Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért akar sok ember manapság...

Miért akar sok ember manapság kertes házat?

Figyelt kérdés

A mai élet az állandó pörgésről szól.

A legtöbb ember nagyon keveset van otthon,sokan csak aludni járnak haza.

Van egy réteg,aki több műszakban dolgozik,tehát ha nappal otthon is van,alszik sokszor,ha éjszakás volt.


Na már most a kertes házzal rengeteg tennivaló,macera van.


Ebben a mai felgyorsult világban erre mikor marad idő,de ha marad is,kinek van ehhez kedve?


Szerintem ez a kertes ház mánia a szocializmusból maradt meg,amikor mindenki letudtam a kis kényelmes munkahelyén a 8 órát.


Azt látni,hogy sokan meg akkora hiteleket vesznek fel,hogy 60 éves korukra talán ki is fizetik a kertes házakat.


Ez inkább a felső középosztálybelieknek való úri huncutság,akikhez bejárónő,kertész jár pl.


Ráadásul a legtöbben egy nagyobb városban nem tehetik meg,hogy kertes házat vegyenek,így marad valami város melletti falu,ahonnan még be is kell járni dolgozni,ami szintén időpocsékolás.


2021. szept. 21. 04:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
A panel is már olyan drága a városban, hogy sokszor olcsóbb egy ház kicsit távolabb.
2021. szept. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%
Én kertes házban nőttem fel falun. Teljesen létidegen nekem a panel és a város, nem is érzem ott jól magam, férjem ugyanez. Bár míg csak együtt jártunk panelban laktunk mert kénytelenek voltunk, de mikor vásárlásra adtuk a fejünket egyértelmű volt hogy kerteset veszünk, főleg, hogy van két gyerek is, tudnak az udvaron játszani meg bármit csinálni, nem kell lemenni mindnen egyes alkalommal a játszótérre vagy utazgatni hogy friss levegőn legyenek, de legfőképp csendes.
2021. szept. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%

A mai élet az állandó pörgésről szól

Már akinek.


A legtöbb ember nagyon keveset van otthon,sokan csak aludni járnak haza.

Es ezt hány ember alapjan mondod? En épp az ellenkezőjét tapasztalom.


,amikor mindenki letudtam a kis kényelmes munkahelyén a 8 órát.

Amire még ma is boven van példa.


Na már most a kertes házzal rengeteg tennivaló,macera van.

Havi egy fűnyírásba meg senki se rokkant bele. Javitani, festeni se kell minden evben.


Ja, es megyeszekhelytől 8 km-re egy garzon áráért vettem házat.

5 perc utatas megér 500m2 kertet.

2021. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem ez a kertes ház mánia a szocializmusból maradt meg,amikor mindenki letudtam a kis kényelmes munkahelyén a 8 órát."


Tehát a csúúúúnya szocializmusban még létező dolog volt a "kényelmes munkahely", ellenben ma már mindenki kizsigerelt biorobot lehet, és lehetőleg csak aludni jár haza, aztán megy vissza rabszolgának. Ez ám az igazi! Most már aztán ne akarjon a proli semmit, járjon dolgozni, tartsa fent ezt a fenntarthatatlan rendszert, aztán fogja be a pofáját.


Most mondanám, hogy troll a kérdező, de bizony vannak ilyen elvetemült gondolkodású emberek bőven. Megáll az ész.

2021. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Most jobban vagy kérdező, hogy leírtad a véleményed?

Nekünk is kertes házunk lesz, bár a kert minimális füves rész lesz egy szalonnasütővel, amivel nem hiszem, hogy túl sok gond lenne. Nem lesz se kertész, se bejárónő, de még 5 szoba sem. Viszont akkor és úgy járok a házamban ahogy akarok, ha szeretnék, akkor este 11kor fog járni a mosógép, nem fog beszólni a falszomszéd, hogy ha kicsit hangosabban beszélgetünk este 10kor a barátaimmal, nem kell sztereoban gyereksírást hallgatnom, nem cigifüstözi össze a szomszéd az erkélyre teregetett ruhát... Persze lesz helyette kutyaugatás meg vasárnap reggeli flex, de hosszabb távon nyugisabb. Ráadásul, ha valamit újítani kell a házon, akkor az rajtam múlik mikor megtudom csinálni és nem a többi lakón, akik csesznek fizetni a biztosítást vagy épp adósságot halmoznak fel.

2021. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki jár haza csak aludni. Nekünk pl szabad a hétvégénk. Tök jó lenne kapirgálni egy kis konyhakertben, vagy grillezni. Kifeküdni napozni anélkül, hogy a felső szomszéd a nyálát csorgatná.
2021. szept. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
89%

Tizenévig éltem belvárosi lakásban, állandó pörgésben és el se tudtam volna képzelni, hogy valaha máshogy fogok élni.. Aztán harmincas koromra marhára meguntam a pörgést, már teljesen más dolgok érdekelnek. Szeretem a természetközeli kertes házam, itthonról dolgozom, van egy csomó túraútvonal a környéken, szeretek kertészkedni, grillezni, barátokat áthívni, ha meg bármi kedvem van nagyvárosba menni találkozni valakivel, étterembe, vásárolni, koncertre, stb stb, akkor fél-max 1 óra alatt benn vagyok.

Nincs se bejárónő, se kertész, de megsúgom a hiteltörlesztőm alacsonyabb, mint egy itteni albérlet átlag bérleti díja és 10 év alatt ki van fizetve a ház.

2021. szept. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk hazat akar, de az egy telken all, igy. A fal masik oldalan es a feje folott nem idegenek tevenezesi es zuhanyzasi szokasaitol fugg az alvasa. Ilyenek.
2021. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nagyon sokan nem akarnak.



Én amúgy akarok, azért, mert nekem KELL a szabadban lét, méghozzá úgy, hogy az a terület csak az enyém és növények is vannak ott. Növényt gondozni is szeretek (millió van a lakásomban, erkélyen, sőt, folyosó beugróján is), nagy élmény, amikor a sajátomból eszem vagy azt használom fel, még akkor is, ha kevéske nyilván.


Nekem szenvedés a lakás zárt tere.

2021. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem mindenki 3 műszakos munkarendben dolgozik heti 7 napot, 12 órában. Azért, mert én egy panelban megőrülnék 100 másik hülye szomszéddal. Azért, mert nekem feltöltődés 8 órás munka után a kertben bizbaszolni vagy olvasni vagy kutyázni, napozni, medencézni. Azért, mert szeretünk a kertben lenni, kertipartit rendezni, bográcsozni.


A panellakások indokolatlanul drágák, semmi kedvem hallgatni ahogy böfög, fingik a szomszéd vagy épp szarik, szexel. Egy kertesházban max 2 hülye szomszédod lehet, ott meg egy egész háztömbnyi marhával élsz együtt.


Az, hogy te elvagy egy panelban és neked ez így megfelel, más még szeret kertesben lakni. Az meg, hogy neked semmire nincs időd az idegőrlő szar melód mellett, a te bajod.

2021. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!