Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez ok az öngyilkosságra?

Ez ok az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim utcájába lakott egy fiatal srác, olyan 20 éves körül lehetett. Öngyilkos lett régebben, kiugrott a tizedikről amiért a barátnője nem hívta meg a születésnapi bulijára. Voltunk a temetőben, ahol mondták nagyszüleim hogy ismerték őt... Engem totál lesokkolt, mikor ezt elmesélte mamám, kicsit szomorú is lettem..Emiatt nem kéne megölni magát senkinek, nincs igazam?

2021. jún. 15. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg nem ez volt az oka, vagy nem az egyetlen oka, hogy öngyilkos lett. Egy egészséges ember nem lesz öngyilkos egy ilyen dolog miatt.
2021. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Valószínűleg nem volt rendben minden a srác fejében. Nincs ok az öngyilkosságra, nem létezik olyan probléma, amiből nem lehet kijönni máshogy!
2021. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Rank magyarokra sajnos nagyon jellemzo a depresszio. A kornyezo orszagokban szinte mindenhol jobb az emberek mentalis egeszsege. Sajnos vannak solan, akik nem kepesek megkuzdeni az eletuk nehezsegeivel. En ugy tapasztalom, hogy sokan nem tudnak beszelni a problemaikrol. Vagy azert, mert ugy erzik (vagy tenylegesen) hogy nincsen mivel, vagy azert, mert felnek beszelni rola.


Valoszinuleg mas lehetett a hatter en, ez max az i-re tette fel a pontot nala / ez csak a jeghegy csucsa volt.

2021. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Valószínüleg nem EZ volt az oka, hanem ez volt az UTOLSÓ csöpp, ami miatt átlépte a határt!
2021. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha a szomszédok szót hallom, mindig arra gondolok, hogy túl sokat foglalkoznak másokkal. Legszívesebben az ember lakna egy házikóban az erdőben, minden békésebb lenne. Ne egyél hagymát, mert az embereket sírásra készteti.
2021. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindenek előtt leszögezném, hogy nagyon sajnálom a történteket és részvétem a családnak. Egy ilyen traumával szembesülni iszonyú dolog.

Azt is kijelentem, hogy semmi sem ad okot az öngyilkosságra.

És végül annyit tennék hozzá, hogy szerintem sem ez volt az ok, amiért tette, hanem az utolsó hatás, ami miatt erre az elkeseredett és borzalmasan rossz döntésre rászánta magát.

2021. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Hogy kepzeli barki, hogy tudja, miert lett ongyilkos.
2021. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Más oka is lehetett. Nekem nemrég mesélte egy régi jóbarátom, hogy a mostohatesója barátnője (kb. 25 éves volt) ugyanígy járt el - kiugrott a 10.-ről idén januárban. Az elsődleges ok az volt, hogy egyedül maradt, holott ő szakított a sráccal. Viszont mélyebben megnézve sokkal több negatívum érte az életben: a szülei kiskorában elváltak, mint kiderült közvetlen az öngyilkosság előtt az anyját felkereste, hogy nem-e költözhetne hozzá, hogy ne legyen egyedül, de az anyja nemet mondott, amiért a váláskor az apját választotta. Emellett pár éve kiderült, hogy valamilyen daganata volt, kemóra járt amitől kihullott a haja. A daganat eltűnt, ám a haja több év alatt sem nőtt vissza. Aztán ki tudja még mi volt a háttérben, de aki öngyilkosságra szánja el magát az nagyon komplexen került a mélybe.
2021. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy mélyebb sztori, mint amennyire ismerik. Nem ezért ugrott ki. Ez csak egy utolsó csepp volt a pohárban, ami azt jelentette, hogy a csajnak pl ott lesz a másik szerelme, amit a fiú nem bírt elviselni, mert monigám volt. Vagy kitudja. Valami épkézláb sztorit képzelj el, ne csak ennyit, hogy nem hívta el, és ezért.


De ha meg azért, akkor ez neki ennyire kibírhatatlan volt, igen.

2021. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!