Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem bírtad/bírod a társashá...

Ha nem bírtad/bírod a társasházban lakást, mi az oka?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve élek Bp-en, és az utóbbi 3-4 évben jutottam el oda, hogy nem vagyok kompatibilis a társasházi léttel. Sok helyen laktam már és valahogy minden házban volt legalább egy problémás társaság, akik gondoskodtak róla, hogy ne legyen nyugalmad az otthonodban. Nem is igazán éreztem otthon magam soha, inkább mindig az volt az érzésem, hogy valaki mellett/alatt/fölött kell lennem. A mindennapi élet nyilván zajjal jár, nekem sose ezzel volt gondom, hanem a szó szerint problémás, mások kárára zajongó szomszédokkal. Tényleg érdekel, hogy akik hasonlóan utálnak társasházban lakni hasonló tapasztalatok miatt, hogyan vészelik át ezt az időszakot, illetve hogyan képzelik a jövőjüket? Vidéki gyerek vagyok és ott érzem igazán jól magam ma is. A munkám sajnos Bp-hez köt, de nem szeretek itt lenni, a nyugalom itt nem opció. A mostani helyzetet is úgy fogom fel, hogy átmeneti jelleggel vagyok ebben a lakásban, addig legalább tudok félretenni, aztán majd hátha sikerül kijutnom a városon kívülre. Mindenesetre jó érzés lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel.

2022. máj. 1. 16:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb baj, mikor aludnál, pihennél, regeberálódnál, de akkor zavar valaki a viselkedésével...

Nálunk rendszeressé vált, hogy a szomszéd lakasban este kezdenek beszelgetni legalább éjfélig. Negallas nélkül pofáznak,a fejünknél. 1 szobás lakásban élünk, nem tudunk hová menekülni. Fuldugón át is hallom. Rosszban vagyunk velük, albérlők... Na ilyenkor mi van?

2022. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Át kell menni, beszélni velük. Normálisan.

Ha nem jön be, akkor az ellentett időben is át kell menni, amikor ők aludnának, és addig csöngetni, míg kijönnek.

2022. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#12

Valahogy így kezdődhet a háborúskodás ahol kb. mindenki veszít.

2022. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az oka? Természetesen a nyugalmunkat állandó jelleggel szétbarmoló primitív egyedek. A jelenlegi albérletünkben is rendesen megszívtuk, mert bár a lakást és a környéket is nagyon szeretjük, sikeresen kifogtunk közvetlen szomszédnak egy idegtépő 40 körüli házaspárt. Gyakorlatilag mindig itthon vannak, és fingjuk nincs, milyen korán kelni és reggeltől estig munkahelyen lenni. Nem ritka, mikor a nő sírva üvöltözik a fürdőszobában, esténként pedig észveszejtő dübörgéssel meg kopogással vannak. Korán elaludni itt esélytelen, még füldugóval is. Poén, hogy a fazon apja egy nagy múltú, neves irodalmi lap főszerkesztője évtizedek óta, egy kellemes, intelligens, értelmes ember. A fia meg egy bugris primkó, és az asszony is hasonlóan alacsony szinten mozog. Mindennap kihívás ezekkel közös falon lakni.
2022. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A szomszédok. Zsúfolt, a 20as sebességkorlátozást nem tartják be, bunkók, a gyereket kicsapják az udvarra, had visítson és hallgassa mindenki.
2022. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt sok a bunkó, önző ember, és ez évről évre rosszabb. A frusztráltság pin-pong labdaként pattog -ide-oda. Soha nem lesz vége.
2022. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16 Ugyanezt tapasztalom én is. Alig várom, hogy olyan helyen lakhassak, ahol nem kell közös falon lennem egy zajládával se.
2022. máj. 13. 06:35
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van, ahol ember van ott zaj is, és ezt nem lehet elkerülni. Engem is nonstop idegelnek a szomszédok, ráadásul kertesházban vagyok, és a kert rész már lassan használhatatlan, mert állandó fűnyírás, fúrás, faragás, fürészelés megy, mindenki felújít. Aztán ha jön a kánikula akkor a klímák fognak búgni éjjel nappal, és utalom előre az egészet. Néha kiugranék az ablakon annyira rosszul vagyok de mindig kibírom. Sokat gondolkozok külföldön nyugat fele milyen lehet, talán bizonyos országokban ahol ismerik a kultúrát, van esély egy kis csendre. Hozzá tennem elképesző hogy az emberek mennyire nem tisztelik a másikat, mindenki önérdekből átgondolatlanul cselekszik, tojva a másik egszségére.
2022. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!