Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen volt a legrosszabb...

Milyen volt a legrosszabb szomszédod?

Figyelt kérdés
Kinek, milyen marhaságokat, vagy egyéb zavaró tényezőket csinált a szomszédja? Mikkel keserítette meg az életét? Mi lett a megoldás?

2022. dec. 9. 10:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Utálom az olyan nyugdíjasokat, akik unalmukban rátelepszenek másokra, és megkeserítik az ember életét. Anyum lépcsőházában is van egy ilyen nyanya a földszinten, meg ahol én lakok, ott is van egy az első emeleten. Mindkettőnek mániája térfigyelő kamerát játszani. Anyum a barátnőjével (szomszéd) közösen egyszer rajtakapta az öreglányt, hogy nyitogatja a postaládákat. Kérdőre vonták, mire közölte, hogy neki joga van ehhez mert ő itt lakik és csak biztosra akar menni, hogy a lépcsőházi lakók nem keveredtek semmilyen simlis ügyekbe. Akkor ott anyum meg a szomszédasszony kiabálva elküldte a vénlányt a halálba, és megfenyegették, hogy rendőrségi feljelentést tesznek levéltitok megsértéséért, aztán majd magyarázkodhat a bíróságon, hogy neki mihez van joga meg mihez nincs.


Nálam ennyire nem volt azért súlyos, de amikor én voltam a heti lépcsőháztakarító (nem nagy ház, 2 emelet van csak), akkor az első emeleti öregasszony mindig kijött és nekiállt kommentálni, mit hogyan csinálok, meg hogyan jó, hogyan nem, meg mit szerencsétlenkedek stb. A 2. ilyen alkalom után meguntam, odamentem hozzá, a kezébe nyomtam a felmosót és mondtam neki, hogy ha ő ennyire faxa, akkor hajrá, csinálja, mert nekem nem kötelességem a balfax okoskodását hallgatni, mert csak hátráltat vele. Majd bementem a lakásomba.

Felmosott, a vödröt meg a felmosót az ajtómhoz tette. Harmadik alkalommal már nem jött ki osztani az észt.

2022. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mostani szomszédom,falszomszédom a legrosszabb.

Idős,süket ember akinek a tisztálkodási szokásai megkérdőjelezhetőek.


Szokása éjjelente százason hallgatni a Duna TV-t,M1-M2 műsorait,illetve éjfél után szokott művelődni ilyenkor hallgat Vivaldit, négy évszak.

2022. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

#21 Tesóméknál is van egy ilyen "tèrfigyelő kamera" a lépcsőházban. Állandóan a bejáratnál lebzsel és mindenkitől megkérdezi, aki megy ki a házból, hogy "Hova, hova?". Tesóm nemes egyszerűséggel annyit szokott mondani, hogy "A dolgomra.", a párja viszont egyszer azt válaszolta a hangját felemelve, hogy: "Ha annyira tudni akarja, a kocsmába és jól be fogok rúgni!" Na, azóta őt békén hagyja az öreglány! 😀


Halálom amúgy nekem is ez a sok kiváncsiskodó, unatkozó idős ember és mindegy, hogy panel vagy kertes ház, mindenhol van legalább egy ilyen.

2022. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
52%

Baszki, a #23-as öregasszonya juttatta eszembe egykori szomszédomat. Ugyanez a térfigyelő rendszer volt, állandóan nyitott ajtóval, és egy pofátlan macskával, aki ahogy kinyitottam az ajtót, előbb volt bent mint én, én és az ágyam alól kellett folyton kiszedni. Akkor szokott le róla, amikor a lakótársam egyszer megrúgta vele a touchdown utáni bónuszt.


A kedvencem viszont nem is ez volt, hanem amikor a lakótársam mesélte, hogy ül otthon, és elmegy az áram, majd visszajön, majd megint elmegy, megint visszajön. Kiment a lépcsőházba megnézni a főbiztosítékot, és ott találta az öregasszonyt. A magyarázat: a kedvenc sorozatát nézte, amikor elment az adás, és próbálta megjavítani. Mindezt oly módon, hogy fel-le kapcsolgatta az összes lakás biztosítékát, hátha izaura visszatér.

2022. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Zajongott, doborgott, ordibált, kényszeresen mindig trappolt.

Elköltözött hála égnek!

2022. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
69%

#23 vagyok


#24 Ez hatalmas, szétröhögtem magam! 😂😂😂

2022. dec. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Senior Séf ***** válasza:
100%
23 éve, 40 évesen költöztem vidékre. Mindig nagy természetrajongó voltam, és döntésem egyik mozgatórugója éppen ez volt. Szerettem és ismertem a madarak énekét, jó volt az ő dalukra ébredni. Illetve jó lett volna, ha az irokéz szomszéd kamaszodó fia nem a teraszon bömbölteti a Dupla Kávét. Sok mindent kipróbáltam ennek megszüntetésére, végül az vezetett eredményre, hogy beszeretem egy keményebb erősítőt pár hangfallal, és amikor túl hangosnak ítéltem "zenét", én is a teraszon, tök hangerőn bekapcsoltam a Sors szimfóniáját.
2022. dec. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#24

Lehet, a macska volt a betanított kém :D

Erről eszembe jutott a mi régi szomszédunk macskája. Nem volt semmi baj se a szomszéddal, sem a cicával, de nagyon szeretett a cicus minket és ha kimentünk a ritkán látogatott tanyánkra, azonnal jött köszönteni, ahogy megérkeztünk, nagyon otthon érezte magát nálunk.De be a házba sosem jött. Legalábbis abban a hiszemben voltunk, egy ideig...

Általában anyu járt ki a tanyára, ugy kb 2-3 hetente, szellőztetni, meg kicsit rendben tartani, amúgy nem lakta senki. Nos, mivel nyár volt, így az emlékezetes héten kétszer is kiment, gyümölcsöt szüretelni. És zörgést hallott a nagyszobai szekrényből, nyilván kapott egy kis szívbajt. Végül a szekrényből a szomszéd macsek bújt elő. Az volt a szerencséje, hogy nyár volt, és többször kellett kimenni, különben esélyes, hogy csak a csontváza került volna elő. Nyilván bebújt a szekrénybe, anyu nem vette észre, rázárta.Hát így járt szegény.

2022. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy másféle nézőpontot is hozzak: egyszer volt olyan, hogy igazából én voltam "a" szomszéd. Mármint nem konkrétan én, hanem négyen laktunk a panelban, és az alsó szomszéd minket írna le szerintem.


Az első találkozásunk vele az volt, amikor a mosógép kivezetőcsöve először kiesett a kádból. Mivel éppen vérre menő dota meccset játszottunk, csak akkor vettük észre a vizet, amikor már a nappalit áztatta. Akkor már jött a pánik, és a függönyt kaptuk le, hogy felitassuk, meg a szemeteskukába lapátoltuk a lapáttal a vizet, és hasonlók. Jót röhögtünk, és game-eltünk tovább. Aztán este jelent meg a néni, dühtől tajtékozva. Érződött, hogy dühében benyomott vagy két felest, hogy letépje a fejünket az elázott lakásáért. Kiderült, hogy lent nála úgy jött a víz, mint a cseppkőbarlangban.


Mikor felhívtam a főbérlőt, hogy elkérjem a biztosító számát, először rámförmedt, hogy mi a jóistent csináltunk. Mikor elmondtam, hogy eláztattuk az alsó szomszédot, hirtelen 180 fokos hangnemváltás: "jaj, ne ti is? Kiderült, hogy egyszer úgy eláztatták a nőt, hogy szekrénysort kellett cserélnie.


Amikor másodszor is megtörtént ugyanez, a lakótársam nyomott be egy felest, hogy lemegy szólni. Mire elindult a néni már ott állt az ajtóban, vérben forgó szemekkel, hogy ugye nem mondjuk komolyan, hogy éppen kifesttette a lakását az előző után, lelépnek a festők, és 2 óra múlva újra eláztatjuk :D. Isteni szerencse a szerencsétlenségben, hogy még annyira friss és nedves volt a festés, hogy szépen ki tudott száradni. Addigra annyira őszintén látszott rajtunk a szégyen, hogy egész összehaverkodtunk.


A kőkemény házibulikat kifejezetten jól tolerálta, tök jó fej volt szegény. Egyszer viszont egy ilyen buli után reggel fél hétkor dörömbölt. Mikor megláttam az ajtóban, majdnem rohantam a mosógéphez, mire közölte, hogy bassz.tok meg nem azzal van gond, hanem hogy este valamelyik kretén folyamatosan kipöckölte a csikket az erkélyről, ami a szél miatt rendre az ő ablakán koppant, és volt, hogy a szőnyeg is majdnem kiégett.


Egyszer meg én jártam úgy, hogy a nagyon teli hamutálban eloltottam egy cigit, majd beültem netezni. Később a lakótársam jött, hogy nem érzek valami égett szagot? Kinéztünk az erkélyre, és a muskátlis láda már rendesen leégett addigra. Pánikreakció: az egyikünk egy 5l-es dunsztosüveget, a másikunk kukát töltötte meg vízzel, és zúdítottuk az égő balkonládára. A jó kis kormos, trutyis, hamus lé meg faszán lefolyt a szomszéd muskátlijaira, meg a kiteregetett zoknikra. Azt hiszem, erről nem is beszéltünk vele soha :S.


Biztos vagyok benne, hogy szegény evett egy somlóit a napra, mikor végre leléptünk.

2022. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahol először voltam albiban, ott több lakás is ki volt adva egyetemistáknak. Az egyikben egy srác lakott az atom-hiszti libájával. Nem viccelek, a csaj szegény sráccal minden miatt magas C-n visított, mint valami kiherélt disznó, de elviselhetetlen volt. Egyszer mikor mentem volna a városba, láttam, hogy egy A4-es lap van az ajtójukra ragasztva, melyre az volt írva, hogy:

"Figyelj XY (srác neve), tudjuk, hogy nehezen találtál barátnőt, de ne nyomorítsd meg a saját meg a mi életünket ezzel a hisztis pcsával. Dobd már ki a francba, és segítünk újat találni. Ha nem dobod ki, adunk egy Bibliát és vágd már fejbe, hogy a visító démon távozzon, papot hívni nincs pénzünk."

És ez alatt kb minden ott lakó egyetemista aláírása volt :D Hogy a csaj ezt látta-e azt nem tudom, de hatott, mert a srác még azon a héten lapátra tette a hiszti-gépet. Azután nyugalom volt, míg ott laktam.


A második albérletben én is kifogtam egy kamera-mamit a lépcsőházban, bár ő próbálta kicsit leplezni azzal, hogy "takarított", persze csak látszatra. A lépcsőházban közlekedőket állandóan kikérdezte. Engem is többször kérdezgetett, hogy hova megyek, stb. Egyszer rohadt rossz passzban voltam, fáradt is, csak arra vártam már, hogy bedőljek az ágyba. Erre kb elém állt a szipirtyója, és nekiállt kérdezősködni. Nem válaszoltam, ki akartam volna kerülni, erre megfogta a kezem és visszarántott. Na ott jó hangosan leüvöltöttem a szatyor fejét nem szép szavakkal karöltve, hogy mégis mi a fx köze van hozzá, foglalkozzon a saját életével.

Onnantól békén hagyott, még csak rám se nézett egyszer se.


Ahol most lakok, ott szerencsére elkerültek az idegesítő/rossz szomszédok egyenlőre. :)

2022. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!