Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a szomszédaitokkal?

Figyelt kérdés
Elsősorban társasházban lakókhoz szól a kérdés. Lehet, hogy bunkó voltam, de amikor nyáron a mostani albérletembe költöztem (viszonylag kis házról van szó, 3-4 lakás van egy-egy emeleten, és 5 szint van összesen), nem kopogtam át egyik szomszédomhoz se, hogy helló, én vagyok az új lakó. Az a vicc, hogy azóta még nem is találkoztam velük, pedig már hónapok óta itt lakom. Szoktam hallani, mikor jönnek-mennek, meg azokat is hallom, akikkel közös falon vagyok, de még senkibe nem botlottam bele azok közül, akikkel egy emeleten lakom. Megjegyzem, itt alapból nincs nagy mozgás (hál'Istennek), ők se nagyon találkoznak egymással. Néha eszembe jut, hogy lehet, be kellett volna köszönni még az elején, de ennyi idő után már kb mindegy. Akkor úgy voltam vele, hogy úgyis összefutunk majd a lépcsőházban, de ez eddig még nem jött össze. Mondjuk nem feltétlenül hiányzik, hogy ismerjem őket, nem vagyok egy közösségi ember. Csak az érdekel, hogy nyugalom legyen, mikor munka után fáradtan hazaesem. Aki netán hasonló helyzetben van, örülnék, ha mesélne róla. Meg azok is nyugodtan írjanak, akik velem ellentétben ismerik a szomszédaikat. :D

2020. nov. 8. 20:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Angliában élek, sorházban így 2 szomszédom van igazából. Jobbról, és balról. Mivel mindannyian albérletben élnek, mi vagyunk az egyedüliek akik 17 éve élünk ugyanabban a házban.( saját ház) A szomszédok mindig cserélődtek. Jelenleg a bal oldali szomszédom egy olyan 30-35 év körüli férfi aki a 10 év körüli fiával él. A férfi és a fia csendes, mintha nem is laknának itt. Ha látjuk egymást nagy ritkán, köszönünk egymásnak és ennyi. Olyan 5 éve élhetnek a szomszéd lakásban. Másik szomszéd lakásban olyan 10 évig 1-2 évente cserélődtek a bérlők, nem volt alkalmunk megismerni őket. Gond sem volt. Jelenleg egy 25 év körüli angol csaj bérli a lakást aki szerintem nem normális. Biztos valami baj van a fejében, mert állandóan torka szakadtából ordítva , és hamisan énekel. Állandóan "húúúú" zik. Teljes hangerővel hallgatja a zenét. Egy olyan lakásban ahol ha fingik valaki a szomszéd hallja. Fogalmam sincs miből él, mert nem dolgozik. Éjszaka tombolnak, nappal alszanak. De aludni sem sokat van amikor hajnali 3-ig bulizik ( húúúúút kiabál) de reggel 10-kor már telefonálva ordít. Már tudjuk, hogy mikor rájön a tombolás ( pasasával veszekszik, tényérdobálás, falat veri stb) akkor kokain hiánya van, és nem vette be a gyógyszereit. A pasasa ajtócsapkodás után elviharzik, 1 órával később visszajön majd halljuk, hogy a kokaint teljes erőből szippantják. Utána jön a nevetés, hangos zene, még hangosabb szex. Rengeteg könyörgés, hogy legyen halkabb, rengeteg átdörömbölés, hogy fejezze már be, rengeteg fenyegetés de semmi. Olyankor pár napig ku** van, majd újra kezdi. Pár hete hajnalban már átordítottunk, hogy fogja be, mert ha nem ráverjük az ajtót. Pár napja éppen mentem haza, és ő akkor szállt ki a kocsiból. Jó kedve volt ( be volt kokozva) mosolyogva köszönt. Köszöntem, kérdeztem jól van stb ( szokásos angol semmi kérdések) Persze ő is hasonló kérdéseket tett fel,majd kérdezte honnan jöttem, mert erős akcentusom van. (erre a kérdésre vártam) Mondom neki, hogy hallott-e már Magyarországról. (nem) Nos, meséltem neki röviden a honfoglaló magyarokról, igaz már több mint 1000 éve, de a harcias kedvünk a génjeinkben van, ha valami idegesít minket, vagy valamiből elegünk van. Régen ha valaki nem tetszett nekik a viselkedése miatt, meg is skalpolták, vagy simán átvágták a torkát. Nos ma már ezért börtön jár, de pár fog kiverését simán bevállaljuk ha elszakad a cérna. Nos szerintem valamit felfogott, mert este 10 után csend van.. Hogy meddig? nem tudjuk. Talán addig amíg a kokaintól el nem felejti.

Nem tudjuk mit csináljunk. Pár év múlva haza akarunk végleg menni, ezért nem akarjuk eladni a házat. De kiadni sem tudjuk, mert ott élünk.

Nagyon megkeseríti az ember életét egy ilyen szomszéd.

2020. nov. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
#21 Nagyon durva ez a csaj. Na ilyen az igazán problémás szomszéd. Sokan meg, köztük én is, már akkor is morgunk, ha este 10-11 körül dübörgés van. Ehhez képest az én szomszédaim áldott jó emberek... :D Azt jól tetted, hogy meséltél a honfoglalókról. :D Ja, régen sok mindent lehetett még: például az én szülőfalumban azért nincsenek cigányok, mert az 50-es években egy gyilkosság miatt az akkori tanácselnök elzavarta őket. Ezzel gyakorlatilag megalapozta a falu élhetőségét meg közbiztonságát, mert azóta sincs egy sem. A környéken persze kb. mindenütt ott vannak és van is gond velük bőven. Ma persze már nekik vannak jogaik, nem pedig azoknak, akik nyugalomban akarnak élni. Egy ilyen döntéssel ma már emberi jogi bíróságokra mennének meg hasonlók... :D Ennyit a józanságról.
2020. nov. 22. 08:07
 23/23 anonim ***** válasza:
Mi 5 éve lakunk egy 4 emeletes panelházban Pécsett. Mi mindig is jól jöttünk ki a szomszédainkkal, és szerencsére ez most sem változott. Mi számíthatunk egymásra.
2021. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!