Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol élnétek szívesebben? Egy...

Hol élnétek szívesebben? Egy panellakásban vagy egy kertes házban?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 09:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Kertes ház... vidèken nőttem fel, kertes házunk volt, ès nagyon hiányzi...
2021. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Panelban, de mindenképpen egy társasházi lakásban. Én vidéken nőttem fel egy kertes házban, de egyáltalán nem vágyom rá és egyetemista korom óta (akkor költöztem el ugye otthonról egy nagyvárosba) még nagyon hazajárni sem szerettem. Egyedül gyerekként használtam ki valamennyire, hogy van kertünk, de később egyáltalán nem és a szüleimen is inkább azt láttam, hogy csak teher, hogy le kell nyírni a füvet, el kell lapátolni a havat, foglalkozni kell a kerttel stb. Nagyon sok időt, energiát és pénzt jelent. Én ezzel egyáltalán nem szeretnék foglalkozni, egy lakás teljes mértékben kielégíti az igényeimet.
2021. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban laknék szívesebben, de sajnos nincs rá lehetőségem több okból sem.
2021. aug. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a panellal van a bajom, nem feltétlen rosszabb a többi társasház-fajtánál.


Ellenben én szenvedek attól, hogy csak kevés növényt nevelhetek, hogy nincs saját gyepem, hogy nincs hova kiülni ebédelni, vacsorázni, akár laptopozni vagy meetingre csatlakozni (kertes házas munkatársaim kiülnek néha meetingelni home office-os napokon), dolgozni. Szenvedek attól, hogy ha a szabadban szeretnék ücsörögni, akkor útra kell kelnem és egy parkba menni, a parkok pedig túlzsúfoltak és időm sincs csak úgy elmenni oda. Míg a vacsorát odakint elkölteni a bent helyett - még esetleg lenne időm.


Az erkély van tele növényekkel és oda ülök ki home office-os napokon ebédelni, olykor vacsorázni. Persze déli fekvésű, a növények fele bármilyen gondozás ellenére is kipusztul, én meg ebédelni csak tavasszal és ősszel tudok kiülni.

Nekem egy börtön a lakás.


Kis kerttel is megelégednék, amit még öröm gondozni.

Tisztában vagyok azzal, hogy könnyebben betörnek illetve az ember gondja a tető állapota, a szigetelés, a fűtés, a víz - míg a társasház, lakásszövetkezet megoldja ezek nagyrészét.


A kertgondozás egy része sportnak is felfogható, egyébként egy robotfűnyíró ma már nem olyan nagyon drága és kifejezetten jók is vannak.


28/N

2021. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Panelban (de nemcsak a valódi értelemben vett panel, hanem a téglaépítésű társasházi lakás, most olyanban lakok).

Világéletemben lakásban laktam, nekem nem hiányzik a munkahely és a házimunka mellett még a kert gondozása is (lehet, hogy másokat kikapcsol, de nekem csak nyűg lenne vele foglalkozni).

Az is sokkal jobban leegyszerűsíti az életemet, hogy a bejárati ajtón kívül, a ház külsejével nem nekem kell foglalkozni, hanem intézi a közös képviselő, és nem is nem nekem kell egyszerre kifizetni nagy összeget házfelújításra, hanem megy a közös költségből.

Ja és nekem megnyugtató, hogy szomszédok mindig vannak a közelben, így elutazásnál sem kell attól tartanom különösebben, hogy betörnek, mert mozgás akkor is van a házon belül, mert legalább pár lakásban mindig itthon van valaki.

És akkor még a távolság: kertes házak zömével kisebb településeken, ill. város szélén vannak, nem hiányozna, hogy munkába, és egyéb dolgok miatt is (bevásárlás, szórakozás) több idő elmenjen utazásra, ráadásul csomó mindenhez autóhoz lennék kötve.

2021. aug. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Laktam mindkettőben, felváltva többször is.


Egy évvel ezelőtt egyértelműen a panelt választottam volna, most a legnagyobb meglepetésemre viszont a kertes házat. Jelenleg kertkapcsolatos lakóparkban lakom, kicsit mindkettő egyszerre. Mondjuk albérletnek továbbra is inkább panelt (vagy bármilyen más lakás jellegűt) vennék ki, viszont ha saját tulajdonról lenne szó, akkor szívesebben vennék házat. Viszont csakis Budapest belvárosához közelebbi, jó közlekedéssel rendelkező külvárosi részen. Illetve hezitálnék, mert a kerti munka borzasztóan nem vonz, de szerencsére párom kifejezetten élvezi és szívesen csinálná, szóval vele jól járnék ilyen szempontból is.

2021. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én személyszerint alapból kertes házban lakom

Szeretek távol lenni az ismerőseimtől mert nem vagyunk jóban ezért jobb ívy eldugottan.

De legszívesebben egy tengerparti kunyhóban vagy egy nagyvárosi lakásban élnék

2021. szept. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!