Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem tűnik úgy, vagy...

Csak nekem tűnik úgy, vagy Budapesten tényleg jelentősen romlott a közbiztonság az utóbbi 1 évben?

Figyelt kérdés

Sokkal több hajléktalant, erőszakos kéregetőt látok az utcákon, mint korábban. A tömegközlekedési járatokon is egyre több ordibáló, kötekedő, fenyegető kisugárzású emberbe futok bele. Mi lehet ennek az oka?

Az Örs vezér terén egy ideig rend volt, amíg tartott az állandó rendőri jelenlét, de most már megint kritikán aluliak az itteni állapotok.



2023. márc. 30. 23:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Mi lehet ennek az oka?

A brutális drágulás, a kilátástalanság, a depresszió.

2023. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
A liberalizmus kezd teret nyerni Budapesten a rend helyett.
2023. márc. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
91%
Ez rosszabb lesz,készülj.
2023. márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Csak neked. Pintérsintérnek biztosan nem.
2023. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Be kell jelenteni az antsz-nek,ha foldon fekvo hsjlektalanok vannak: alatta nem tudnak feltakaritani fertotlrnitdmi. Pisi ,kaki,hanyas van korulottuk. Terjed a jarvany,tbc,patkanyok,csotanyok. Ez az utcara is vonatkozik!!!Erre ugranak. Igy sikerult eltuntetni mas aluljarobol ezeket pesten.
2023. márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem javult. Regen 7-8kerbe pl minden napos volt a balhe.. igaz mar nem lakok ott, de jarkalok arra es sokkal rendezettebb, nyugisabb. Manapsag csoda ha fel evente utni kell
2023. márc. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Le leszek pontozva, de ez szimplán nem igaz.


15 éve élek Budapesten, nem mondom, hogy javult a helyzet, de rosszabb sem lett.


Mindig is sok volt az agresszív csöves meg lecsúszott alakok, legfeljebb a helyük változott az évek során. Egyik helyről kiszorulnak, nyilván máshol megjelennek.


Az Örs mindig is egy gettó volt, nyilván a kulcsszó a FOLYAMATOS rendőri intézkedés lenne.

2023. márc. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

A tömegközlekedés szerintem érdekes dolog.


Régen sokkal nagyobb putri volt. Csak közben az emberek ingerküszöbe is megváltozott.


Volt most egy viszonylag biztonságos pár év a Covid meg háborús kamuk előtt, amikor az emberek relatív jól éltek, olcsó benzin, megnőtt az autók száma.


Sokan választottak alternatívát. Bicikli, autómegosztás, roller, meg persze autó. Utána jött a Covid meg a maradj távol mindenkitől félelemkeltés. Nyilván kevesebb ember miatt több lehetőség jutott a lecsúszott alakoknak.


Régen is sok atrocitás volt a tömegközlekedési eszközökön, megállókban. Csak azt mondtam, hogy ez az "élet rendje" mert nem volt más választási lehetőségem. Most meg azt mondom, ott rohadjon meg az egész én inkább ülök kocsiba, dugó meg drága benzin ide vagy oda, a biztonságom többet ér.

2023. márc. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Itt inkább az a probléma, hogy kb. félszáz ember utazik egy buszon. Egy háborodott elkezd fenyegetőzni, óbégatni, neadjisten nekimenni valakinek. Mit csinál a többi ember? SEMMIT. A buszsofőr mit csinál? SEMMIT. Mindenki fülét-farkát behúzva menekül vagy a mobilját nyomkodja, a sofőr meg kussolva vezet tovább, mintha mi se történt volna. Na elsősorban ITT kezdődnek a problémák. És azért vannak ezek ennyien, mert pontosan tudják, hogy mindenki gyáva, és senki nem mer az ilyen söpredékkel szembe szállni. De a neten bezzeg mindenkinek nagy a pofája. Sürgősen el kéne gondolkodnia bizonyos dolgokon a tisztelt lakosságnak.
2023. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már a covid lezárások alatt is feltűnt, be kellett járnom, nekem nem volt teljes home office, már akkor tapasztaltam a romló közbiztonságot. Erre jött a drágulás.

Az óbégató futóbolondokkal nem tudsz mit csinálni, beteg ember a többség, nincs magánál, orvosok sem foglalkoznak vele, amíg nem veszélyes (mármint amíg nem tesz olyat, ami veszélyes, a szövegelés nem az), kínlódunk egy ilyen rokonnal, idegeneket már reflexből ignorálok az utcán, tömegközlekedésen, ha ilyenek (a rokont nehezebb).

2023. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!