Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fenyegetőzik, vagy van jogiala...

Fenyegetőzik, vagy van jogialapja annak amit a szomszédom mond?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 22 éves vagyok, kertesházban élek a párommal, és a szomszédom ma azzal talált meg, hogy fel fog jelenteni ha tovább focizok a telken.

19-21 között passzolgattam a párommal, nyilván nem olyan erővel van meglőve a labda, mint a pályán több okból sem de ez a kérdésre nézve lényegtelen. Zene nem bömbölt mellette csak mi beszéltünk egymással, néha-néha tereptárgynak ment a labda, vagy a sarokba lerakott cserépnek, de nem hiszem, hogy ezért feltudna jelenteni legalábbis úgy hogy ő jöjjön ki belőle nyertesként. Annyi hozzátartozik a sztorihoz, hogy kb 3x neki pattant a kerítésének a labda és az berezonál, és akkor hozzátette, hogy rendőrt hív rám.

Próbáltam kulturáltan beszélni vele, de csak a maga igazát hajtotta, szóval elhajtottam a fenébe, a helyzet igazából adott. Annyit tudok tenni, hogy arrébb megyek focizni, viszont akkor meg a (saját) betonfalamnak fogom rugni a labdát amivel nekem semmi bajom nincs, csak az hangosabb mintha néha-néha neki pattanna a kerítésének.

Illetve időben is csak így tudom megoldani mivel reggeles műszakban dolgozok, viszont szeretnék kikapcsolódni és nem a legnagyobb melegben tenném.


Kérdésem annyi, hogy tud ellenem valamit tenni jogerősen, hogy kicsesszen velem? Vagy csak kijönnek a rendőrök és megállapítják hogy ez a szomszéd se normális?

Köszönöm előre a válaszokat.



2021. jún. 27. 22:25
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Napi 2-3 óráról van szó a melegre való tekintettel 18-19-től kezdve. és főleg csak hétvégén mivel hétköznaptól megyek edzésekre, de ettől függetlenül előfordulhat, hogy a párommal nem bent a lakásban kuksolnék hanem kimennénk valami aktív mozgást végezni.

Idősebb, korosabb emberről van szó igen 60 év körüli. De itt nem ezzel van a baj szerintem, számára a világgal van baj ahogy nekem lejött, amíg próbáltam értelmesen viselkedni vele addig mindig valamelyik szomszédra fújt bármekkora is legyen a távolság közöttük valamiért biztos, hogy nem volt jó. Előttünk egy busz parkol akkor az volt a baj, szembe szomszédnál játszanak a gyerekek, mellettük cigány lakik és építkeznek, én meg focizok. tehát valahogy nem jön be neki az élet. Csak annyi a különbség hogy próbálok is valamit tenni értelmes körülmények között hogy mindkettőnknek jó legyen, de nem az én káromra.

2021. jún. 29. 11:58
 12/31 anonim ***** válasza:
10 es vagyok, nem tud semmit tenni ahogy írtam. Szerintem teljesen tolerálható a focizás, főleg, hogy értelmesen elmondod nekik. Mindig van ilyen hülye mindenhol. A legjobban bevált módszer az ilyenek ellen, ha minden baszogatására nagyon kedvesen reagálsz. Ezen meglepődik nem erre számít, aztán idővel megunja.
2021. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
6%

Szóval főleg hétvégén? Nem tudom te mit szólnál hozzá,ha mondjuk amikor

te éppen pihenni akarnál műszak után,akkor csinálna valaki

olyan zajt,órákig,amitől te nem tudnál aludni?

Tudod milyen szar érzés az? Egyik lakóház udvara sem focipálya,

az egy dolog hogy kint vagytok, beszélgettek,de az ilyen hangos

puffogások,bizony hogy zavaróak...Akik nagy mellénnyel mondják

hogy nem zavaró,meg jogod van hozzá, azoknak kívánok hasonló

élményeket.Szóval én azt mondom hogy hiába okolják mindig azt az embert, mint jelen esetben is az öreget,hogy hülye,

és ő a hibás, gondolkodjunk már el azon,hogy ki is az aki

zavarja a másikat tulajdonképpen? Ráadásul ha minden oldalról

ilyen zajos emberek veszik körbe, nem csoda ha ki van készülve,

és kevébé tolerálja a zajokat..

Úgyhogy én annyit tudnék tanácsolni, hogy a pároddal

tollasozzatok,vagy artengózzatok, de semmi esetre se

focizzatok, meg rugdossátok a kerítést,tökmindegy kié,

mert az bizony rohadtul hangos,akárhogy szépítjük is...

És ezt ne azért tedd mert a rendőr úgyse tud megbüntetni érte,

hanem mert normális ember vagy.

Te is kerülhetsz még hasonló helyzetbe,hidd el.

2021. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nem dolgozik az öreg, gondolom részben ez is a baja.

Nyitott ajtónál aludtam a busz mellett aki ha kellett ha nem 10+ percig járatta a buszt a házam előtt és sosem zavart, szomszéd gyerekek szint úgy nem zavarnak, érdekes hogy csak ennek az embernek rossz a világ. Azt meg légyszíves ne te döntsd el, hogy mivel foglaljam el magamat a szabadidőmben.

Annyit tudtam menni, hogy arrébb mentem, de egy örök boldogtalan ember miatt nem fogom a saját kedvemet elszúrni rendőr ide vagy oda.

A kerítés meg nem rugdosva volt, hanem a labda pattant oda összesen talán 3x 4 nap alatt.

2021. jún. 29. 21:17
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

22 évesen még lehet őt se zavarta, amúgy meg vannak olyan

emberek akik sokkal érzékenyebbek a zajokra..

Nem döntök helyetted,tanácsoltam ha visszaolvasod.

Mi kosárlabdázó gyerekek miatt költöztünk, mert amikor filmet néztünk volna

estefelé,meg pihentünk volna, ott kosaraztak a nappalink mellett.

Ők is azt gondolták valószínűleg amit te, hogy joguk van hozzá..

Hát mások nyugalmát zavarni senkinek sincs joga,

ha meg tudja oldani másképp is a szórakozását,mert nem dolgozol,

nem tanulsz, a focit meg nyugodtan tudnád pótolni más mozgással..

Nem baj,a karma rohadt nagy qurva...

Majd visszanyal a fagyi neked is.

2021. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
52%

13-mas

Ha nem az lakóházban rudósa az nyavadék falat,akkor kuss van neki.

Egyébként is,ő mit zavarja ezt?

De egyébként is,nem nagy zajt termel,meg amúgy meg mit zavarja őt?

Vagyis nem is az hogy téglán keresztül hallani lehet,és egyébként is,nem az falnak rúgdossát,meg másik:

Ha még üvöltözne az hangfal akkor megérteném,de hogy ilyenért?

Megbocsáss,ameddig nem üvöltözve,meg falnak rúgdossva,meg nem törnek zúznak,akkor kuss van neki.

2021. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne vicceljünk már, hogy az ember a saját udvarán nem focizhat/labdazhat, mert a szomszédot zavarja. El kell akkor költöznie a kedves szomszédnak tanyára, ahol nincs a környéken egy ember se. Egy lakóövezetben számolni kell bizonyos szintű zajokkal/hangokkal, gyerekek játszanak, sikoltoznak néha, bográcsolnak, a kutya ugat, szól a rádió stb. Senki sem gondolhatja komolyan, hogy majd mindenki néma csendben fog ücsörögni az udvarán, nehogy valakit zavarjon. Az udvar többek között szabadidős tevékenységekre is szolgál, a labdázás abszolút udvarra való és semmiféle törvényt nem sért vele az ember (szép is lenne). Azt meg hadd döntse el mindenki saját maga milyen sportot szeretne űzni! Ha valaki focizni szeret, akkor focizni fog, hadd ne kelljen helyette számára nem is szimpatikus játékot űzzön, csak hogy a szomszéd öregnek megfeleljen. 🤷🏻‍♀️

Arról meg nem a kérdező tehet, hogy vannak, akik érzékenyebbek a zajra, ez nem az ő baja. Ha ilyen szinten érzékeny rá, nem kell beköltözni olyan helyre, ahol mindenhol szomszédok vannak körülöttük.

2021. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Hidd el ha teniszezni szeretnék, vagy tollasozni, esetleg tollpihét kézbentartani akkor hidd el, hogy azt csinálnám. Mondtam valamilyen szinten alkalmazkodtam, de 1 ember miatt nem fogok lemondani erről a szabadidős tevékenységről, nyilván ha lenne a környékemen olyan tisztás ahol vágva lenne a fű és nem kellene a kóbor kutyáktól tartsak akkor nyilván oda mennék, vagy ha nyitva lenne a sportpálya, bár isten bocsássa meg ha hétköznap is esetleg otthon rugom a labdát, mert nincs kedvem 2 km-t letekerni a pályára munka után.


Gyerekként 10-en pár évesen volt ilyen szomszédom, aki anyám munkahelyére betelefonált és kiakarta anyámat rugatni, mert fociztam az udvaron, szóval gyerekkoromban iskola után offos volt a kerti tevékenység mivel anyám félt a szomszéd asszonytól, én meg gyerekként komolyabban éltem meg ezt a helyzetet, így alkalmazkodtam ehhez a helyzethez.


Szóval biztos, hogy még egy megsavanyodott ember miatt nem fogok magammal kiszúrni.

2021. jún. 30. 10:03
 19/31 anonim ***** válasza:
24%
:) akkor meg próbáld ki azt hogy a lanba nem megy neki a kerítésének,amúgy tudtad hogy a már 6órától van csendháborítás? Pluszban tényleg szándékosnak tűnik hogy a kerítésnek rúgod. Remélem lemez kerítésről van szó, de amúgy ha a szomszédod lennék ezt én is eljatszanám veled,de én hétköznap mondjuk úgy 6-21:59 ig:) hogy véletlen neki menne a kerítésemnek a labda jó nagy hanggal.
2021. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
Úr isten, 2-3 óra alatt VÉLETLEN nekiment a labda 3x a kerítésnek, most mi lesz?! Hagyjuk már, de tényleg. Ha meg a betonfalnak rúgdosná az lenne a baj. Egy sima labdázás meg semelyik dimenzióban nem számít csendháborításnak, hülyeséget ne hordjunk már össze.🤦🏻‍♀️ És ha valakinek kisgyerekes szomszédja, aki még csak tanulgat labdázni és véletlen neki rúgja a kerítésnek? Akkor is rohansz hepajozni, hogy rendőrt hívsz? Hajrá. Max kiröhögnek és lesz egy jó napjuk. Azért ne akarjuk már mindenre ráhúzni a csendháborítást, lassan már levegőt venni se lehet a saját udvarodon, mert az valakit zavarni fog. Aki emberek köze költözik az alkalmazkodjon a környezethez minimális szinten és ahhoz, hogy nem fog mindenki 0-24-ben csendben kuksolni. Vannak a keres háznak vele járó zajai, aki ezt nem bírja tolerálni költözzön tanyára.
2021. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!