Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudnék kezdeni a szobatárs...

Mit tudnék kezdeni a szobatársammal?

Figyelt kérdés

Egyetemi kollégiumba vagyunk, es kedd szerdánként olyan az órarendünk, hogy nekem sokkal később van órám mint neki, így tovább tudnék aludni. Azonban reggelente mindig hatalmas zajt csap, dobálja a holmijait, folyamatosan zörög stb. Lehetetlenné teszi a pihenést. (Néha még tojást is neki áll készíteni melegszendvicssutoben hogy az illat is csodálatos legyen - hivatalosan nem is lehetnenek ilyenek nalunk)

Mikor a hét másik napjain fordított a helyzet és ő alszik tovább akkor én csendben készülődök és úgy indulok el, hogy nem ébresztem ezzel fel.

Nyilván nem azt várom tőle, hogy hangtalan legyen, de már azzal is próbálkoztam, hogy zenét hallgattam, hogy ne halljam, de áthallatszódik.

Jeleztem már neki ezt a problémát, és azt mondta rendben van, de azóta se történt semmi változás, és eléggé elrontja a reggeleket/napokat hogy, így kell ébrednem.



2022. okt. 11. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen a koleszos élet. Nem áll érdekében, hogy vigyázzon a nyugalmadra, mert nincsen retorzió.
2022. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Korábban is voltam kollégista, de ott alap volt mindig a szobatársaimmal, hogy erre figyeljünk, ezért furcsa ez nekem most.
2022. okt. 11. 07:53
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Nekifutásból odanyomod a falnak, majd meggyomrozod 5 percig.

Hidd el, utána csend lesz.

2022. okt. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, úgy tűnik a békés együttélési szabályokat egyszerűen leszarja, így talán neked is változnod kellene. Ha tükröt tartasz felé, esetleg változik a viselkedése, bár ezt kétlem. Dobd a jólneveltséget, légy paraszt, mint ő.
2022. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Huh az a baj, ilyennel nem nagyon lehet mit kezdeni, ha azok után sem változatott magán, hogy beszéltetek.


Nem tudom nálatok hogy van, de nálunk lehetett szobát cserélni ha van rá elég nyomós indokod és esetleg van szabadhely/ valakinek hasonló lenne a napi rendje mint neki és szívesen cserélne.

2022. okt. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Amikor készülődsz, valamelyik reggel olyan zajt csapva indulj el, mint amit ő csinál.

Ha számonkér: "na látod, ilyen (sőt, még hangosabb) amikor zajongsz, dobálod a cuccaidat, ezentúl NE CSINÁLD, MÁR TUDOD MILYEN!".

2022. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5 év kolis tapasztalat után nekem 2 dolog jött be:


1. megkérem, hogy ne tegyen valamit, ha az zavar.

2. Ha az 1-es pont nem segít, akkor a szemet szemért, fogat fogért elv érvényesül, tehát én is indokolatlanul zajt csapok. Ez nekem szinte mindig bevált.

2022. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Kérd meg, ha nem segít cserélj szobát, vagy te is ébreszd fel. De sztem te nem vagy ekkora paraszt. Mi is mindig tekintettel vtunk egymásra. 4en vtunk 1 szobában.
2022. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!