Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik kimentek külföldre...

Akik kimentek külföldre általában többre tartják magukat azoknál, akik itthon maradtak?

Figyelt kérdés

Én nagyon sok helyen ezt figyelem meg ismerősi körben meg fórumokon is, hogy a külföldre költözött magyarok kicsit lenézik azokat, akik Magyarországon maradtak. Valahogy úgy próbálják beállítani, hogy akik nem mentek el, azoknak visszamaradott a gondolkodása, nem elég szorgalmasak, nincs széles látószögűk, stb.

Szerintem ez amúgy nem igaz és azt is be kell látni, hogy a kivándorolt magyarok tulajdonképpen elég jelentős része a kinti társadalom alsóbb rétegeihez tartozik, vannak persze, akik nagyon szép karriert futnak be, de a többség nem ilyen. Meg most már, ha valaki ügyes és akar fejlődni, akkor Magyarországon is tud előrelépni, nyilván, ha NASA-nál akar dolgozni, akkor el kell menjen, de egy középosztálybeli életszínvonal már nem annyival jobb nyugaton sem, mint 20-30 éve volt. Nekem rokonaim is mentek ki a 80-as évek elején és azt mondták, akkor kint egy munkanélküli is jobban élt, mint itthon egy mérnök, de ez ma már messze nem igaz.



2023. szept. 14. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Ők boldogulnak otthon is. Igaz szegényebbek, de legalább nem hagyták el a hazájukat. Én nagyon vágyom vissza, bár félek is tőle.
2023. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Általában nem érdemes általánosítani és ebből következtetéseket levonni
2023. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

"a külföldre költözött magyarok kicsit lenézik azokat, akik Magyarországon maradtak. Valahogy úgy próbálják beállítani, hogy akik nem mentek el, azoknak visszamaradott a gondolkodása, nem elég szorgalmasak, nincs széles látószögűk, stb."


Ezek a sznobok és a prolik, de ezek lenéznek mindenkit akár külföldön laknak, akár nem. Szerencsére rajtuk kívül vannak normális emberek is, akik a saját életükkel foglalkoznak.

2023. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most készülök külföldre menni és pont leszarom mások életét, ahogy eddig is. Mit nézzek le azon, hogy valaki itt akar élni? Ha neki itt jó, itt boldog, nekem aztán semmi közöm hozzá :D Aki lenéz másokat, az maga egy szar ember.


Amúgy a fizetéseket tekintve sok területen már valóban nincs akkora szakadék (bár én pl. így is a dupláját fogom keresni az itthoninak), viszont:

- ott 32 nap szabim lesz az itteni 21-gyel szemben, amire a fizetésemen felül fogok kapni még napi nettó 32 eurót (Urlaubsgeld), ez 1000 euró plusz évente a fizumon felül

- van 13. havi fizu és olyan bónuszok juttatások, amik itthon nincsenek

- nem lesz muszáj magándokit fizetnem minden miatt, mert ott az állami egészségügy is sokkal színvonalasabb, mint az itteni

- maga a környezet sokkal élhetőbb, szebb, rendezettebb, szívesebben vagyok ott, mint itt

- nem kell attól félni, hogy vajon mit jelent be egyik napról a másikra a kormány, amitől aztán vagy összezuhan megint a forint, vagy csak simán kicsesznek egy csomó emberrel (pl. katások, napelemesek)

- gyereket ide semmiképp nem szülnék ilyen rossz oktatási rendszer mellett


És még sorolhatnám…nem csak a magasabb fizetés miatt mennek el innen az emberek.

2023. szept. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem le, de amikor nekiáll nyávogni, milyen szr otthon minden - na attól falnak megyek.


El lehet költözni, ha annyira nem jó semmi - én is így tettem 1200 km-rel odébb -, de aki csak nyavalyog, az rém fárasztó.

2023. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, én takarítóként dolgozok (Svájc), 3000 chf a havi keresetem kb.


Magyarországon egy kezdő mérnök hol kap ennyit - vagy kezdő orvos? Sehol. És én CSAK takarítok, de egy ápolónő simán megkeres 8-9000 chf kezdőt.

2023. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 mondjuk 5x annyiba is kerül Svájcban minden, mint Magyarországon, de valóban jobb még a 3000 frank is, mint itt a 200 nettó :D
2023. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ostoba emberek gondolkodnak így.
2023. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem sok ok miatt távozhat vki hazájából. Egyik ok pl, hogy méltatlannak érzi a viszonyokat. De nem azért, mert többre tartja magát. Csak ő tud tenni, lépni, dobbantani...ez egy találó kifejezés. A tesi órán volt a dobbantó valami, ami segített ugrani. Ilyesmi a disszidálás is.
2023. szept. 20. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez amúgy nem igaz és azt is be kell látni, hogy a kivándorolt magyarok tulajdonképpen elég jelentős része a kinti társadalom alsóbb rétegeihez tartozik"


Ez tényszerűen nem igaz.


Magyarországon általános vélekedés, hogy mindenki mosogatni meg sz.rt pucolni megy Ausztriába. Nyilván van ilyen is, de azért nem ez teszi ki az magyar munkavállalók lényegi részét pl. Ausztriában.


Mivel itt élek már 10+ éve, az sem igaz, hogy valamennyire is kirekesztően bánnának veled azért, mert magyar vagy. Sőt. Több osztrák barátom van mint magyar, és annak ellenére, hogy állítólag ők a világ legbarátságtalanabb népe, soha nem volt olyan, hogy valahova ne hívtak volna el, vagy bármivel kapcsolatban is éreztették volna velem azt, hogy "ő csak egy magyar".


"de egy középosztálybeli életszínvonal már nem annyival jobb nyugaton sem, mint 20-30 éve volt. Nekem rokonaim is mentek ki a 80-as évek elején és azt mondták, akkor kint egy munkanélküli is jobban élt, mint itthon egy mérnök, de ez ma már messze nem igaz."


Dehogyisnem. Bár Magyarországon már rég megszűnt a középosztály, de nevezzük középosztálynak mondjuk azt aki szakmunkát végez. Nyilván nem legalja meló, de nem is mérnöki munka.


Úgy, hogy béreltem egy lakást, megvettem a kajámat, éltem ahogy kell, használtam az autómat stb., minden hónapban tudtam félretenni 500 eurót, ha esetleg nagyon odafigyeltem, megvolt a 800-1000 is.


Magyarországon szintén szakmunkát végeztem, ráadásul különösen jó fizetést kaptam otthoni viszonylatokhoz képest, nem kellett albérletet fizetnem mert otthon laktam szüleimnél és a kajára is jóval kevesebb ment el. Ennek ellenére, minden hónapban 0-án voltam, 4 téligumit úgy vettem az autómra, hogy vettem 2-t, aztán 1 hónap múlva megint 2-t, mert nem volt egyben annyi pénzem, hogy megvegyek 4 db gumit...


Na, hát ez nem a középosztály kategória. Úgyhogy a kijelentésed úgy ahogy van baromság, ugyanis DE, még mindig annyival jobb az életszínvonal (akár a középosztály ami Magyarországon már rég nincs)Nyugaton mint Mo-n.


A másik lényeges dolog, hogy sokan azt gondolják, hogy mert elérhetővé váltak azok a termékek amik 30 éve még csak Nyugaton voltak elérhetőek, ezért már nem különb Nyugat sem.


Ebből a szempontból valóban nem, mert ott van a magyar boltokban is a 120 centis 4K Tv meg megkapod a sziper-szuper hűtőt, meg ott a boltok polcain az iPhone.


Apropó iPhone, talán a legjobb példa: Magyarországon még mindig azt hiszik az emberek, hogy az iPhone egy státuszszimbólum, lásd ezen az oldalon milyen harcok mennek.


800 km-rel odébb egy használati tárgy, amit bárki meg tud venni a havi fizetéséből, senki nem érzi magát sem jobbnak sem többnek mert vett egy telefont. Magyarországon meg el vannak ájulva, hogy valaki 400 ezer forintos telefont vesz. Azta, mekkora dolog.


Ha pedig már szóba hoztad itt a mérnököket: azért elég gáz, hogy itt egy mosogató többet keres mint otthon egy mérnök, ráadásul úgy, hogy konkrétan már MINDEN drágább itt, mint Magyarországon.

2023. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!