Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretsz vidéken lakni?

Szeretsz vidéken lakni?

Figyelt kérdés

Vidék itt = nem Budapest és vonzáskörzete.


Budapesten élünk jelenleg, de kicsi a lakás, a család meg bővül. Az ingatlanárak meg az egekben. Félek elköltözni innen, mert imádom a várost, de lehet, hogy muszáj lesz. A munka miatt félek a legkevésbé, a férjem is és én is tudunk távmunkában dolgozni, az nem gond, inkább a gyerekek miatt aggódok. Hogy az iskola milyen, később a szórakozási lehetőségek, illetve nekünk is felnőttebb kikapcsolódásra van-e lehetőség. Most Budapesten ezek egyike sem gond.


Vidéken, akár megyeszékhelyen, milyen az élet ilyen szempontból? Szeretsz ott élni? Fiatalként is jó?


2021. júl. 27. 15:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
Amiket en neked ajanlanek az egy pest megyei falu ahonnan van jo kotot palyas (vonat) kozlekedes Budapestre. Akkor a gyerek is bemehet kamasz koraban bulizni, esetleg bent is tanulhat (bar az ingazas nem tul jo dolog) es a nyugodtabb olcsobb elet is adott.
2021. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

A fűtés ház kérdése, minden megyeszékhelyen van legalább három szzpermarket akár 10 percnyi sétára, éttermek ugyan úgy szállítanak kaját.


Miskolcon lakok amit gondolom a Pestiek lehúznak alja városnak de azok közül amit említettél semmivel se volt még gondom. Kéttanos suli is van, általános is és közép is.

2021. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%
Amíg nagyvárosról van szó nincs gond, kis település maga a pokol
2021. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%
Kecskeméten lakok és nem gondolom vidéknek. A budapestiek hóbortja az, hogy, ami nem főváros az már vidék. Párom budapesti és mindkét helyet ugyanúgy szeretem.
2021. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Pécs mellett lakom. Pécsen van kéttannyelvű középsuliból angol, német, olasz, spanyol, meg horvát nemzetiségi is.

Szórakozni bőven lehet, aki nem talál semmit, azzal baj van. Étterem annyi, mint a fene.


Másrészt én kicsit furának tartom, hogy a gyerekeid miatt aggódsz vidéken. Csak az én véleményem, de nem biztos, hogy egy gyereknek az a rosszabb, ha vidéken él, ahol nem külön program füvet látni.

Megint csak szerintem, de én inkább választanám nekik, hogy kimehessenek bicajozni, éjjel ne a bulizók és a forgalom zaját hallgassák, lássanak állatokat az állatkerten kívül, stb. Ha ennek az az ára, hogy nem 35 pizzázóból lehet választani, hanem csak 15-ből, hát na bumm.

2021. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

Én Miskolcon lakom, a rettegett borsodi régióban. Itt is vannak normális gimnáziumok, bármennyire is hihetetlenül hangzik. A kajarendelésnél valóban nincs annyi opció (gondolok itt az ételérzékenységre pl.), de meg lehet oldani. Ami kínos viszont, az a helyi tömegközlekedés.


Ez a vidékezés egyébként annyira a pestiek agymenése, pedig nem feltétlenül lennék büszke a fővárosra, sok helyen koszos, igénytelen, az aluljárókban ugyanúgy ott feszítenek a csövesek, és bizony, a "sötétebb" egyedek is szép számmal vannak jelen (nem mintha Miskolc egy matyóhímzés lenne ezen a téren, csak valahogy a nagy fővárosiak ezeket elfelejtik említeni).

2021. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
38%
Azert nem mindegy, hogy pl Szeged vagy egy Borsodi kisfalu. Szegeden lehet laknék, de pl baratom Borsodbol származik, neha ellatogatunk oda, de semmi pénzért nem laknék ott. Szórakozási lehetőség, mozi, ruhaboltok stb. sehol semmi. Ugyanezek meg pl Szegeden siman megtalálhatóak. Nem ereznem magam jol ennyire elszigetelve fiatal felnőttként. Na meg a masik, h tele van cigányokkal
2021. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Egyébként nem lenézésből, de én Budapesten kívül csak max turistaként vagyok valahol, és az meg nem biztos, hogy releváns képet ad az adott településről. Pl Tapolca nagyon szép, túrázni voltam már ott, tök tetszik, de hogy egy átlagos hétköznap délután 4-kor 2,5 óránként induljon egy busz, az nekem abszolút wtf érzés, aztán meg az, hogy taxit hívjunk TELEFONON (miazisten :D ), akire várunk 40 percet, miután 15 percet ígért és azon agyalunk, hogy most vajon át lettünk-e ejtve vagy sem, na hát az aztán külön mese. És amikor nekem ilyen élményeim vannak a "vidékkel", szemben azzal, hogy Budapesten megnyomok az appban 2 gombot, és látom a gps-en, hogy mikor jön a taxim, rendszámmal, sofőr nevével/fotójával a jobb felső sarokban, na meg hogy a belvárosban a 4-6-os villamos gyakorlatilag egy mozgójárda, hát szóval azért ezek után igenis megijeszt, hogy hol nevelném a gyerekeket.

Amúgy én a belvárosban közvetlenül egy park mellett lakom, sétatávolságra a Dunától. Igaz, hogy lakás, nincs saját kert, ugyanakkor játszótér, kutyafuttató, aktív mindennapok, bölcsi és ovi egy saroknyira, a munkahelyem az utca végében, és amúgy is egy jobb környéken, nem igazán vannak itt rossz arcú alakok, még a sötétebb bőrű lakosság is tök kulturált itt, szóval na. Annyira nem érzem azokat a hátrányokat, amiket írtok. Pont ezért sem akarnék innen elköltözni, ha lenne mondjuk még 2 szobánk csak. :/

2021. júl. 27. 20:34
 19/24 anonim ***** válasza:
35%
Én maximum kicsi gyerekként szerettem vidéken lakni (mi egy kisvárosban laktunk), mert nyilván akkor tetszett, hogy kertes házban laktunk, volt nagy udvarunk, a szüleink bátran leengedtek minket játszani az utcára, kukoricába stb. Viszont onnantól kezdve, hogy elkezdtem felcseperedni kb. kamasz koromtól kezdve, gyűlöltem a vidéki életet. Hogy az egész városban nem volt igazából semmi, vagy gyerekeknek (pl. ugrálóvár stb.) vagy nyugdíjasoknak (pl. nyugdíjas klub, táncos délután) vagy cigányoknak (koncertek) való programok voltak csak meg szentmisék, katasztrofális volt a tömegközlekedés (egy busz járt, az is mindig késett, lerobbant stb.), nem volt mozi, cukrászda, edzőterem, könyvtár, diákmunka, nyelvtanulási lehetőség, workshopok, sportok vagy úgy egyáltalán semmi, ami egy fiatalnak fontos lehet. Munkalehetőség szempontjából sem volt egy kánaán. Az utcák teljesen üresek voltak, nem volt jellemző a sétálgatás stb., illetve én azt a “mindenki ismer mindenkit” közeget is nagyon utáltam, mert mindenki elpletykált mindent mindenkinek, mindenki kibeszélte a másikat, mindenki valakinek a valakije volt, mindenki szidta a másikat stb. Az egyetemet Pécsen végeztem, az sokkal jobb volt és azt mondom, hogy egy ilyen mértékű városban még el tudnám képzelni az életem. Viszont igazából azóta érzem jól magam, hogy Budapestre költöztem, mert itt minden van, gondolok főként munka és szórakozási, kikapcsolódási lehetőségekre. Én mindig is inkább egy kisebb lakásban szerettem volna élni egy nagyvárosban és tetszik, hogy azért vannak zöld területek, de maga a város is szerintem gyönyörű. Imádom, hogy tényleg minden van pl. tök jó a tömegközlekedés, rengeteg üzlet, közösségek, éttermek, kávézók, tanulási lehetőség (tanfolyamok, workshopok stb.), mozik, szabadidős programok, imádom.
2021. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%
18: Az miért nem opció, hogy eladod a jelenlegi kisebb lakást és az árából BUDAPESTEN veszel egy nagyobbat? Nyilván ne ugyanott (a belvárosban a Duna mellett) keress ebből a pénzből, hanem kicsit kijjebb (akár Zuglóban, pl. Alsórákoson, ami kifejezetten jó hely minden szempontból)! Szvsz. nem kell rögtön vidékre költözés miatt "pánikolni".
2021. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!