Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem tűnik úgy, vagy...

Csak nekem tűnik úgy, vagy Budapesten tényleg jelentősen romlott a közbiztonság az utóbbi 1 évben?

Figyelt kérdés

Sokkal több hajléktalant, erőszakos kéregetőt látok az utcákon, mint korábban. A tömegközlekedési járatokon is egyre több ordibáló, kötekedő, fenyegető kisugárzású emberbe futok bele. Mi lehet ennek az oka?

Az Örs vezér terén egy ideig rend volt, amíg tartott az állandó rendőri jelenlét, de most már megint kritikán aluliak az itteni állapotok.



2023. márc. 30. 23:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként az lehet, hogy tényleg csak átmozogtak egyik helyről a másikra, és nincs több, csak máshol lett rossz. Mindenhol nem járok rendszeresen, úgyhogy nem látom én sem a teljes képet, csak azt tudom, amit ismerek. Ahol lakom, ott változatlan, arrafelé viszonylag jó a közbiztonság, munkába járásnál látom út közben a rosszabb helyzetet itt-ott. Mondjuk most megint változott az útvonalam, hogy végig jár a metró (2 megálló kivételével, de az engem nem érint), ezen az útvonalon egyelőre nem tapasztaltam nagy problémát.
2023. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudom, 8 éve élek Pesten, előtte is napi szinten jártam be agglomerációból. De őszintén szólva nem tűnik fel. Szerintem is inkább ha kiszorulnak a bolondok valahonnan, akkor mennek máshova. Pl régebben Kelenföldön vártam minden nap a vonatot, egy putri volt, tele csövessel. Most meg ott az egyes villamos, a négyes metró, lett új alauljáró a vonatokhoz, lett csilivili pláza, sokkal normálisabb a környék.
2023. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az aktuális körülmények miatt lehet valami látványosan jobb vagy rosszabb.


Deák téren volt egy nagy csöves galeri. Gondolom mai napig ott vannak, mindenféle féllábú, tolókocsis drogos hulladék, nincs rájuk jobb szó. Érezhető volt, hogy amikor bejött a Covid és nem voltak külföldi turisták, nem volt kitől lejmolniuk sokkal agresszívabbá és erőszakosabbá váltak.


Igazából nem is értem, hogy nem lehet ezeket eltakarítani legalább a belváros legfőbb helyeiről.


Persze volt erre is próbálkozás, amikor a Fidesz betiltotta az utcán élést, aminek az eredménye annyi volt, hogy nem a belvárosban, hanem a külső kerületekbe lettek áthelyezve a csövesek.

2023. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a kérdezővel értek egyet.


Az 1-es villamossal szoktam munkába járni, majdnem a teljes vonalon végig. 5 évvel ezelőtt minden ötödik járatra jutott egy hajléktalan vagy egy drogos. Most járatonként van öt.


Most valamelyik héten vasárnap este 10-kor gondoltam egyet, és elmentem sétálni, mert melegfront volt. Direkt a Váci utcára mentem ki, mert naivan azt gondoltam, hogy kulturált, vasárnap estére már a buliszezonnak is vége. Hát minden harmadik járókelő hajléktalan volt, majdnem mindegyik kapualjban csapatostól óbégattak, tiszta putri. Hangsúlyozom, Váci utcáról beszélek, nem a Népligetről.


A Rózsadombon is megjelentek, már ott is betalálnak a kéregetők újabban, nem vicc.


Régen a MOM parkba szerettem járni, ha plázázni akartam, mert nagyon biztonságosnak találtam. Elvileg az egyik legelitebb pláza az országban. Már ott is előfordulnak veszélyes elemek.


2018-19 magasságában azért bőven voltak olyan környékek, ahol felhőtlenül lehetett az utcán lenni. Ma már nincs ilyen terület Budapesten.

2023. ápr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14 Ugyanezeket tapasztalom én is.

Például ott a metró, ami az a tömegközlekedési eszköz volt, amit a legkevésbé vettek igénybe a zűrös egyének, de most már ott is napi szinten látok furábbnál-furább alakokat. Múltkor egy nagydarab c típusú állampolgár torka szakadtából énekelt a 2-es metrón, majd felkelt és izomból verni kezdte az ajtót. Természetesen nem lett következménye, mivel rájuk úgy látszik nem nagyon vonatkoznak az utazási feltételek. :)

Már ott is csak nagyon ritkán lehet jegyellenőrökkel találkozni, így lejutnak a mozgólépcsőn ezek a selejtek.

2023. ápr. 1. 13:39
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarok mélyen politizálni, de valószínűleg a rendőrségnek ami állami szerv simán ki van adva, hogy lehetőleg ne piszkálják a hajléktalanokat. Jönnek a választások, kellene az okok amire lehet mutogatni, hogy miért alkalmatlan az ellenzéki városvezetés.


Az tény, hogy durva a helyzet. Belvárosban építettünk luxus lakásokat, amint elszedtük az építési kerítést a földszinti leendő üzletek ablakai elé beköltöztek a csövesek konkrétan másnapra.


Én akkor akadtam ki, amikor a Király utcát "gyalogosbaráttá" tették, pont ott volt mélygarázsunk, körbe kellett autózni a fél belvárost mert csak másik irányba tudtunk kimenni a sok egyirányú utcában. Amivel nem lenne bajom, de érdekes módon az 5-10 fős csöves-drogos galeriről megfeledkeztek, konkrétan hordában vannak a sarkon a Spar üzletnél. Folyton üvöltöznek, balhéznak, naponta mennek hozzájuk rendőrök. Mégis ott vannak. Ha én mint dolgozó ember 10 percig üvöltenék a fél TEK kivonulna és elvinnének.

2023. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
#16 Igen, pontosan ez az, amit én sem értek. Ha mondjuk én kezdenék el ordibálni, vagy másokst vegzálni az utcán, akkor annak biztosan lenne büntetőjogi következménye, de ezekre az útszéli selejtekre egyáltalán nem vonatkoznak a jogszabályok, amitől csak még inkább felbátorodnak.
2023. ápr. 2. 10:30
 18/24 A kérdező kommentje:

#9 Sajnos ez tényleg így van, hogy egy elmeháborodott tart rettegésben egy egész járatot.

Az itt a gond, hogy nem tudhatod mi lesz a következménye ha fel lépsz ellene. Lehet visszább vesz, vagy szimplán csak előkap egy kést és nyakon szúr vele. Nekik nincs különösebben vesztenivalójuk, maximum börtönbe kerülnek néhány évre, ahol még jobban is megy a soruk, mint az utcán.

2023. ápr. 2. 10:34
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Népliget szerintem olyan, mint volt, mindig is rizikós környék, de legalább ott sok az ember, meg hasonlók.

Örs viszont leromlott, fényes nappal rabolnak ki, meg fenyegetnek, ha nem adsz nekik pénzt és a buszmegállós részen k*rvára nincs semmi, max egy gyrosos stand, de onnan sem látnak oda, ergó ha mondjuk dél körül mész onnan valahova, nem adsz nekik egy pengőt és leszúrnak még észre sem veszi senki.


Ráadásul ami felb*sz, hogy annyira megszokták, hogy megtehetik ezt, hogy az agresszivan eltarhált pénzzel ott lebzselnek tovább

2023. ápr. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19 Ugyanezt tapasztalom ên is nap, mint nap. Az Örsnél lakom albérletben, de szerencsére már csak egy hónapig.

Az utóbbi hónapokban feltűnően rengeteget romlott a közbiztonság a környéken, nagyon felbátorodtak ezek az ingyenélő, dologtalan, kolduló patkányok.

Bérletet akartam venni a BKK automatánál, és 1 perv sem kellett, hogy odajöjjönnegy cigány férfi koldulni. Megkértem, hogy hagyjon, erre a szokásos anyázós, ordibáló reakció volt a válasz. Az aluljáróban az ártatlan idős virágárus nénit is vegzálják ezek a söpredékek.

Talán ha újból nagyobb médiafigyelmet kapna az itteni közbiztonság állapota, megint több figyelmet fordítanának ezeknek a kisöprésére.

2023. ápr. 19. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!