nagyon aranyos és közvetlen szomszédaim, de sajnos kegyetlen bunkók, maguknak valók is. Mindenkivel köszönőviszonyban vagyunk, de nagy részükkel ez a max, ameddig eljutottunk.
2020. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

hasonló mint a többi emberrel az életben.

van akivel jóban vagyok,beszélgetünk,nevetgélünk ha összefutunk.

van akivel csak köszönünk.

én van olyan is akit már szájon kellett ba-sznom.


mindenesetre 10 emeletes panel után azért felüdülés volt normál környezetbe költözni,mert ott még a köszönést sem fogadták,nehogy váltani pár szót.

mindig oda kellett szólnom köszönés után,hogy-süket vagy majom?köszöntem.

de még erre is max annyi válasz volt hogy -ahhhm,őőőm-

2020. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Jó szomszédaim vannak, csendesek, 6 lakás van az emeleten, van, akivel csak köszönünk, van, akivel beszélgetni szoktunk, több a közös téma. Összejárni nem szoktunk.
2020. nov. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Az egyik oldali szomszéd egy fiatal pár, őket látásból ismerem, köszönőviszonyban vagyunk, de csak ennyi. A férfinak a nevét sem tudom, csak a nőnek, de beki us csak a keresztnevét, a vezetéknevét már nem.

A másik oldali szomszédban pedig azt sem tudom, kik laknak, pedig már évekkel ezelőtt költöztek be. Csak férfihangokat hallok onnan kiszűrődni, szóval gondolom, nő nem lakik ott. De közülük csak egy középkorú férfival futottam csak össze a liftben, szóval őket még csak látásból sem ismerem, azt sem tudom, hányan vannak.

2020. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld pipa. Megnyugtató, hogy az utolsóra is szavaztak páran, nem vagyok egyedül. :D


Lényegében csak az egyik szomszédhoz "kellett" volna beköszönni, akikkel a tulaj is jóban van, mert utalt rá, hogy örülne, ha bekopognék, csak hogy tudjunk egymásról (ha később bármi segítségre lenne szükségem vagy mittudomén). De erre akkor nem került sor, azóta meg már nincs értelme. Nálam se volt ez szokás soha különben.

2020. nov. 9. 08:21
 9/23 A kérdező kommentje:
#5 Én is laktam már 10 emeletes panelban, finoman szólva nem szerettem. Se az alsó, se a fölső szomszéd nem volt százas, sokat kellett tűrni nekik, de úgy általában a lépcsőházi köszönés is problémás volt. Sokan nem köszöntek, de többeknek a visszaköszönés is meghaladta a képességeit.
2020. nov. 9. 08:34
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
3 emeletes társasban lakunk, emeletenként négy lakással. A közvetlen szomszéddal találkoztam vagy kétszer-háromszor a két év alatt, mióta itt lakom. Köszöntünk és ennyi.
2020. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!