Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire tapasztaljátok a...

Mennyire tapasztaljátok a főváros-vidék ellentétet ? Mi a meglátásotok ezzel kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 23. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire.
2020. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem túl konkrét a kérdés. Egyáltalán mit értesz "vidék" alatt? Ami nem a főváros az már vidék?
2020. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Budapestről nem tudok mondani semmit, max Bécsről... egy kis városban élek, de sokat jártam ki Bécsbe. Meg mondom őszintén hogy az elején még jó volt hogy olyan sok ember volt az utcákon, mindenféle üzlet, utcai árusok, gyorsbüfék utcai zenészek stb nekem tetszett hiszen itt erre nincs lehetőség, de mivel kisvárosban nőttem fel egy idő után sok volt már. Én jobban szeretem azt amikor el megyek gyalog boltba és útközben találkozok max 5 emberrel és köszönünk egymásnak, mert ismernek. Itt nem az van hogy jóformán mozdulni nem lehet az emberektől az utcán és mindenki a telefonját nyomja. Ugyan akkor az viszont rossz a vidéki életbe hogy este 10 után gyakorlatilag már egy doboz cigiért 2 kilómétert kell gyalogolnod mert a környékeden már minden bezárt, alig van szórakozásra lehetőség (mondjuk az utóbbi nekem nem gond de valakinek biztos)
2020. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Utlosó vagyok, azt még hozzá tenném hogy sokkal de sokkal másabb és én soha se költöznék nagyvárosba. Hiába van ott jobb fizetés meg több álláslehetőség, akkor sem
2020. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Én inkább fórumokon látom, mert nem járok annyit vidéken, hogy elsőkézből halljam az ő véleményüket. Amikor viszont vidéken voltam, nem kezeltek engem másképp csak mert pesti vagyok, és nem hallottam semmilyen fikázódást. Azoktól sem, akik vidékről jöttek fel Pestre.


Egy alkalom volt, amikor élőben hallottam egy vidékit a pestiekre fujjogni - az történt, hogy utaztunk a metrón, és elkezdtek cigányok vegzálni egy ázsiai férfit. Nagyon durván. Mindenki be volt fosva. Mellettem egy nő ült egy gyerekkel, és ott mondogatta a gyereknek, hogy "Na, ez Budapest. Senki nem hívja fel a rendőrséget, mert érzéketlen tuskók". De azért a nő se hívta fel, szóval ezért egy kis kétszínűnek láttam ezt az egész kifakadást. Aztán a gyereke odahányt mellém a metróülésre, és nekem kellett elkezdenem feltakarítani, mert a nő nem csinált semmit...


Amit a fórumokon szoktam látni, az, hogy fikázzuk a másikat az életvitele, a hobbijai, a preferenciái, prioritásai miatt. A pesti szerint a vidéki kulturálatlan (szökőévente sem jár színházba, csak sorozatokat néz), intoleráns, tájékozatlan ("csak az M1-et fogja, oszt' sorosozik)... a vidéki szerint a pesti önző, egérlyukban lakik, gáz, hogy neki nem fontos a nyugi meg a friss levegő, pazarló, koszban él, bunkó stb.


Én úgy vagyok vele, hogy ameddig nekem nem árt, és nem akar vki velem párkapcsolatba kerülne, letojom magasról, ő mitől boldog, szíve joga ott élni, és úgy, ahogy akar. Meg akinek van egy csepp esze, az tudja, hogy nem minden vidéki és nem minden pesti ugyanolyan.

2020. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a videó a témába vág, erről mi a véleményetek ? A részemről nem provokáció akar lenni, hanem kultúrált eszmecsere.

2020. dec. 23. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom a budapestiekkel,HA normálisan viselkednek. Egyébként vidéken is sok a gyökér ember (vidéki vagyok).
2020. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem újra a videót (bírjuk Pottyondyt, akkor is láttam a videót, amikor kijött, csak felfrissítettem az emlékeimet).

Tősgyökeres pestiként engem is kiakasztott a Bödörék promója (azon kívül csak azokat a képeket láttam belőle, ami ebben a videóban volt), ez tényleg nagyon felszínes és pejoratív megjelenítése a vidéken...a kádban fellógatott féldisznóstul. Sajnos a vidék nincs olyan színesen reprezentálva a fősodrású médiában, mint Pest... sok hülye tényleg azt fogja hinni, hogy ilyen a vidék. Pedig igen, léteznek ilyen emberek is, de ez csak egy kis szelete. Pesten több műsor játszódik, így kevesebben gondolják azt, hogy minden pesti olyan diszkós-bulis, erkölcstelen tuskó, mint az Éjjel-Nappal Budapestben, mondjuk.


A többi meg remek paródiája annak, hogy a tényleg felszínesebb és beképzeltebb vidékiek és pestiek mit gondolnak egymásról. Szerencsére azért nem sok ilyennel találkoztam eddig életemben.

2020. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Főleg fórumokon látom. Munkahelyen egyszer volt, hogy két vidékről származó, Budapestre költözött értelmiségi kolléga kivesézte, mennyire bunkók a budapestiek a vidékiekhez képest, nem szóltam közbe, én Budapesten születtem, sose piszkáltam senkit, aki máshonnan származik.
2020. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Semmi. A fővárosiak undorító proli tirpákok, a falusiak undorító paraszt turpákok,avidéki városiak meg a kettő között.


Boldog karácsonyt! 🎄🎁

2020. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!