Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem tudom mit kéne tennem...

Nem tudom mit kéne tennem ebben a helyzetben? (Elég hosszú lesz!)

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy nagyon buta, neveletlen kutya. Nekünk meg macskàink vannak, akik oltva vannak, féregtelenítve, ivartalanítva, éjjelre bezárjuk őket, hogy ne kóboroljanak, szóval igyekszünk mindent megtenni, hogy semmi gond ne legyen velük. Az ellen viszont nem tudunk tenni, hogy a szomszéd kutyája nem tolerálja a macskákat, már tettünk fel olyan kerítést az ő oldalukról, hogy ne lássa őket a kutya és ne őrjöngjön, mert a szomszéd néni beteg ,nem akarjuk, hogy ne tudjon pihenni. De a fia (55 éves vénlegény, kötözködős, nem is kedveljük egymást amúgy) és tuti, hogy ő az, mert a kert végében lévő dolgainkhoz csak ő férhet hozzá már többször dobott át olyan húsdarabokat, vagy kutyakaja darabokat, amiben ilyen nagyon kicsi szegecsek voltak, meg olyat is ,emibe bele volt nyomkodva ilyen rózsaszín hosszúkás granulátum, mint amit patkányok ellen használnak. A macskàink rendesen vannak általunk etetve és minden reggel és este mikor lenne ideje a szomszédnak akcióba lendülni, körbenézek hátul, hogy nincs-e megint valami kaja átdobàlva. Mert hát ugye zavarja őt, hogy a neveletlen kutyájuk nem bírja elviselni a macskákat és ugat. Mi meg nyilván nem fogjuk a macskákat emiatt elajàndékozni, ők nekünk családtagok. Amúgy hozzájuk nyilván a kutya miatt nem mennek át a cicák, sőt,mikor hoztuk őket,pont a kutya miatt a nénit kérdeztük is (ez 5 éve volt), hogy nem probléma -e neki, hogy nálunk macskák lesznek. Azt mondta, dehogyis, a mi udvarunk, azt tartunk amit akarunk, őt nem idegesíti amúgy sem ha ugat a kutyájuk. De ugye a fia egy kiállhatatlan valaki, aki a szemedbe jópofàskodik, a hátad mögött meg meg akarja mérgezni a macskáinkat.

A kérdésem az lenne, ti mit tennének a helyemben? Mert nyilván nem látom mikor dobálja át ezeket a kajákat, így nincs bizonyítékom, de mivel a kertszomszéd csak egy telek és senki nem él ott, csak ő lehet az, aki ezt csinálja. De nem tudom mit lehetne tenni, vagy kinek lehetne szólni.

Ti mit tennétek? Én igazából veszekedést sem szeretnék, főképp a néni miatt a szomszéddal, de ez sajnos már nem mehet így tovább.


nov. 15. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Tudom, hogy undorító dolog, de visszadobnám az ő oldalára a szegecses, mérgezett husit. Ha ennyi esze volt, nesze neki, visszabsznám az ő oldalára, és csak remélném, hogy időben állatorvoshoz juttatja a kutyát. Hát a nemlétező faxomat az ilyen nyomorékba. Nehogy már ő nyugodt szívvel kinyírná az én macskáimat, én meg nézem, hogy ott van a méreg, a szegecs.
nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána, de szerintem a saját telkedet olyan módon bekamerázhatod, hogy a szomszéd udvarára ne lehessen vele átlátni, mert ahogy mondod olyan keritést raktatok, amin a kutyák nem látnak át. Így azt észre lehet venni, hogy valamit átdobál az udvarra. A szomszéd udvarra nem nézhet a kamera, ez törvényileg tilos. Az is lehet, hogy ha van kamerád, akkor ki kell tegyed valahova hogy "kamerával megfigyelt terület", de nem tudom pontosan a jogi hátterét. Ha a kamerán látszik, hogy átdobál a szomszéd ezt-azt, akkor feljelentheted a rendőrségen.

Az is egy opció, hogy csak simán veszel kamerát, kirakod hogy kamerával megfigyelt terület, és megszellőzteted hogy "oh, valaki mérgezi a macskánkat, ezért bekameráztuk", ez eleve elrettenti a további cselekvéstől, és nem kell majd rendőrségre menni.

nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ha van kamera, azt ki kell írni. Elég szomorú, hogy vannak ilyen emberek. Meg, hogy nekem kell félnem, hogy ne legyen baja az állatoknak.

Amúgy nem tudom, ha csak elrettentés céljából tennénk ki kamerát de nem lenne bekapcsolva, akkor is kell-e a tábla? Mert a férjemék az éttermükbe így csinálják, de most nem is tudom nekik van -e tábla, de a kamera csak "dísznek", de mégis elrettentő hatású.

nov. 15. 14:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat!
nov. 15. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Zárd be a házba a macskákat. Ez lenne egyéként a macskatartás ideális formája, így élnek a legtovább. Tudom, hogy vidéken nem népszerű, meg azt, hogy hülyék laknak a szomszédban, nem oldja meg, de a macskáid biztonsága érdekében zárd be őket, legalább pár hónapra. Ki tudja, mikor dob át olyasmit, ami eléggé vonzó lesz a cicáknak, és megeszik, aztán belebetegszenek, vagy meghalnak.

Jegyzőnél tudsz birtokvédelmi eljárást indítani, ha folyamat dobálnak be cuccokat a te portádra, az elég indok rá, és én az állatvédpknék is megejtenék egy telefont, hogy tartjék a kutyát, sétáltatják-e. Van kutyám, egészséges, lemozgatott, naponta lefárasztott kutya nem üvölt, ha lát egy macskát a szomszédban.

Sajnos az állattartási nívó vidéken a béka segge alatt van. Próbálhatunk ezen változtatni, de egy emberként nem fog sikerülni. Inkább zárd be a cicáid, biztos, ami biztos.

nov. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy benti cicánk van, több sajnos nem úgy lett nevelne, plusz egy macska is tud a lakásban durva világot csinálni, hát még több. Úgyhogy sajnos ez nem opció, de ezért is lettek ivartalanítva, hogy ne kóboroljanak, szóval mindig az udvaron vannak, utcára sem mennek ki. De sok lenne ha mind bent lenne.

Az a baj hogy tényleg nem tudom bizonyítani, hogy a szomszéd csinálja, aztán azt meg nem szeretném, hogy engem húzkodjanak meg,mert bizonyíték nélkül vádaskodok. Nyilván a szomszéd se vallanà be, hogy ja igen, ő szokott ilyen olyan mérgezett dolgokat átdobàlni. Nehéz helyzet nagyon.

nov. 16. 12:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt értem. De ha nem viszed be az udvarról a macskáid még ma, lehet, hogy megmérgezi őket ez a gyökér.

Egyébként de, tudod bizonyítani. Semmi nem tiltja, hogy felszerelj egy kamerát a saját portádon. Ha van felvétel arról, hogy dolgokat dobálnak át az udvarodra, máris nem bizonyíték nélküli vádaskodás. Sok házon látok kicsi kamerákat felszerelve, nem szokatlan. Azt mondjuk nem tudom, mennyibe kerül, de szerintem ez az egyetlen megoldás.

nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira kelet-europai sztori, sajnalom. Mashol csak random mentalis betegek csinalnak ilyet.

A bosszu nem megoldas a kutyan. A jegyzot nem tudom, mennyire izgatja, erdemes-e dokumentalni. Ha ott kellene elnem, iszonyat magas keritest huznek fel, ez brutal.

nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kamera,magas kerítés..Megértem a problémát,hasonló van nálunk is,csak maximum nem dobálnak át mérgezett kajákat.De a köcsög kutya

már attól őrjöngeni kezd,ha a macskám olyan helyen fekszik a saját portánkon,ahol látja...Persze szart se foglalkoztak vele,

már több állatot meg támadott..Doki házaspár,fidesses barmok.

nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!