Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik kimentek külföldre...

Akik kimentek külföldre általában többre tartják magukat azoknál, akik itthon maradtak?

Figyelt kérdés

Én nagyon sok helyen ezt figyelem meg ismerősi körben meg fórumokon is, hogy a külföldre költözött magyarok kicsit lenézik azokat, akik Magyarországon maradtak. Valahogy úgy próbálják beállítani, hogy akik nem mentek el, azoknak visszamaradott a gondolkodása, nem elég szorgalmasak, nincs széles látószögűk, stb.

Szerintem ez amúgy nem igaz és azt is be kell látni, hogy a kivándorolt magyarok tulajdonképpen elég jelentős része a kinti társadalom alsóbb rétegeihez tartozik, vannak persze, akik nagyon szép karriert futnak be, de a többség nem ilyen. Meg most már, ha valaki ügyes és akar fejlődni, akkor Magyarországon is tud előrelépni, nyilván, ha NASA-nál akar dolgozni, akkor el kell menjen, de egy középosztálybeli életszínvonal már nem annyival jobb nyugaton sem, mint 20-30 éve volt. Nekem rokonaim is mentek ki a 80-as évek elején és azt mondták, akkor kint egy munkanélküli is jobban élt, mint itthon egy mérnök, de ez ma már messze nem igaz.



2023. szept. 14. 17:48
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én kiköltöztem ,és csak annyit tudok elmondani ,hogy megerősödött bennem az a nézet ,hogy a magyarok otthon nem fontosak!Nem nézem le őket,aki azt teszi mert kivándorolt az otthon is azt tette.A magyar kormány a baj nem pedig az emberek maguk.Tisztelet mindenkinek!
2023. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!