Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a szomszédaitokkal?

Figyelt kérdés
Elsősorban társasházban lakókhoz szól a kérdés. Lehet, hogy bunkó voltam, de amikor nyáron a mostani albérletembe költöztem (viszonylag kis házról van szó, 3-4 lakás van egy-egy emeleten, és 5 szint van összesen), nem kopogtam át egyik szomszédomhoz se, hogy helló, én vagyok az új lakó. Az a vicc, hogy azóta még nem is találkoztam velük, pedig már hónapok óta itt lakom. Szoktam hallani, mikor jönnek-mennek, meg azokat is hallom, akikkel közös falon vagyok, de még senkibe nem botlottam bele azok közül, akikkel egy emeleten lakom. Megjegyzem, itt alapból nincs nagy mozgás (hál'Istennek), ők se nagyon találkoznak egymással. Néha eszembe jut, hogy lehet, be kellett volna köszönni még az elején, de ennyi idő után már kb mindegy. Akkor úgy voltam vele, hogy úgyis összefutunk majd a lépcsőházban, de ez eddig még nem jött össze. Mondjuk nem feltétlenül hiányzik, hogy ismerjem őket, nem vagyok egy közösségi ember. Csak az érdekel, hogy nyugalom legyen, mikor munka után fáradtan hazaesem. Aki netán hasonló helyzetben van, örülnék, ha mesélne róla. Meg azok is nyugodtan írjanak, akik velem ellentétben ismerik a szomszédaikat. :D

2020. nov. 8. 20:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

9.

5 vok.

6 évet laktam panelban.

am nálam a mélypont az volt,hogy a felső szomszédom,akiről gőzöm nem volt,hogy kicsoda fél évente leáztatott.

a 3. alkalommal felmentem és bekopogtam hozzá a biztosítóssal.

nyílik az ajtó és egy meztelen 150 kilós down koros lány állt ott.

gyorsan kifutott egy 78 körüli nagyi,hogy vegyél már fel valamit és bezavarta.

a nagyival már találkoztam párszor.

szóval így derült ki,hogy egy ilyen szegény lányt tart a lakásban,aki sose megy az utcára.

a fürdőjükből meg ő fröcsköli a vizet,amiben se szigetelés,se járólap,csak linóleum.

borzalom mik vannak.

2020. nov. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Tavaly költöztünk, panel lakás... Név szerint nem ismerem őket, tudom, hogy mellettünk egy csaj lakik egy kis kutyával és 1,5 év alatt már a második pasija van, szembe velünk egy öreg néni lakik aki sosem megy sehova, a férje mindig reggel megy dolgozni 5 kor pedig ő is már vagy 80 éves... Mellettünk másik oldalt üres a lakás felújítás alatt van még nem tudjuk ki fog oda jönni, az a lakás akkor is lakatlan volt mikor a miénket megvettük, a miénk is 10 éve lakatlan volt

.. Azokkal szemben 2 kis gyerekkel laknak velük párszor találkoztam talán a férj nevét tudom is, mellettük szintén üres lakás van. Alattunk már 2 lakásból is feljöttek balhézni amikor felújítottunk így már látásból ismerem őket, és a felettünk lakóval is már találkoztunk mikor leáztunk szóltunk neki, hogy problémák vannak...

2020. nov. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
#12 Jó kis panelkörkép. :D Az csak pozitívum, ha valamelyik szomszéd lakás üres. Az alattam lévő is az, és nagyon örülnék, ha még sokáig így maradna. Felettem a tető van, úgyhogy csak két oldalt a falszomszédokat hallom. Vannak idegesítő dolgaik, de alapvetően nincs velük gond, kulturáltak.
2020. nov. 10. 12:33
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy elég kellemetlen helyzet hozta össze a lakókat. Ellepték a csótányok a társasházat a k.képviselő nem akart intézkedni így össze kellett fognunk. Kiderült csak jófej emberek laknak a házunkban akikre számítani is lehet. Azóta imádok itt lakni és sokkal toleránsabb vagyok ha valaki olyan dolgot csinál ami nem tetszik. Mert minden lakót szeretek. Meg jobban figyelek, hogy ne hangoskodjak és ne zavarjak másokat. És utólag a csótányokért is hálás vagyok, különben azt sem tudnám kikkel élek egy házban. :) Azért máshol volt rettenetes szomszédom is aki rugdosta az ajtómat ha nem tetszett neki valami, meg folyton üvöltözött és fenyegetőzött. Szóval tudom milyen a rossz szomszédság.
2020. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
#14 Köszönöm a válaszod, fontos dologra világított rá. Tényleg sokat számít az, hogy ismerem-e a szomszédaimat, mert ismeretlenül (nálam ez a helyzet) könnyebben akadok fenn az idegesítő dolgaikon. Ha valami minket is összehozna és megbizonyosodnék róla, hogy jófejek, akkor biztosan másképp viszonyulnék hozzájuk, nem foglalkoznék apróságokkal, toleránsabb lennék, stb. Tényleg kár, hogy ehhez sokszor valami kellemetlen dolognak kell történnie. Nálunk ilyesmi még nem volt, egyedül a lift romlik el néha, de nem olyan nagy horderejű dolog, hogy összefogjon az egész lakóközösség.
2020. nov. 19. 09:13
 16/23 anonim ***** válasza:
Panel az durva. Ha az alattam lakó kakált nrm csak hallottam hanem a szaga is feljött. Soha többet panel.
2020. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Változó. Van akikkel "tisztes távolból" valamennyire egyetértünk az élet alapvető dolgaiban. Sajnos olyan is van, akivel eléggé barátságtalan tekintetet szoktunk váltani - alapból kerülöm a nagyon erőszakos természetű embereket.


Olyan is van, akit a túl erőszakos szomszédom befolyásolt rossz irányba (megfélemlített), mert amúgy tényleg jó barátságban voltam korábban a már megfélemlített illetővel.


Előfordul még a tartózkodó, barátságos köszönőviszony is. (A közös képviselőnk nemigen töri magát azért, hogy egy kicsit jobban összehozza a mindenféle vegyes érdeklődésű, különböző korú és különböző életszakaszban/életállapotban lévő lakástulajdonosokat, albérlőket, stb.)


Ui: akár még a közös képviselők feladata is lehetne összehangolni az eltérő igényeket/kívánságokat. (Erre már többen is felhívtuk az érintett figyelmét, de eléggé visszasüppedt a maga komfortzónájába az illető azzal, hogy "minden jól van", nem kell semmi változtatás.)

2020. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy megfélemlítette? És miért szűnt meg emiatt a barátság a megfélemlített illetővel?
2020. nov. 19. 13:13
 19/23 anonim ***** válasza:
6 lakásos társasban élünk. Állandóan belekötnek mindenbe, megy a klikkesedés. Most elköltözött a két hangadó család, talán jobb lesz, bár ettől mi még nem fogunk velük bartyizni, mert buták, mint a föld.... Gyári sorimelósok. Eccerűek.
2020. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
#19 A klikkesedést én is rühellem. Mikor panelban laktam, nálunk is ment, 2 öregasszony naponta félórákra kiállt a folyosóra (egymással szemben laktak, mi meg az egyikük mellett) és hangosan pofáztak, kidumáltak mindenkit. De utáltam, mikor mentem valahová vagy jöttem haza és láttam, hogy megint ott állnak és megy a pofázás. Sose értettem, miért a folyosón kell társadalmi életet élni.
2020. nov. 21. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!