Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyám folyamatosan panaszkodik...

Anyám folyamatosan panaszkodik a súlyaról de semmit nem tesz érte?

Figyelt kérdés

Mindig panaszokdik nekem,hogy kövér és,hogy le akar fogyni.

Annyit segítettem már neki.

Mindig hozza a kifogasokat,hogy jajj a pajzskirigyem nem jó, nem is eszek sokat.. tudjátok a kifogások.

De mégis mindig zabálni látom.

Ha unatkozik eszik, ha a tv elott van szinten.

Nem tudom,hogyan segítsek neki. De azt sem tudom nézni ahogy túlsúlyos lesz mert szeretem és nem szererném,hogy egêszségügyi problémái legyenek.

Meg a folyamatos panaszkodást sem tudom már elviselni.

Valakinek hasonló tapasztalata?



2021. okt. 30. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te ebben nem segíthetsz. Mármint, ha ő nem tesz érte, akkor nem fog fogyni. Akaraterő kell, és elhatározottság. Anyukád panaszkodik, de nincs meg ahhoz a motivációja, az akarata, hogy tényleg is tegyen ellene valamit. De az a baj, hogy amíg ő nem határozza el, úgy se tud semmit se csinálni. Nem tudod kontrollálni, hogy mit egyen. Meg ha hagyná is, hogy segíts neki étrendet összeállítani, attól még, ha nem látod őt, akkor attól még simán elcsábulhat és ehet. Itt tényleg csak ő az, aki változtathat ezen.
2021. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* úgy se tudsz semmit se csinálni
2021. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a baj, hogy eszik, hanem az is, hogy mit. Ha chipset meg csokit, akkor próbáld rávenni, hogy helyette zöldséget, gyümölcsöt, magokat rágcsáljon. Fehér liszt helyett teljes kiőrlésű liszt, húsok, kemény sajtok, stb. Feldolgozott ételek kerülése.

A helytelen táplálkozás pedig rossz hatással van a pajzsmirigyre is, tehát saját magának generálja a problémát, ördögi kör...

Szóval kísérd el vásárolni.

2021. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ignoráld. egyszerűen elengeded minden ilyen megjegyzését a füled mellett


a másik lehetőség, ami nálunk van a családban. apukám és tesóm is fogyni akart és engem kérdezgettek hogy mit egyenek mikor, mennyit stb mert eléggé kiműveltem magam (eddig 27 kgt vesztettem). aztán egy kis túró rudi, három szelet süti és kérdezi hogy akkor vacsira hány szendvicset egyen. szóval megmondtam hogy ha komolyan gondolják, segítek. 5 napig fel kellett írni hogy mit és mennyit esznek (nem grammra, csak kb). Apukámnak azóta se sikerült 2-nél többet. A tesóm ezt áprilisban érte el, összesen 4 hónapug írta. Viszont segítenem már nem kellett, mert ez akkora kontrollt tett belé, hogy fel kell írnia midnent amit megeszik, hogy sokkal tudatosabb. a napközben nassolások elmaradnak, ami neki a fő híási ok volt. azóta 8 kgt vesztett


amit neked még javaslok harmadik opcióként

mondd meg neki hogy vagy tegyen azellen hogy kövér legyen vagy ne panaszkodjon. akár mondd is meg neki hogy rád rossz hatással van, de szívesen segítesz neki

szerintem neki az első motivációs löket vagy kattanás kéne és utána rendben elsz

2021. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

semmit nem tudsz csinálni, a kövérek nagy része ezt játssza.


van egy idősebbb ismerősöm (50 éves), akin kb. 30 kg felesleges van, amióta ismerem. egyre több egészségi problémája van, és szint mindben közrejátszik a túlsúlya.

néha felhozza, h le akar fogyni, de amikor elkezdek étrendet összeállítani neki, elkezd poénkodni, h haha ma is gyros meg hasonlókat evett, és inkább nem akar lefogyni.

régen ő is azt állította,h nem eszik sokat, de mikor elutazunk vhova, látom, h mennyi mindent összezabál, és természetesen nem sportolt soha semmit.

2021. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!