Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titeket is idegesítenek a...

Titeket is idegesítenek a játszótéren "játszó" gyerekek, vagy én lettem boomer 33 évesen?

Figyelt kérdés

Alapvetően tök jó környéken lakom, de sajnos van 3-4 család akinek annyiból áll a gyereknevelés, hogy lezavarja a gyerekeket a játszótérre. Minden áldott nap! Egész nap! Visítoznak, ordibálnak, az anyjuk a 2-3 emeletről ordibál le nekik, vagy épp fordítva.

4 oldalról épület van, így olyan szinten visszhangzik, hogy nyitott ablaknál nem lehet megmaradni még a 4. emeleten se. Se dolgozni, se tv-zni, se beszélgetni. És ez minden áldott nap sötétedésig.



2021. júl. 26. 20:20
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
32%
Akkor se én, se a gyerekem nem tud játszani. Azt hittem, a játszótéren azért van homokozó, hinta és csúszda, hogy lehessen játszani. Ahogy mi is tettük. Karámot nem építettek, pedig abban pl nagyobb biztonsággal tudnák egymást sikítva körbe-körbe kergetni.
2022. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
57%

"Karámot nem építettek, pedig abban pl nagyobb biztonsággal tudnák egymást sikítva körbe-körbe kergetni."

Nem állatok a gyerekek, hogy karámot építsenek nekik.

Egyébként meg a csúszda és a hinta használatának is van hangja, tehát ennyit erről.

Az óvodában meg az iskolában csendben kell lenni. A boltban és a tömegközlekedésen is viselkedni kell. Akkor mégis hol szórakozzanak a gyerekek? Vagy jobb lenne, ha egy egész gyerekkoron át csendben ülnének? :D

2022. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
51%

Persze, nyilván nem síri csendben játszanak a gyerekek. Én is voltam gyerek és van is gyerekem. A férjemnek 2, abból egyik még ovis, tehát nem csendes. De attól még nem kell megbolondulni napi x órában másik 40 család ablak alatt, akik egész nyáron csukott ablak mögött kucorognak a 30 fokos melegben, mert a kislányok csak sikítóversenyt szeretnek játszani. A saját

Nem gondolnám, hogy a gyerekem a világ közepe és az egész lakótelep őt kell hallgassa a saját pihenése kárára. Az enyémre is rászóltam mikor kicsi volt, hogy nem kell artilulálatlanul ordítozni, sikoltozni, üvölteni. Mert nemcsak ő lakik a kerületben. Bár megmondom őszintén, nm emlékszem rá, nyilván nem ült csendben a szobájában, de ez a csimmbummcirkusz biztosan nem volt. Korábban egy pesti lakótelepen laktunk (most ez egy kisvárosi), rengeteg 10 emeletes panel, szintén alattunk volt a játszótér. A szülők nem engedték a gyerekeket ennyire megvadulva sikítozni. Van hangja a játéknak, persze. A játéknak. Csak az órákon át kánonban sikítás az nem játék.

Ennyi erővel a tini fiam éjfélkor bömböltethetne zenét, hisz csak egy gyerek miért kéne korlátozni...

2022. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem más dolog egy tinédzserre rászólni az éjszaka közepén, hogy ne bömböltesse a zenét, mint egy kisgyereknek megmondani, hogy fényes nappal csendben kell lenni kergetőzés közben. Ezek szerint más véleménnyel vagyunk ebben a témában, nem éri meg veszekedni.
2022. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell csendben lenni. Nem kell órákon keresztül négyesével visítani.

Élmény felettük lakni. Ablakot nyitni lehetetlen.


Nem is veszekedést szerettem volna itt generálni, sőt. Nyilván van más vélemény. Viszont azzal nem értek egyet, hogy ha gyerekem van, akkor ő a világ közepe és akkor se szólok rá, ha tönkreteszik egy fél lakótelep komplett nyarát a nonstop sikítozással, hisz még csak gyerek. Csak éppen rajtuk kívül ott másnak is van lakása.

2022. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Itt sem változott semmi azóta sem! Ez nem játék amit csinálnak, hanem ostoba szülők még ostobább gyerekeinek a randalírozása.

Itt gyakorlatilag értelmes szót nem hallani, csak az agyatlan visítozást, meg ordibálást.

Az egyik azzal szórakozik, hogy a műanyag dömperjét gurigatja le a csúszdán, amitől zeng az egész tér, a másik kapott egy ilyen kis játékautót, amibe bele tud ülni és szirénázik. Ő azzal mászkál körbe-körbe az ablakok alatt, és közben természetesen megy a sziréna.

Itt egyszerűen nem lehet megmaradni nyitott ablaknál. Se dolgozni nem lehet, se pihenni, se filmezni, se beszélgetni.


És hiába normális a környék 90%-a, mindig, mindenhol megvan 10-ből az az 1 hülye, akinek ez a gyereknevelés, hogy leb.ssza a játszótérre egész nap, azt' csináljon amit akar a gyerek!

2022. aug. 10. 16:00
 47/49 anonim ***** válasza:
50%

Sajnálom, látom már jó egy éves a kérdésed. Gondoltam amúgy, hogy nem változott, mert mitől változott volna.

Lehet, ugyanott lakunk, mert nálunk is van szirénázós kisfiú:)) sőt egy kisfiú van csak, a többi kislány, a sikítozós csapat, több turnusban. Kár, hogy nem egyszerre érnek rá, hanem váltva érkeznek és távoznak, így nem tudjuk napi 1-2 órában letudni a sikítóversenyt, hanem tart nem tudom hánytól mert csak 5 után érek haza, átlag este 9-ig.

Nekem ez is furcsa, azon túl, hogy valóban nehogy már rászóljon szegény gyerekre a vezérelv, hogy 2-3 éves gyerekkel még este sötétedéskor is lent vannak? Értem én, hogy nyár van, de én - főleg ha nekem lenne 3 mint ennek a családnak - még 9-kor vonuljak fel, fürdessek, vacsoráztassak, altassak... uh... hát kalandkedvelők a szülők.

2022. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

Igen, nem mai kérdés már. Meg is lepődtem, hogy hirtelen ennyi válasz jött rá megint.

Nem tudom, hogy ugyanott lakunk-e, de itt most is megy.:)

2022. aug. 10. 18:06
 49/49 anonim ***** válasza:
88%

Itt ma mas gyerekek vannak csak, játszanak Fura is

Tegnapi balhe miatt sztem mashova vitték őket sikitani

2022. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!