Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szoktak vergődni a szomszédait...

Szoktak vergődni a szomszédaitok, ha későn (10-nél később) értek haza?

Figyelt kérdés
Természetesen társasházban élőkre vonatkozik a kérdés. Normál esetben nem kellene vergődni, mert vannak nem kevesen, akik késő estig dolgoznak, vagy bármi más, amihez a szomszédnak semmi köze. Volt már "szerencsétek" ilyen szomszédhoz? Ha igen, hogyan kezeltétek? Köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 5. 17:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a pipa.

Én is úgy gondolom, hogy ha figyelmesen érkezel haza, nem csapkodsz meg nem trappolsz, akkor senkinek semmi joga nincs belepofázni a dolgaidba (meg egyébként sincs...). Kifogtam sajnos egy kattant családot, a szobám a 45 körüli szülők szobájával van közös falon. Tipikusan azok az emberek, akik maguk körül mindenkit meg akarnak nevelni, de saját magukat még mindig nem sikerült. Előfordul, hogy a szokottnál később (10 körül) érek haza, de nem szükséges hozzá a késői hazaérkezés, simán kopogtatják-csapkodják a falat korábban is. Pedig velük ellentétben nem elefánt módjára csörtetek a lakásban, velük ellentétben az ajtókat se csapkodom, de jódolgukban már nem tudják, mibe kössenek bele. Mondjuk kb 0-24-ben otthon lebzselnek, szóval nem csoda, hogy idegbetegek. Vicc, hogy anyuka életvezetési tanácsadóként és mediátorként hirdeti magát... A csapkodásokból ítélve a szakmája egyik ékköve lehet. :D Mindig felidegelnek, mert saját magukat egyszerűen nem veszik észre (a 18 körüli lányukat például máig nem tanították meg civilizált ember módjára közlekedni, bár az ajtócsapkodásaikból + lakáson belüli lábverésekből ítélve ők maguk sem feltétlenül képesek erre), de másoknak kb semmit nem tolerálnak. Soha nem voltak még ilyen hibbant szomszédaim eddig, úgyhogy csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, hogy van-e, volt-e más is hasonló helyzetben. Szerencsére egyre kevésbé foglalkozom velük, de korábban azért elég frusztráló volt, hogy hiába igyekszel csöndben járni-kelni, ezek szinte mindenen problémáznak. Röhejesek.

2021. nov. 6. 07:51
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazi olcsójánosok mellett laksz. Asszem én már az első kopogtatás vagy csapkodás után úgy visszadörömböltem volna, hogy összefossák magukat. A nő meg feldughatja a fixem-faxom végzettségeit a szottyadt valagába, tipikus ingyenélők lehetnek. Ha esetleg költöznél, mindenképpen gondoskodj méltó utódról: lehetőleg C típusú állampolgárok legyenek, de legalábbis olyanok, akik többen vannak, zajosak és lexarnak mindenkit maguk körül. Akkor majd megismerkedik a zaj fogalmával ez a két idióta.
2021. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, mi kertes házban élünk, de a szomszéd - már kb. 10-15 éve nyugdíjas - néni rendszeresen nehezményezi, hogy a férjem miért nem reggel 7 óra után indítja az autót, hogy dolgozni menjen. Minden egyes alkalommal szépen elmagyarázzuk neki, hogy azért nem, mert akkor ő már dolgozik... kb. egy órája. Ezt akkor - látszólag - meg is érti... max. egy hétig.

Bár az újságkihordót jobban ki tudja borítani: ne menjen olyan korán (5:30-6:00 között), mert őt zavarja a kutyaugatás... Tippelj, kinek van a környéken egyedül kutyája???

2021. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%

Átlag hajnal 3-5 közt mászok haza már jó két éve. Igyekszem halkan közlekedni, de a wc-t le fogom húzni, a kádat meg fogom engedni, és időnként még kaját is mikrózok, meg egy cigit is elszívok az erkélyen.

Jól is néznénk ki, ha valaki erre beszólna, tekintettel arra, hogy az isten tudja, miért, de mindig nyitott ajtónál alvó lakótársam minderre nem kel fel.

2021. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, normális, vagy úgy is mondhatnám, civilizált ember ilyesmik miatt nem veri magát. Ez a pereputty mellettem minden, csak nem normális, és erős kétségeim vannak a civilizáltságukkal kapcsolatban is. :D Tényleg az a poén, hogy egyik szomszédnak se tűrnek semmit, de saját magukat soha nem veszik észre. Az egy dolog, hogy eszement csörtetéssel közlekednek lakáson belül (szó szerint odab*sszák a sarkukat a padlóhoz minden lépésnél), de pl. múlt vasárnap este negyed 10-kor (!) még javában klarinétozott valamelyik. Érdekes, hogy azt lehet. Ha én csináltam volna, már kezdődött volna a primitív csapkodás. :D Nagy az Isten állatkertje...
2021. nov. 8. 08:14
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

Mer’ ki nem szarja le a szomszéd véleményét? De egyik se mer szólni.


Én simán mosok este 10kor és nem mer szólni, mivel még így is én vagyok a halkabb… mondjuk, a büdös kölke éjjel egykor verte a lépcsőházban a fémkorlátot, meg szaladt neki teljes erőből a bejárati ajtóknak (egészen addig, amíg egyszer pont akkor nyitottam, amikor a krva kölök az enyémnek rohant neki és reflexből bevágtam rá az ajtót. Azóta a többi lakó se panaszkodik, pedig előtte nem csak én voltam rájuk kiakadva

2021. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha kopognak, menj és csöngess be hozzájuk, mosolyogj, kérdezd meg van-e valami gond, mert az SOS morzekódját hallod…amikor elképednek, akkor vedd ki a hátad mögül a kezed és [link]
2021. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

:D Jó ötlet, kösz. Szép látvány lehetett, mikor rávágtad az ajtót. :D


Jól mondod, szólni azt nem mernek, csak primitív módon csapkodnak. Végül is ez várható el két középkorú, állítólag egyemet végzett embertől. :D Kész röhej az egész család. Még az is eszembe jutott, hogy bejelentkezem egy konzultációra az asszonyhoz és mintha nem ismernénk egymást, előadom neki, hogy adjon életvezetési tanácsokat, mert lakik mellettem két tahó, akik felnőtt létükre nem bírnak magukkal. :D

2021. nov. 13. 15:33
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

“ D Jó ötlet, kösz. Szép látvány lehetett, mikor rávágtad az ajtót. :D”


Nem direkt volt, csak amikor 155 cmes nő az ember és kezdi nyitni az ajtót, mire nagy erővel nyomná be valaki, arra reflexből az a válasz, hogy visszalököm.

Csak 2 perc múlva mentem ki, amikor már egy ideje visított a kölyök.

Nem kértem bocsánatot, az anyja se mert szólni, csak csúnyán nézett.

Azóta csak 1x beszéltünk, amikor mázlim volt és pont a bejárati ajtó zárcseréjekor + kapunyitó rendszer cseréjekor voltam otthon. Kérdeztem a munkásembert, hogy hogy fogok bejönni…. Fél órát telefonálgatott, mire kiderült, hogy a kulcsom 3 hete a szomszéd pîcsánál van, mert nem akarta odaadni ( úgy tűnik túl csendben voltam, home officeban mert szerinte nem voltam otthon, általában csak hétvégén mondjuk, de abból a 3 hétből 2 hetet pont otthon voltam.

2021. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!