Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fenyegetőzik, vagy van jogiala...

Fenyegetőzik, vagy van jogialapja annak amit a szomszédom mond?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 22 éves vagyok, kertesházban élek a párommal, és a szomszédom ma azzal talált meg, hogy fel fog jelenteni ha tovább focizok a telken.

19-21 között passzolgattam a párommal, nyilván nem olyan erővel van meglőve a labda, mint a pályán több okból sem de ez a kérdésre nézve lényegtelen. Zene nem bömbölt mellette csak mi beszéltünk egymással, néha-néha tereptárgynak ment a labda, vagy a sarokba lerakott cserépnek, de nem hiszem, hogy ezért feltudna jelenteni legalábbis úgy hogy ő jöjjön ki belőle nyertesként. Annyi hozzátartozik a sztorihoz, hogy kb 3x neki pattant a kerítésének a labda és az berezonál, és akkor hozzátette, hogy rendőrt hív rám.

Próbáltam kulturáltan beszélni vele, de csak a maga igazát hajtotta, szóval elhajtottam a fenébe, a helyzet igazából adott. Annyit tudok tenni, hogy arrébb megyek focizni, viszont akkor meg a (saját) betonfalamnak fogom rugni a labdát amivel nekem semmi bajom nincs, csak az hangosabb mintha néha-néha neki pattanna a kerítésének.

Illetve időben is csak így tudom megoldani mivel reggeles műszakban dolgozok, viszont szeretnék kikapcsolódni és nem a legnagyobb melegben tenném.


Kérdésem annyi, hogy tud ellenem valamit tenni jogerősen, hogy kicsesszen velem? Vagy csak kijönnek a rendőrök és megállapítják hogy ez a szomszéd se normális?

Köszönöm előre a válaszokat.



2021. jún. 27. 22:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Hát,semmit,mert ha saját udvarodon csináltad,és saját váza meg stb,és ő kerítése nem ment tönkre,akkor annyit ért mint csiga a forró betonon
2021. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
Vagy ha semmi nem tettél tönkre (A szomszédnak),akkor neki kuss van,mert semmiért nem tudna feljelenteni
2021. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Még csak egy karcolás sincs a kerítésén, se egy kopás folt, legalábbis nem ettől a focilabdától. Annyit javasoltam neki arra a reakciójára, hogy a labda oda megy ahhova rúgják, hogy akkor rakjon fel kamerát, és ha a felvételen látszik, hogy szándékosan előre kitervelten a kerítésének rugom erőből a labdát akkor szóljon. Próbáltam észérvekkel elmagyarázni neki, hogy ez a tömör, nagy távokban rögzített kerítés nagyon jól vezeti a hangot, ujjammal rákoppintottam a kerítésre és annak is volt azért egy tisztességes hangja az erőhatáshoz képest. Meg nyilván elnézést is kértem tőle ezektől függetlenül, de hajthatatlan, csak így meg magával fog kiszúrni, mert én meg nem akarok bent rohadni a házban és hétvégén meg nincs nyitva a sportpálya ahhova kitudnék menni. így marad az hogy a betonfalat rugdosom, mivel nem bírom garantálni hogy soha többé nem megy a kerítésének a labda. Csak akkor meg azzal nem lesz kibékülve, hogy annak rugom a labdát és azért fog a csendháborítással fenyegetőzni. :D
2021. jún. 27. 22:47
 4/31 anonim ***** válasza:
16%

Akkor te szereljél fől kamerát,és akkor kussban marad.

Amúgy nem tudna feljelenteni,mivel nem történt csendhábórítás.

2021. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Kamerát azt amúgy is szeretnék most nyáron felszereltetni, bár néha-néha jól elszórakoztat mivel az elején próbáltam vele jóba lenni, hogy ideköltöztem, de már akkor feltünt, hogy neki valahogy senki sem jó, az volt a fura, hogy felrakott egy bő 2 méter valahány centis kerítést mert zavarja hogy átnézegettek hozzá, viszont mióta itt élek azóta 2-3 naponta fixen rajta kapom, hogy átkukkol hozzánk a telekre.
2021. jún. 27. 22:55
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Fhú,akkor az öreg se normális.

Akkor gyorsan mi hamarabb szereljél föl kamerát,mielőtt nagyon nagy balhé lesz!

2021. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Kisertetiesen hasonlit a sztori a Csaladi kor egyik reszere. Kerdezo, batran nezd meg azt a reszt (mediaklikken visszanezheto). Kielemzik, hogy miert nem jo, ahogy a szomszedok viselkednek, es hogyan lehetne maskepp.

Szerintem nagyon tanulsagos ;)

2021. jún. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy nyugodtan hívja ki rád a rendőröket. Aztán majd a zsaruk helyrerakják a szomszédot, hogy ilyen hülyeségért hívják ki őket.
2021. jún. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Istenem basszus, hogy már lassan semmit nem lehet csinálni a saját udvarán az embernek.
2021. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Idősek gondolom, és érzékenyebbek, a labda, az ami a legjobban behallatszik, Kb mint egy mélynyomó, bent náluk ha az udvaron rugdossátok, és mellette a ház.De labdázás az udvaron az életvitelszerű használat, tehát tűrnie kell. Rendőr ki se jön ezért, jegyzőtől kérhet birtok védelmet, de mivel ez életvitelszerű tevékenység, el fogják utasítani. Nem tehet semmit törvényesen.
2021. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!