Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért költözik valaki kertes...

Miért költözik valaki kertes házba, ha azután folyamatosan panaszkodik a kert miatt?

Figyelt kérdés
Szomszédaink lassan egy éve költöztek be gyerekekkel együtt. Az elején is furcsának tűntek kicsit, gondoltuk még meg kell szokniuk az új környezetet, de ez azóta sem javult. Folyamatosan panaszkodnak a rovarokra, egerekre, macskákra, madarakra, növényekre... Tényleg nem értem minek költöztek kertesbe, ha gyűlölik a természetet. A minap az egyik fiammal csodáltunk a kerítésükön éppen ott napozó gyíkot. Ezt meghallotta a szomszédasszony és elrohant egy seprűért, hogy leüsse, mert jaj, a gyerekek mit fognak tőle elkapni (???). Volt már arra is példa, hogy a jegyzővel fenyegettek meg minket, mert a "madaraink" túl hangosan, zavaróan csiripelnek, zajonganak. Mégis minek az ilyen típusú embereknek kertes házba költözni?

2022. júl. 6. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert addig biztos csak a jó oldala volt a szemük előtt. A gyerekek kint játszhatnak, kerti sütögetés, saját medence, frissebb levegő.
2022. júl. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mert agyalagyultak. Én pulóvert gondosan van választok mint néhányan házat.
2022. júl. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Akiről írtál, azok a tipikusan vidéken nevelkedett réteg. Általában akik városból költöznek vidékre, azok szeretik a természetet.

Nekem a tősgyökeres helybéli szomszédom: kiírtotta az összes fáját a kertjében, az állatait rendszeresen veri, füvet nem nyír, a háza lassan összedől, a kutyáival nem foglalkozik, reggeltől estig ugatnak, őrjöngenek.

És úgy bánik az állatokkal, mint valami kerti szerszámokkal, sokszor ráhívtam már az állatvédőket, de azok meg jajgatnak, hogy nincs pénzük, hívjam a rendőröket. Azok meg nem foglalkoznak vele, "nincsenek elegen, nincs kapacitás rá"

2022. júl. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek általában buták, nem tudnak logikusan gondolkodni, erősen hiányos ismereteik vannak a világ dolgairól, a rész-ismeretekre képtelenek összeálló rendszerként tekinteni, sokszor irracionálisak a döntések és olyankor is másokat hibáztatnak. Ráadásul mindezek tanultságtól függetlenül jellemzők.
2022. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nekem unokahugom és a férje voltak ilyenek. Mindketten panelban élték az egész életüket. Amikor összeházasodtak tavaly, úgy döntöttek vesznek egy kertes házat. Nem nagy a kert, de állandóan panaszkodnak, hogy füvet kell vágni (tekintve a kert méretét, ez kb 10perc sincs), atszoknek a szomszéd macskák, teli van mindenféle bogarral a kert (hangya pl), hogy sok a munka a kertes házzal,pl eresztakaritas. Mindenki mondta nekik,hogy nem kell az nekik,azt se tudják mit kell csinálni egy kettesben, van nekik 2 gyümölcs fajuk,nem volt permetezve és csupa kukac. Ki akarják vágatni a fákat,mert "betegek".
2022. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akiről írtál, azok a tipikusan vidéken nevelkedett réteg. Általában akik városból költöznek vidékre, azok szeretik a természetet."


Hát én mondjuk pont fordítva tapasztalom, az agglomerációban élek ahova tömegesen költöznek ki a városiak, első dolguk kivágni az összes fát letérkövezni az egész kertet és mérget pakolni ki.


Sajnos sokaknak "presztízs" a kertes ház, kell mint egy falat kenyér, még akkor is ha gyűlölik.

2022. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert előre nem gondolkodott, hogy ez mivel jár.
2022. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Erre volt elég a CSOK.
2022. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!