Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jobban járok, ha egyedül...

Jobban járok, ha egyedül lakom, ugye?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni, hogy van egy friss párkapcsolatom, pár hónapos, mindketten saját lakásban élünk, de nagyon korai lenne összeköltöznünk.


Van egy aranyos, de rendkívül szétszórt, még sok szempontból éretlen, priorizálni nehezen tudó barátnőm, aki 3 évvel fiatalabb nálam. Tényleg nagyon kedves, vicces és cuki, de nagyon is tisztában vagyok a rossz tulajdonságaival, mert mindenkinek vannak, nekem is, és ezen rossz tulajdonságaim miatt néha nehezen kezelem az ő rossz tulajdonságait.


Elkövettem azt a hibát, hogy amikor a saját tervezőképtelensége okán nem talált albit, megkért, hogy hadd költözzön be hozzám, pénzért. Nem mondom, jól jön a pénz, de ez zavar a párkapcsolatom szempontjaból is és kiőregedtem ebből, megmondtam, hogy egész évre nem tudom ezt ígérni neki.


És mivel az ő fura dolgai miatt néha kiveri a biztosítékot nálam, hiába próbáltam vele pár dolgot megbeszélni, hogy nekem mire van igényem, mit várok el, mit szeretnék a lakásban, olyan érzésem van, mintha a falnak beszélnék.


4 órára lakom Budapesttől, de van ott egy részmunkaidős melóm. Ma reggel, részben miatta lekéstem a vonatom.

Túl sok stressz van az életemben, úgy erzem itt telt be a pohár, én bizony mondtam neki tegnap, hogy hánykor kell indulnom, mégis befoglalta a fürdőt reggel...


Felvetettem hogy mi legyen ezzel, keljek ilyenkor én korabban, de most meg úgy érzem, ez az én lakásom, nem vagyok hajlandó alárendelni magam valakinek, akit bármennyire is kedvelek,de vele lakni nem egyszerű, mert nem érti meg, hogy nem kelhetünk egyszerre ha mindkettőnknek 70 perc kell a reggeli induláshoz.


Én nem vagyok hajlandó az egyetemi oráját priorizálni, mikor lehet még 1 ilyen húzás miatt kivágnak a munkahelyemről! És szeretném ha ezt ő valahogy megértené...



nov. 16. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Neked nem való a párkapcsolat.

Hány éves vagy?

nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lakótársamról volt szó, nem a páromról.


27 vagyok, kiöregedtem abból, hogy valaki olyannal kelljen laknom, akivel sajnos nem tudok, mert totál mas igényeink vannak az életvitelünkben. A párom nem ilyen, vele tiszteljük egymás határait.


És egy párkapcsolat nem olyan mint egy lakótársnő.

nov. 16. 14:25
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Bocs, az első 2 mondat alapján félreértettelek :)
nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy mivel ő a barátnőm, nem egy random lány, nem tudom, hogyan mondjam meg neki, hogy szeretném, ha a tavaszi félévben új helyet keresne.


Mert pl: nem késhetem le miatta a vonatom ami a munkahelyemre szállít.

nov. 16. 14:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Tényleg próbáltam vele megbeszélni az életvitelem, az igényeim, hogy bármennyire is jo vele beszelgetni, nem szánhatok erre minden este 1-2 órát (amúgy ő tanulás helyett akar velem beszélgetni, ami neki sem jó, halogatja a dolgait állandóan).
nov. 16. 14:29
 6/13 A kérdező kommentje:

Nincs is olyan barátnőm, akivel minden nap beszélgetnénk, nem érünk ra, dolgozó felnőttek vagyunk, egyesek már házasok, mások babáznak otthon... szóval nekem a határaim feszegeti már a lakótársam beszélgetési igénye.


Én meg most szeretnék egy jól működő kapcsolatot, de ìgy nem hívhatom át a párom sem, mert mindkettőnknek fontosabb az intimitás, nem akarjuk hogy ebből a barátnőm lásson-halljon valamit, mert ciki.

nov. 16. 14:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"Kati, szeretlek, de szeretnénk Bélával összeköltözni hamarosan, jó lenne, ha mennél, mert hárman már sokan vagyunk ebben a lakásban "
nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Te teszel neki szívességet. Ha nem érti meg, kérd vissza a kulcsot. Keressen más helyet.
nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Most akkor ki a parkapcsolat es mindekozben o mit csinal? Rohadtul zavaros.
nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a kérdés, hogy jobban jársz-e, ha egyedül laksz, hanem hogy hogyan küldd el a barátnőt. Ez mindenképp nehéz beszélgetés, de ülj le vele, hogy nem szeretnél vele együtt lakni, költözzön el 1-2 hónapon belül. Ha ez így nehéz, legyen feltétel, hogy pl. nem foglalhatja el a fürdőszobát mégegyszer, mert akkor mennie kell. Úgy is be fogja foglalni.


Egyébként a barátnő szerintem nem egy rendszertelen, de aranyos lány, hanem kihasználja azokat, akik kedvesek hozzá.

nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!