Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha falun és a...

Mit csináljak, ha falun és a tágabb környéken semmi munkalehetőség nincsen?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetem után, anyámék vállalkozásában dolgozok be (mezőgazdaság), de több okból nem akarok itt élni falun. Jelenleg így rendes fizetésem sincsen, a járulékokat fizetik utána és ennyi. Ha szólok, hogy elköltöznék, vagy külfödre mennék, ordibálnak velem. Pedig másnak ez magától értetendő és nem enyhültek meg ennyi idő után sem. A többi anyáméktól független tényezőt nem is említem. De ők is éreztetik kb., hogy a nyakukon élősködöm. Eredetileg úgy gondoltam iskola után felköltözöm Pestre, vagy szívesen megpróbáltam volna külföldön egy rövidebb ideig. Ez így sokáig nem jó.
nov. 12. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Költözz el. Felnőtt vagy, nem tarthatnak vissza.
nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Le kell válni, de ők azt szeretnék, hogy te vidd tovább a vállalkozást. Szakirányú végzettséged van? Kérdezd meg, hogy veled mi a terv, mert ha nem ohajtanak emberszámba venni, akkor keresel egy rendes munkát.
nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, közgazdász diplomám van. Itt az önkormányzaton pár ismerős ismerőse dolgozik, nekem ez esélytelen. A többi ember meg vendégházazásból él a környéken. Nem tudnak a témáról normálisan beszélni.
nov. 12. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
költözz pestre vagy külföldre, amit szeretnél nem lehetsz örök életedre rabszolga otthon
nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl. Nem is értem miért kell ezen go dolkodni egyáltalán?
nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Inkább külföldre menj! Vagyis gyere ;)
nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az van gyerekek, hogy maxkmum összepakolok egy kisebb bőröndöt, elbúcsúzom az állataimtól és lelépek. Akinek van tapasztatalat, tanácsa külfölddel, német nyelvterülettel, de lehet más is akkor szívesen vennék bármit. Békésen nem lehet leválni.
nov. 12. 17:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor lepj le a borondoddel!

Nemetorszagbs nemetul kell tudni beszelni.


Ervenyes legyen a szemelyid es legyen utlevrlef is,mer a szemelyit csak itthon tudod megujitani.

nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudok németül, bár mostanában nem beszéltem és angolul is. Nincsen útlevelem és tudnák, miért csináltatnék. Még pár évig érvényes. Csak nekem ilyenben nincsen tapasztalatom sem. Munkaközvetítőt érdemes megpróbálni?
nov. 12. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Amikor nekem az egyik legjobb barátom kiment németországba, másfél hónapig nem nagyon talált munkát, pedig keresett végzettsége van, illetve egy kb B2 nyelvvizsga szintű német és angol nyelvtudása. Ebben az időszakban futárkodott, amiből ki tudott venni egy kis albérletet, illetve tudta úgy alakítani a műszakjait is, hogy el tudjon menni az interjúkra. Nem tudom segít-e, de lehet az első lépés az, hogy elköltözöl, és amíg összeszeded magad és találsz szakmabeli munkát, addig futárkodsz meg csiszolod a nyelvtudásod.
nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!