Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fenyegetőzik, vagy van jogiala...

Fenyegetőzik, vagy van jogialapja annak amit a szomszédom mond?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 22 éves vagyok, kertesházban élek a párommal, és a szomszédom ma azzal talált meg, hogy fel fog jelenteni ha tovább focizok a telken.

19-21 között passzolgattam a párommal, nyilván nem olyan erővel van meglőve a labda, mint a pályán több okból sem de ez a kérdésre nézve lényegtelen. Zene nem bömbölt mellette csak mi beszéltünk egymással, néha-néha tereptárgynak ment a labda, vagy a sarokba lerakott cserépnek, de nem hiszem, hogy ezért feltudna jelenteni legalábbis úgy hogy ő jöjjön ki belőle nyertesként. Annyi hozzátartozik a sztorihoz, hogy kb 3x neki pattant a kerítésének a labda és az berezonál, és akkor hozzátette, hogy rendőrt hív rám.

Próbáltam kulturáltan beszélni vele, de csak a maga igazát hajtotta, szóval elhajtottam a fenébe, a helyzet igazából adott. Annyit tudok tenni, hogy arrébb megyek focizni, viszont akkor meg a (saját) betonfalamnak fogom rugni a labdát amivel nekem semmi bajom nincs, csak az hangosabb mintha néha-néha neki pattanna a kerítésének.

Illetve időben is csak így tudom megoldani mivel reggeles műszakban dolgozok, viszont szeretnék kikapcsolódni és nem a legnagyobb melegben tenném.


Kérdésem annyi, hogy tud ellenem valamit tenni jogerősen, hogy kicsesszen velem? Vagy csak kijönnek a rendőrök és megállapítják hogy ez a szomszéd se normális?

Köszönöm előre a válaszokat.



2021. jún. 27. 22:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%

Magán vélemény,ha lehet:

Ha valaki ne adj isten emberek közé költözik,adjon isten egy kertes házas közösségben, akkor mit vár?

A gyerekek úgyis fociznak,és gyerekek ilyenek hogy ordibálnak,játszanak stb.

Ne az gyerek legyen hibás,mert jól éli meg az idejét, nem úgy mint most.

Ha szabad ideje van,és tényleg nem zavarja a szomszédot,és tényleg ami igaz amit leírt, akkor az öreg költözzön el onnét..

Kertes ház nem egyenlő az panelel

2021. júl. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom itt a gyk nem tud èrtelmezni" Annyi hozzátartozik a sztorihoz, hogy kb 3x neki pattant a kerítésének a labda és az berezonál, és akkor hozzátette, hogy rendőrt hív rám." . Ne haragudj de akkor sem értem ,ha berezonál akkor igenis van a rúgásban erő, mert ha normálisan passzolgatnak akkor nem tud berezonálni. Megpróbálom elképzelni a helyzetett akkor is, tehát azt mondja a kérdező két lehetős van vagy a kerítés vagy a fal. Akkor lényegében az udvar nagyon pici ,tehát ha azt nézzük akkor lehet hogy szándékos az egész az ő részéről,nekem senki ne mondja hogy egy gyenge rúgástól berezonál a kerítés ,falusi gyerek vagyok ,ha gyengén rúgom azt a labdát nem fog berezonálni a kerítés,ha már erővel akkor igen. Kérdező mekkora az udvarotok? Mert nem hiszem hogy nem lehet megoldani azt hogy ne menjen a kerítésnek.
2021. júl. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem te meg ritka primitív egy ember vagy 22, ha így nyilatkozol arról, aki nem kertes házban lakik, hogy "panel patkány". Ez csak téged minősít.

Egyébként képzeld én speciel pont családi házban lakok és valahogy nem szarom össze magam attól, ha a szomszéd hétvégén labdázni mer, ugyanis ez egy teljesen normális és átlagos kinti tevékenység, még csak nem is a leghangosabbak közül. Attól, hogy hétvége van, hadd ne kelljen már a házban rohadni, mert a szomszédot zavarja egy nyamvadt labda. Leírta a kérdező, olyan a kerítés, ami remekül vezeti a hangot, ha rákoppint annak is erőteljes hangja van és nem arról van szó, hogy szándékosan és tiszta erőből folyamatosan nekivágják a labdát, VÉLETLEN ment neki, bele ne akarjunk már ennyibe halni. Hétköznap sok embernek nincs ilyesmire ideje, a kérdező is írta, hogy jár edzésre, hétvégén viszont nincs semmi olyan hely nyitva, ahol focizhatna, se olyan park/rét, ahol vágva van a fű és oda ki tudnának menni. Ha meg már van egy udvarod, akkor hadd használhasd már arra, hogy labdázol és ne kelljen már a kötözködő szomszéd minden igényéhez alkalmazkodni. Épp a szomszéd az, aki képtelen felfogni, hogy egy kertes házas lakóövezetben bizony laknak mások is rajta kívül és bizony nem fog mindenki mindennap a seggén kuksolni a lakásban, nehogy valamivel megzavarjon valakit. Az ember füvet vág, füvet kaszál, van aki fát vág, a gyerekek pancsolnak a medencében, játszanak, labdáznak stb. Aki ezt nem képes bizonyos mértékig sem tolerálni, az tényleg költözzön ki a világ végére egy tanyára, aztán veszekedjen a madarakkal, hogy miért csipognak. Ez már azért bőven több, mint vicc kategória.

2021. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
36%
Én is panelpatkány vagyok jellenleg ,de ott fent gondolom nem értik a vidéki szlenget az emberek. :) én annyit írtam hogy nem lehetne máshol labdázni és nem a szomszéd lerítése mellett közvetlen?
2021. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
70%

Hallottam már ezt a “szlenget”, de szerintem ez végtelenül proli kifejezés, semmi szükség így hívni a panelban élőket.

A kérdező pedig leírta már, hogy max a túloldalt tudna még labdázni, de ott viszont a saját betonfalának rúgná neki a labdát, akkor meg az lenne a baj, mert annak is van hangja. Nyilvánvalóan, hogy nem szándékosan rúgta neki és könyörgöm, 3 alkalomról volt szó 2 óra alatt, ebbe ne akarjon már senki belehalni.

2021. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
14%
Ha olyan kicsi az udvar akkor meg akkor is lehetne vigyázni , lehet hogy ő azt mondja hogy 3alkalom volt,de én a szomszédot is meghallgatnám azért,nehogy már mimdig a másik legyen a hibás,itt most véditek a kisgyerekeket ,de azért én kíváncsi lennénk a másik félre is....
2021. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
74%
Annál begyöpösödöttebb ember mondjuk aligha van, mint aki egy nyomorult labdázáson képes ilyen szinten vergődni és egyből rendőrt akar hívni. Semmi oka a kérdezőnek hazudni és az, hogy 2 óra alatt párszor nekipattant véletlenül a labda a kerítésnek, hát bumm. Mit gondolt, majd az ő kedvéért mindenki lábujj hegyen fog járni? Itt szó nincs csendháborításról, nem arról beszélünk, hogy hajnalig üvöltetik a zenét az udvaron és mellé ordibálnak. Ott jogos lenne, hogy vegyenek vissza, de jó hogy már nem akar eret vágni egy amiatt, mert a szomszéd labdázik. Gondolom az ilyen megy vekengeni azon is, ha a szomszéd gyerekek kiabálnak játék közben vagy ha a kutya megugatja a ház előtt sétálót meg akkor is mikor füvet vágnak, bográcsolnak stb stb. Ezzel is jár többek között egy családi ház, tetszik, nem tetszik. Semmilyen törvényt és jogszabályt nem sért az udvaron labdázás, úgyhogy fejre is állhat, ez van. Rendőrségre meg menjen nyugodtan, hadd legyen szerencsétleneknek is egy jó napjuk :D
2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
14%
Kibeszélt csendháborításról ember? Nekem egy masszívalkoholista a szomszédom , legszívesebben agyonverném, nem tudok neki mit tenni , de remélem lesz ilyen szomszédod neked is ha megöregszel :) és akkor majd értékelni fogod a csendet. Amúgy nem is értem ,nehogy már csak zárt focipályák legyenek ,itt nálunk van legalább 10 olyan pálya ami nem zárt,nem hiszem el hogy valami világvége kis faluban él a gyerek..... de amúgy is gondolkodjatok már azon, hogy ő nem kisgyerek ,22éves ,neki se tetszene ha mondjuk hétköznap a szomszéd csinálná ezt,meg amúgy ő honnan tudja hogy 60éves és munkanélküli? Nekem nem igazán áll össze,meg azóta felse bukkant itt,tehát ergo kamu kérdés,azért írta ki hogy itt összeugrassza a jó népet...
2021. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Elég sokszor emlegetve lett a csendháborítást “ember”, ezért írtam, hogy ez messze nem az!

Amúgy meg kívánjál nekem nyugodtan ilyen szomszédot, velem aztán nem bszol ki, mivel én nem vagyok ilyen idegbeteg, aki rohanni akar rendőrségre, amiért a szomszéd focizik az udvaron és véletlen nekiment párszor a kerítésnek a labda.🤷🏻‍♀️🙂 Vannak kisgyerekes szomszédaink köszi és főleg most nyáron elég sokszor pancsikolnak kint, többször fordul elő, hogy a játék hevében kiabálnak, de valahogy mégsem akarok belehalni egy kis zajba, nem egész álló nap ez megy és nem is fogom senkitől elvárni, hogy a saját udvarán néma csendben legyen. Egy kertes ház többek között ezzel jár, aki nem tudja tolerálni, az mehet nyugodtan tanyára, senki nem tartja vissza, aztán értékelje ott a csendet. Mindennek van egy határa, lassan már ott tartunk, hogy a saját kertedben labdázni sem labdázhatsz, hanem este munka után, mikor kicsit értékelhetnéd végre, hogy nem panelban élsz, van udvarod és ezáltal lehetőséged kinti tevékenységeket végezni, akkor is kuksolj a házban vagy menj addig, amíg nem találsz egy labdázásra alkalmas helyet. Hát persze. Az udvarom pont arra való, hogyha labdázni akarok, akkor labdázhassak és ne kelljen pl a falu túloldalára átmenni egy focipálya szerűségre, ami ki sincs világítva. Medencét is azért vesz az ember, hogy ne kelljen a tömött strandra belépőt fizetni és heringpartizni, ha már egyszer ott az udvaron a lehetőség.

Lehet ezen nyugodtan sipákolni, de akkor is ez van, a kérdező sem egész álló nap focizik, úgyhogy a szomszéd ki fogja bírni azt a heti pár alkalmat, ezzel csinálni úgy sem tud semmit, a kérdező rendeltetésszerűen használja az udvarát, ennyi.

2021. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Nem kamu kérdés, de szerintem mindenki érzi, hogy túl lett tárgyalva bőven. Van pár ügyeletes ember itt aki jön okoskodni látatlanba, először megvádolnak itt is neten keresztül, hogy szándékosan erőből rugom a labdát a kerítésnek, utána interneten keresztül meglett jósolva, hogy biztos nem világvégi faluban lakok. stb stb, szóval erre már igazából kedvem sincs reagálni.

Direkt leírtam mindent a lehető legrészletesebben, mivel nem arra voltam kíváncsi, hogy egy ferdített sztoriban ki hogy adna nekem igazat, hanem a jelen helyzetben semmiféle ferdítéssel milyen jogi lépéseket tud tenni a szomszéd, és vajon mégis kinek van igaza.

Onnan sejtem, hogy nem dolgozik, hogy folyton otthon van és ráér mindegyik szomszédnak panaszkodni a másikról. Szó szerint soha nem láttam házon kívül, és az utóbbi két hétben itthon voltam én is végig, mert munkahelyet váltottam.

Mindenesetre hétvégente sajnos továbbra is hallgathat engem a szomszéd, hétköznap a pályán leszek az egyesületi tagokkal, viszont hétvégente gyakorolni fogok.


Még fentebbre reagálva, a telken 800m2, de sajnos nem érződik mivel nagyon rosszul vannak rajta elosztva a házak, fészer, kút, és csak egy szélesebb sáv van ahol úgymond zavartalanul lehet rugni.

2021. júl. 2. 12:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!