Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megadjam a szobatársamnak a...

Megadjam a szobatársamnak a wifim jelszavát?

Figyelt kérdés
A kollégiumi szobatársamról van szó. Van a kollégiumban kiépített wifi hálózat, de gyakran rosszul működik a sok ember miatt. Vasárnap beszéltem róla arról, hogy vehetnénk közösen egy routert, de szerinte "jó a kolis wifi is". Ő még aznap hazament és én hétfőn vettem magamnak egy routert 30ezer forintért. Nagyon jól működik, az internet sokkal gyorsabb és stabilabb rajta. Én szerdán hazajöttem, ő meg elvileg csütörtökön jött vissza. Még tegnap, azaz csütörtökön írt is nekem a wifivel kapcsolatban, hogy megadnám-e a jelszót, mivel lassú megint a kolis wifi. Szerintetek mit kellene csinálnom?

2021. ápr. 2. 01:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, add meg neki
Igen, de csak akkor add meg neki, ha kifizeti a router árának a felét.
Nem, ne add meg neki.
74 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

15 ezret adjon a routerba es csak ezutan add meg a wifijelszot.

Kulonben miert tamogstnad 15 ezerrel? Neked mikor adott utoljara 15 ezres ajandekot...?

2021. ápr. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy nálunk szigorúan tilos a kollégiumi hálózatot továbbosztani, örülök, hogy nálatok ezek szerint nem...
2021. ápr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem én megadnám neki, de véletlenül se mondja meg senkinek.
2021. ápr. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Én a helyedben megadnám neki ha jóban vagytok.
2021. ápr. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ő mondta hogy nincs szüksége rá. Ha mégis kell neki akkor biztos elkérném a router árának a felét, szerintem ez így korrekt. Hiszen az eredeti ötlet is az volt hogy közösen veszitek meg.
2021. ápr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Megadnám és nem fizettetném ki vele. Úgy gondolkoznék, hogy nekem is szükségem volt rá, mindenképpen megvettem volna, a koliból is én viszem majd el és később is használni fogom még valószínűleg vagy legalábbis még jól jöhet. Az enyém, ő pedig csak használni fogja egy darabig. Szóval én nem fizettetném ki vele a felét, tulajdonképpen a használatáért. Ha kiköltöztök valakinek úgyis vinnie kell és szerintem ott sincs jobb megoldás: valaki elviszi mondván és a másik beleegyezik / valaki kifizeti a másikat és úgy viszi el. Szóval én minden közös használatú kolis cuccal azt szoktam csinálni, hogy megbeszéljük mire van szükség, kinek mi van, ki mit tudna hozni és ki mit venne meg. Például én is vettem már mikrót, hogy valamit említsek, egyedül fizettem, közösen használtuk, az enyém és akkor mindig van mikróm, ha kell. Közösen max. olyanokkal vásárolnék, akikkel szorosabb a kapcsolatom és hosszabb távon lakunk együtt.
2021. ápr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mert erős az esélye, hogy valakinek továbbadja.
2021. ápr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

legtöbb helyen tilos továbbosztani, ha vki lebukik, akkor akár tilthatják is a kolihálózatról...

sztem ne reklámozzátok.

meg, ha most belefizet 15k-t, akkor félév végén kié lesz a router? azon megint vita lesz, mert használtan már senki nem adna a feléért 15k-t vissza...

2021. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Anyám, egyesek mennyire pénzb*szók. Ha jóban vagyunk a lakótársammal, akkor miért ne? Egy 4 tagú család sem terhel le egy 30 ezres routert, nemhogy egy lakótárs.

Én megadnám a jelszót, ha pedig annyira leterheli, akkor szólnék, hogy megváltoztatom és többé nem tud hozzáférni. :D

2021. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tepfal ***** válasza:
91%
én a #6-ossal értek egyet. Szerintem értelmetlen ilyen nagyobb értékű berendezést közösen venni kolis szobatárssal. Más lenne a helyzet egy albérletben, vagy ha a pároddal költözöl össze. Egy kérdést fontolnék meg: nekem bármi károm van-e abból, ha ő is használja (pl. nekem ettől lassabb lesz, nem értek ehhez). Ha igen, akkor nem mondanám meg neki, de ha nem, akkor igen, én van egy routerem, amin nem kell majd kiköltözéskor osztozkodni. Vagy mit gondoltál, akkor kidobjátok?
2021. ápr. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!