Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van, és miért él manapsá...

Miért van, és miért él manapság annyi ember egyedül és magányban? Lehet így boldogan élni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 28. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Kivel kéne együtt élniük?
2021. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Barátnő, élettárs, feleség, gyerekek. Ilyesmire gondoltam első körben. Bár épp valamelyik nyugat-európai országban volt talán Angliában hogy egy nő a csillárjával akar házasságot kötni így manapság már bármi szóba jöhet.
2021. ápr. 28. 18:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

De ehhez kell valamiféle szimpátia. Sokkal rosszabb a magánynál, ha valakivel kényszerből vagy együtt, olyannal, akit nem is bírsz, csak megtűröd, mert hát a magány olyan ciki.


Azért vonzó a magány, mert egy nyugodt életet jelent. A kapcsolatok többsége probléma, valamelyik fél mindig kiveri a hisztit, elviselhetetlen, toxikus.

Ha lenne mindenkinek egy társ, akivel egy hullámhosszon tud lenni, az más.

Ez viszont ritka.

2021. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Mert az emberek többsége önző. A pszichopaták előrébb jutnak, mert nincsenek gátlásaik, az érzelmes emberek meg halálukon vannak, és legszívesebben már nem kelnének fel holnap reggel sem... Ilyen világot élünk :D És nem, nem boldogok.
2021. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a beérkező válaszokat!
2021. ápr. 28. 21:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nehezebb ismerkedni mint regen. Anno beszeltek egymassal a szomszedok, videken a kozlekedes, buszon, varakozas alatt sokszor kialakultak spontan beszelgetesek.Buliban, vendeglatohelyen, strandon meg odamentek a fiuk a lanyokhoz.Meg az utcan valo leszolitas sem szamitott ordogtol valo dolognak.Ma ezek nem szokasok. Hat ezert.
2021. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, azért ennek nagy része manapság is megvan, feltéve ha éppen nem tombol egy világjárvány és nincsenek korlátozó intézkedések. Normál esetben manapság is vannak bulik, járnak az emberek strandolni, vendéglátóhelyekről nem is beszélve. Illetve az interneten is lehet ismerkedni csak ez már egy közvetettebb módja az ismerkedésnek, aminek nyilván meg is vannak a hátrányai.

De amúgy nem csak Magyarországon hanem globális szinten is egyre több az egyedülállók aránya.

2021. ápr. 28. 23:23
 8/13 anonim ***** válasza:

A magányos emberek egy része a saját környezetük miatt és a rossz tapasztalatok miatt nem mer ismerkedni. A szüleim gyűlölik és ölik egymást. Jöhet a szentbeszéd, hogy nekem nem így lesz, igyekszem is megváltozni, hogy majd a jövőben ne történjenek olyan iszonyú dolgok, mint az őseimnél. Mert alapvetően eddig a toxic embereket vonzottam, de idejében észrevettem. Minek basszam szét pl a magam vagy kisgyerekek életét, mint ők?

Ennél sokkal szabadabb és nyugodtabb egyedül lenni.

2021. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, átérzem a helyzetedet, az én családomban is rengeteg volt a vita, veszekedés mivel egyik szülőm kisgyerek korom óta komoly szenvedélybetegségben szenved. Emiatt már kisgyerekként is sok vitának és veszekedésnek a szem és fültanúja így én is teljes mértékben tisztában vagyok azzal hogy egy rosszul működő párkapcsolatban, házasságban mennyire nincs meg az ember lelki nyugalma és lelki békéje. Én sem akarnék és nem is tudnék egy rosszul működő párkapcsolatban benne maradni, inkább az egyedüllét és a magány.

Azonban itt is a felnőtt párkapcsolat rovatban rengetegszer lehet olvasni hogy főként a nők, lányok mennyire ragaszkodnak egy olyan emberhez aki jobb esetben semmibe veszi, rosszabb esetben pedig testileg-lelkileg bántja őket. Vagyis a női fél részéről sokszor az látható hogy akármilyen rosszul működő párkapcsolatban is legyen benne, még így is választja ezt az opciót minthogy egyedül legyen.

2021. ápr. 29. 19:08
 10/13 moozygoo ***** válasza:
100%

Egyedül vagyok, de nem vagyok magányos vagy boldogtalan.

Azért nem feleséggel/barátnővel élek együtt, mert nincs :D ilyen egyszerű.

Én enélkül is boldog vagyok, barátnő nélkül is teljesnek érzem magam, megoldok mindent egyedül.

2021. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!