Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért akar sok ember manapság...

Miért akar sok ember manapság kertes házat?

Figyelt kérdés

A mai élet az állandó pörgésről szól.

A legtöbb ember nagyon keveset van otthon,sokan csak aludni járnak haza.

Van egy réteg,aki több műszakban dolgozik,tehát ha nappal otthon is van,alszik sokszor,ha éjszakás volt.


Na már most a kertes házzal rengeteg tennivaló,macera van.


Ebben a mai felgyorsult világban erre mikor marad idő,de ha marad is,kinek van ehhez kedve?


Szerintem ez a kertes ház mánia a szocializmusból maradt meg,amikor mindenki letudtam a kis kényelmes munkahelyén a 8 órát.


Azt látni,hogy sokan meg akkora hiteleket vesznek fel,hogy 60 éves korukra talán ki is fizetik a kertes házakat.


Ez inkább a felső középosztálybelieknek való úri huncutság,akikhez bejárónő,kertész jár pl.


Ráadásul a legtöbben egy nagyobb városban nem tehetik meg,hogy kertes házat vegyenek,így marad valami város melletti falu,ahonnan még be is kell járni dolgozni,ami szintén időpocsékolás.


2021. szept. 21. 04:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem, miért kell kérdést feltenni, ha a fejedben ott van a válasz és még le is írod. De mivel látom, mire vágysz, ezért megkapod: igen, igazad van, úgy van, ahogy gondoltad. Továbbléphetünk.

Most pedig jöhet a véget nem érő észosztás, hogy "egyszer laktam panelban, soha többé", "én nem akarom a szomszéd összes fingását hallani", "nekem kell a hely", "a panel csak egy lyuk, de a kertes ház igazi OTTHON", "nincs is azzal sok munka, én heti 1 órában letudom a fűnyírást", "demánpedig mennék én kertesbe, de kinek van arra pénze".

2021. szept. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%
Azt azért tisztázzuk, hogy a "kertes" háznak nincs feltétlenül kertje! A kert nálam az, amiben termesztesz valamit. Az már falun is eléggé megritkult.
2021. szept. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
Mert szegények.
2021. szept. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
És téged mit zavar az ha valaki szeret kiülni az udvarra, kint főzni ha jó idő van, vagy a kertészkedés a hobbija? Neked jó a panel egészségedre.
2021. szept. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Katona Dius ***** válasza:
80%
nem értem, miért fáj neked, ha valaki a kerteset szereti, mégha veszett sok hitelt vesz is fel? Neked az hol fáj? Nem neked kell vissza fizetned és nem is neked kell foglalkoznod a kerttel. Mgeértem, hogy te miért kampányolsz a panel mellett, de nem mindenkinek azok a prioritásai, mint neked.
2021. szept. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Mert szabadságot ad, egy terület, ahol azt csinálsz, amit akarsz. Lakásban nagyon sok dolgot nem lehet csinálni. És megéri az a kompromisszum, hogy kell foglalkozni a kerttel és a z egyéb ház körüli teendőkkel.
2021. szept. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Mi most vettünk kertes házat, vidéken, város mellett csendes környék, összesen 3 milliót kellett felvegyünk a meglevő pénzünkhöz. Azt 2 keresetből nem nehéz visszafizetni, szóval még az sem igaz, hogy aki házat vesz az őrületes adósságba veri magát.
2021. szept. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Hm, tehát szerinted rendben van hogy az ember élete egy hajtás a melóban ahhoz meg elég egy ágy meg egy mikro ahol megmelegited a tegnapi csirkemell-rizst.

Nem mindenkinek áll hajtásbol az élete, és nem csak a budapesti agglomeráció a vidék.

2021. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Én nem bírom a panelt. Rosszul vagyok attól a bezártságtól, a sírás is elkap sorszor. Kertes házban élek a szüleimmel, párom panelben van albérletben. Ég és föld. Ha összeköltözünk, mindenképp kertesbe megyünk. Nekem van 3 kutyám, akik jönnek majd velem, de lehet ők jobban bírnák a panelt, mint én.
2021. szept. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Katona Dius ***** válasza:
98%
Én pl 29 éves nő vagyok, de meló után nem szeretek elmenni bulizni vagy társaságba. Egy-két hetente összeülünk a barátokkal pár órára, de nem minden nap. Nekem kell az munka után, hogy hazamenjek, szöszmötöljek kint a szabadban a vetemlényessel, a kerttel. Este a férjemmel főzünk valamit közösen, aztán megnézünk egy filmet, vagy pár videót YT-n. De nekem kell a kert.
2021. szept. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!