Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért akar sok ember manapság...

Miért akar sok ember manapság kertes házat?

Figyelt kérdés

A mai élet az állandó pörgésről szól.

A legtöbb ember nagyon keveset van otthon,sokan csak aludni járnak haza.

Van egy réteg,aki több műszakban dolgozik,tehát ha nappal otthon is van,alszik sokszor,ha éjszakás volt.


Na már most a kertes házzal rengeteg tennivaló,macera van.


Ebben a mai felgyorsult világban erre mikor marad idő,de ha marad is,kinek van ehhez kedve?


Szerintem ez a kertes ház mánia a szocializmusból maradt meg,amikor mindenki letudtam a kis kényelmes munkahelyén a 8 órát.


Azt látni,hogy sokan meg akkora hiteleket vesznek fel,hogy 60 éves korukra talán ki is fizetik a kertes házakat.


Ez inkább a felső középosztálybelieknek való úri huncutság,akikhez bejárónő,kertész jár pl.


Ráadásul a legtöbben egy nagyobb városban nem tehetik meg,hogy kertes házat vegyenek,így marad valami város melletti falu,ahonnan még be is kell járni dolgozni,ami szintén időpocsékolás.


2021. szept. 21. 04:09
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

#4


Én nem azokra gondolok akiknek a hobbijuk szorosan köthető a szabad térhez.


A kertészkedés még oké,ha valakinek örömet okoz,de a fűnyírás,gazolás szerintem senki nem szereti ezeket.Olyan,mint a benti portörlés,porszívózás,nem hinném,hogy ez bárkinek is örömet okozna.


Aztán nagyot sokat kell rá költeni,a kültérre is,és egy olyan házról beszélünk,ahol alig tartózkodik az ember.


Ha elromlik valami,egy vagyonba kerülhet.

A lakásban hazamész mindig lesz fűtés,még vannak akik pl fával tüzelnek,akkor állandóan koszos vagy.


Ha több idő töltenénk otthon,és magasabbak lennének a fizetések,azt mondanám megértem,hogy valakinek ez a végcél.

De szerintem nem éri meg összességében.


Ez csak az én véleményem.

2021. szept. 21. 14:05
 22/30 A kérdező kommentje:

#14


A szocializmust azért hoztam fel példának,mert akkor 2 ember végezte 1 ember munkáját,ma meg 1 ember végzi 2 ember munkáját.


Akkor nem fáradtak el annyira a munkában,nem volt akkor teljesítménykényszer.

Ezért sokan még munka mellett mással is foglalkoztak.

Akkor a kertes ház gondozása sem volt annyira kimerítő.


Ma viszont valaki reggel 5kor kel,hogy bejusson a f-s munkahelyére,kb este 6 mire hazaér.

Pár óra elmegy,a kötelező dolgokkal.

És akkor marad a héltvége pihenésre,más annak,aki nem dolgozik szombaton is.

És,akkor mikor jut idő normális hobbira,ha még vasárnap a füvet vágja?:)


Én biztosan megbolondulnék,ha így kellene élnem.

Amúgy én is családi házban nőttem fel.

Persze gyerekként teljesen más.


Aztán mire nyugdíjas leszel egyszer,már hiába lesz több időd,nem fogd bírni karban tartani,a nyugdíjból egy nagy családi ház gázszámlája sem kifizethető.

2021. szept. 21. 14:11
 23/30 A kérdező kommentje:

#11


Azzal egyetértek,hogy a panel is baromi drága ma,de még mindig olcsóbb és nem kell rá annyit költeni sem.

2021. szept. 21. 14:12
 24/30 A kérdező kommentje:

#7


Vidéken a bérek sem olyan hatalmasak.

Persze lehet ott olcsóbban is venni,de ott meg munka nincs.


Én is megyeszékhely mellett lakok,és olyan 20 milliónál kezdődik egy átlagos,használt családi ház.

Szóval ahhoz nem igazán 3 milliót kell felvenni,max akkor ha előtte dolgoztál X évet külföldön,de akkor meg már érdemes összegyűjteni,mintsem hitelt felvenni.


De ma nagyon trendi,hogy Pest agglomerációjában vesznek családi házakat,ott azért borsos árak vannak,és bizony hiába van közel,és van munkalehetőség,onnan talán még többet kell utazni,mire beérsz a munkahelyedre,mintha egy megyeszékhely mellett tennéd.

2021. szept. 21. 14:18
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"És,akkor mikor jut idő normális hobbira,ha még vasárnap a füvet vágja?:)"

Ha épp hogy van egy kis udvar a fűnyírás nem több 30 percnél, tehát nem megy rá az egész nap.

Nekem az emeletes házzal az a bajom, hogy ki vagyok szolgáltatva másoknak. Pl leáztat szomszéd, vagy tartozásuk van és nem megy a lift annak ellenére, hogy én rendesen fizetek, a másik a ház állagának megóvása. Hiába rinyálok, hogy rossz a tető szigetelése, és egy vagyon a fűtés, ha a másik 3 lakáson kívül ez a házban senkit nem érdekel, főleg nem a földszinten élő Mari nénit. És ilyenkor mások szívnak egyesek nemtörődömségétől. Barátnőmék valahol áznak, de nem náluk van a gond, hanem a szomszédnál, de ők meg nem hajlandóak beengedni a szerelőt, évek óta megy a huzavona ezen.

Nem mondom, hogy a családi házzal nincs gond, de ott tudsz magadnak kalkulálni és felkészülni dolgokra. Persze ott is lehetnek szemét szomszédok, de jobb esetben elválaszt tőlük 2 fal, egy kerítés meg egy udvar.

2021. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne kéne a panelra költeni? Én szívesen áldozok a kertre azért, hogy úgy nézzen ki ahogy én akarom.


Megőrülnék ha 2 szoba lenne az életterem egy terasszal ahova kiállhatok, hogy bámuljam az utcát vagy a szomszéd paneltömböt. Inkább gazolok minthogy játszótér vagy bármilyen hangzavar legyen az ablakom alatt.

2021. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem mindenki olyan, hogy csak aludni jár haza.

(Amúgy azokat én se értem, aki olyan, és mégis kell neki a kert, és nonstop panaszkodik hogy CSAK a baj van vele, de el nem adná. :D )

2021. szept. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"gazolás szerintem senki nem szereti ezeket.Olyan,mint a benti portörlés,porszívózás,nem hinném,hogy ez bárkinek is örömet okozna."

Kapaszkodj meg: nekem a felsoroltak kellemes tevékenységek, kikapcsolnak. :D


"A lakásban hazamész mindig lesz fűtés,még vannak akik pl fával tüzelnek,akkor állandóan koszos vagy."

Az nem ettől függ. Láttam én már lakásban is fás kályhát, nekünk meg villanyfűtés van a házban. Két külön téma.


"kb este 6 mire hazaér.

Pár óra elmegy,a kötelező dolgokkal.

És akkor marad a héltvége pihenésre,más annak,aki nem dolgozik szombaton is.

És,akkor mikor jut idő normális hobbira,ha még vasárnap a füvet vágja?:)"

Este 6-kor pont jól esik tavasztól őszig kiülni egy kicsit a kertbe és beszélgetni, nézni a madarakat. :)

Hetente-kéthetente 1 alkalommal kell füvet nyírni, ami hamar megvan, de amikor nincs rá időnk, akkor van hogy fizetünk egy helyi srácnak, párezer forintért lenyírja napközben nekünk, nincs ezzel gond.

Ennyi erőből panelban meg lakógyűléssel meg ilyenekkel megy az idő... :D


Amit te írsz, abból nekem az jön le hogy kevered a szezont a fazonnal. Aki napi 12 órát dolgozik még szombaton is, annak nem a fűnyírás miatt nem lesz ideje a hobbjára..... Aki meg H-P 8-16-ig dolgozik, annak nem vesz el túl sokat az életéből az, hogy néha letolja a füvet.

2021. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy réteg,aki több műszakban dolgozik,tehát ha nappal otthon is van,alszik sokszor,ha éjszakás volt."


-igen, van, így is tesszük, de el is látjuk a házat és a kertet.


"Na már most a kertes házzal rengeteg tennivaló,macera van."

-pontosan. De mi már nem bulikázni járunk, hanem építjük-szépítjük a kertet [1500 négyzetméter]. Sok a virág, és van háztáji termés is. Zöldség-gyümölcs.

Minket megnyugtat a "macerázás", és még kardioedzésnek is jó.


"Ebben a mai felgyorsult világban erre mikor marad idő,de ha marad is,kinek van ehhez kedve?"


Marad. Hét végén, vagy hétközi szabadnapon. Igaz, vannak olyan napok, amikor csak "lógunk", azaz kiülünk a teraszra kávézni, illetve ott ebédelünk (tavasztól őszig amúgy jellemzően szinte mindig, tök jó! :) )


"Ez inkább a felső középosztálybelieknek való úri huncutság,akikhez bejárónő,kertész jár pl."


Pacikukit. Pont azért vettük, hogy mi "huncutkodjunk" a kerttel.



"Ráadásul a legtöbben egy nagyobb városban nem tehetik meg,hogy kertes házat vegyenek,így marad valami város melletti falu,ahonnan még be is kell járni dolgozni,ami szintén időpocsékolás."


Eszembe sem jutott volna nagyvárosban kertest venni. A töredékéért kaptuk meg a kétszintes, 200 négyzetméteres házat, 1500-as telekkel 40+ km-re Budapesttől. Csend, béke, nyugalom, és a faluban nincs C kategóriás lakosság.

Kocsival 40 perc, volánbusszal 1 óra alatt beérünk. Ez olyan, mintha mondjuk Csepelről Újpestre kellene dolgozni járni. Csak itt a teljes csendbe és nyugiba jövünk haza. Imádjuk.

2021. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanvásárlás előtt állunk. Újépítésű lakásban gondolkodunk.

A múlt hét óta a kivitelezők (is) 3-4 M-val megemelték az árakat.

Egy kulcsrakész 60-66 nm-es lakás a megyeszékhelyen annyiba kerül, mint egy fűtéskész 92 nm-és ikerház a megyeszékhelytől 12-16 km-re mini kerttel.


Nem akartunk házat venni és nem akartunk elköltözni a városból.

Nekünk kényelmes lakásban lakni.


Most az árak miatt rá vagyunk kényszerítve, hogy átgondoljuk a terveinket.

2021. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!