Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ért már negatív megjegyzés...

Ért már negatív megjegyzés amiatt, hogy panelban laksz?

Figyelt kérdés
Pl kollégák vagy ismerősök tettek már csúnya megjegyzést a panel miatt? Miket?

2021. aug. 2. 19:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én anyumnál lakok panel házban de senki nem tette még szóvá.Bár még csak 22 vagyok szóval az is bele játszik hogy nem "elvárás" ilyen fiatalon saját lakás
2021. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Sok minden változik. Ma már egyre többen kényszerülnek a panelba, mert azt még meg tudják venni talán. Vagy már azt se...

Ezzel nem azt mondom, teljesen megfelelhet valakinek a panel. Most panelban vagyok albérletes, és éppen próbálok saját lakást venni. Elsősorban téglát, de a panelokat is nézegetem.

2021. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Legutóbb lent voltunk a telken nagymamámmal (kis lerobbant ház zsúfolt lomtalanításról való bútorokkal és minden ócskasággal ami már otthon nem kell), ki kellett hívni a vízszerelőt, azt mondja neki a nagymamám, hogy ezeknek ez a paradicsom, Pesten csak egy panelben laknak a hetediken. Össze is vesztem vele ezen, úgy hogy hazajöttünk, azóta nem voltunk a telken, ez nyár elején volt. (eleve hogy odamenjek 10000 Ft benzin, ott nincs net, itthon is van dunapart meg bárhova tudunk menni ha meleg van benyomom a klímát)
2021. aug. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
Mivel a nyolcvanas évek óta nem építenek panelt, max csak bontanak, ezért nem kényszerülhetnek egyre többen panelba LOL
2021. aug. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt, hogy a nő, akivel jártam (albérletben lakott), beszólt, hogy neki nem tetszik a lakásom, mert délután már olyan sötét, meg kicsi is. Mondtam neki, hogy valamivel azért jobb, mint az ővé. Ő:"Nem igaz, mert, az enyém sokkal világosabb, és nagyobb is!" Én: "Nem arra gondoltam, amit bérelsz, hanem arra, ami a neveden van és a tiéd."

Hallgatás...

2021. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nem panelra, társasházra. Hát ők itt nem bírnák ki. A négy falat kell bámulni, mást nem lehet csinálni, meg ilyenek. Nem bírnák ki, ja. Ha nekem alámtettek volna házat, lehet, azt szoktam volna meg, de azért egy szép lakásra ilyet mondani, amikor valakinek 20 évesen felépítenek a szülők egy házat, meg mamától örökölnek...
2021. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos iszonyatosan nagy az ellenszenv és lenézés a panellal kapcsolatban.


Nekem az álmom volt a 2-3 szobás lakás óbudán és sikerült, persze hitellel, némi megtakarítással és komoly szülői segítséggel. Roppantul büszke és boldog vagyok tőle ( most költöztem nemrég ).


De amint mesélem az embereknek és megtudják, hogy ez 'lakótelep' meg 'panel' már látszik rajtuk a lenézés. Igen le vagyunk nézve panellakók, ezen nincs mit szépíteni.

2021. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%
12-es vagyok. Dehát én nem úgy értettem, hogy épülnek újabb panelok. Hanem úgy, hogy az olcsóbb, mint egy téglalakás, ezért kényszerülünk sokan oda. Ha lenne pénzünk, valószínűleg nem a panelt választanánk, nem? De az ember egy panelnak is rettentöen örül, ha a sajátja! Remélem hamarosan nekem is lesz egy. Van több olyan barátom is, aki kb. soha életében nem fog tudni lakást venni, csak albérletezni. :/
2021. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Azt írod, hogy egyre többen kényszerülnek panelba.

Ez nem lehetséges, mert a panellakások száma kb 35 éve véges.

Így már érthető?

2021. aug. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%

"Ez nem lehetséges, mert a panellakások száma kb 35 éve véges."


De lehetséges.


Nyilván a lakások száma véges. De amíg régen a panel egy "lenézett" dolog volt amiben nem az "értelmiség" hanem munkásosztály lakott, vagy nagymama-nagypapa, addig a mai világban lassan már a panel is megfizethetetlen és több diplomás, relatív jól kereső fiatal családok választják ezt a lakásformát.


Míg sokan még a panelból is kiszorulnak és marad a szoba bérlés egy panel lakásban 2-3 fővel.

2021. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!