Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes szóvá tenni a felső...

Érdemes szóvá tenni a felső szomszédnak, hogy mindig felébred rá a kisbabánk, akit kint szoktam altatni, amikor ő napközben kimegy rágyújtani az erkélyre, mert közben hangosan telefonál/beszélget? Belső udvarra néz a teraszunk, egyébként csend van.

Figyelt kérdés
Sokkal jobban alszik kint a gyerek, ezért nem szívesen hoznám be mindig, ha ő kimegy. A lakásban is hangosak, azt már szóvá tettük, vissza is vettek kicsit, bár nem csak az ő hibájuk, rossz a szigetelés. Nem akarok folyton reklamálni, szeretnék jó szomszédi viszonyt, nem tudom van-e jogom emiatt szólni neki. Sajnos mindig otthon van.

2022. febr. 8. 11:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

Mi tavasztól őszig a szomszéd neveletlen unokáit hallgatjuk...

ha jönnének nekem szólni hogy reggel hatkor ne csapnám be a kocsiajtót (muszáj, régi autó) vagy ne dobják fejeseket a medencébe mert hangos, a jó édes szülőanyukájukba küldeném őket vissza, így is nagyon feszült a viszony emiatt. Csak szültél, semmit nem tettél le az asztalra, csihadjál.

2022. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal jobb a gyerekednek, ha hozzászokik a zajokhoz. A dohányzással meg felső lakó elvileg nem kellene, hogy zavarjon, mert a füst felfelé száll, azért már szólhatsz, ha a csikket hozzátok dobálja le. Egyébként a gyerek altatását úgy is kivitelezheted, hogy babakocsiba teszed és elmész vele sétálni valam parkba.
2022. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%
Költözz tanyára
2022. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Mint írtam, én is szeretném fenntartani a jószomszédi viszonyt, ezért is nem szóltam még nekik. Az ember néha hülyeségeket is megtenne, hogy a gyerekének jó legyen, épp ezért álltam meg gondolkodni, mielőtt szólnék neki. Való igaz, előbb-utóbb ő is hallani fogja a gyereket, mi is halljuk az övét, mi azért szóltunk korábban, mert a fia már tizenéves és üvöltve káromkodik ha gépezik, meg tuccer zenét üvöltet este. Tök udvariasan meg tudtuk beszélni, mint felnőttek, egyet is értett velünk, nem tudták, hogy ennyire lehallatszik, így örült inkább, hogy tudattuk, ahelyett, hogy morogtunk volna rá a háta mögött.

Aki firtatja, hogy télen kint van a gyerek, azt nem értem, nem láttál még házon kívül babakocsit novembertől márciusig?

2022. febr. 8. 15:41
 15/26 qkker1 ***** válasza:
8%
Képzeld el, láttam, én is kivittem télen a lányokat babakocsival sétálni, de eszembe sem jutott volna aludni kirakni őket a hidegre!
2022. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Természetesen az időjárásnak megfelelően fel van öltöztetve, betakarva. Amikor tehetem, elviszem sétálni, de amikor épp nem tudom, így legalább kint van a friss levegőn.
2022. febr. 8. 16:15
 17/26 anonim ***** válasza:
14%
Én nem hagynám kint azért így. Most csak a családom példáját tudnám hozni, mi panelban nőttünk fel tesómmal, amikor öcsém volt kicsi, jártak úgy a szüleim, hogy kitették az erkélyre babakocsiban, ugyan mi baj lehet, aztán a fölöttünk lakó szomszéd egyszer csak elkezdte kirázni a szőnyegét. Mi az oka, amikor nem mész ki vele sétálni altatás időben? Neked is jót tesz, sőt, vannak kismamák, akik futóbabakocsival sportolnak, a gyerek addig alszik.
2022. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
44%
#17 sok szülőnél a baba alvásideje az egyetlen olyan időszak, amikor mondjuk be tud tenni egy mosást, fel tudja mosni a konyhát, esetleg el tud olvasni pár oldalt egy könyvből.
2022. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
26%
A felmosás nem nagy idő, a mosást odatenni sem, amíg megy a mosógép, addig el lehet menni a gyerekkel sétálni, olvasni a szabadban is lehet, sőt, van egy másféle hangulata, mint otthon.
2022. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
48%
Olyan lehet, mint mikor én nem tudok kiülni munka után egy sörre a kertbe mert úgy üvöltenek a szomszédban hogy saját magam sem hallom...
2022. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!