Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elköltözni valahogy a szülőktől?

Elköltözni valahogy a szülőktől?

Figyelt kérdés

Lassan 25 éves férfi vagyok és nem tudom hogyan lehetne ezt megoldani, mert az albérlettel nevetségesen rosszul járok, sajnos inkább az a jellemző, hogy még egyszobás panel lakásokért is elkérnek havi 100+eFt-ot simán + kaució + rezsi. Van megtakarított pénzem, nem írom le mennyi pontosan, de 5MFt-nál nagyobb összeg. Szerintetek érdemes lenne hitelben gondolkodnom? Megmondom őszintén nem vonz a dolog, be is fektethetnén ezt a pénzt, de nem akarok 30 évesen is a szüleimmel lakni, valamit ki kellene találni.


Belátható időn belül max akkor lenne saját lakásom, ha hirtelen az összes nagyszülőm elhalálozna és a családom úgy döntene, hogy ahelyett, hogy eladja az ingatlanokat vagy bérbe adná őket, valamelyikbe beköltöznének, én meg maradok akkor a mostani lakásban. Ez egy 2 szobás panel, a másik két ingatlan családi ház ugyan, de sz*r állapotban. Az egyik nem is sátortetős pl. Szóval erre nem valami nagy az esély, na meg nem is szeretném, hogy a nagyszülők elmenjenek...


Nem költözne velem senki, csak én egyedül. Most arra aztán várhatok, hogy legyen egy olyan szintű kapcsolatom, ahol már összeköltözésen gondolkodunk, inkább megoldom valahogy egyedül, ha egyáltalán lehetséges.



jan. 5. 10:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#10: Nem.
jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

Nos ha van öt millió forintod és mondjuk egy vidéki kisvárosban laksz az akkor is minimum 15 millió hitelt jelent egy 60 m² -es kétszobás panelház esetén.Hiszen az legalább 20 millió forintba kerül manapság.És amíg a hitelt vissza nem fizeted az a lakás gyakorlatilag nem a tiéd hanem a banké.Tehát kb.mintha albérletben laknál...Nem sok értelme van szerintem a hitelnek így,hogy azt mondták addig maradsz ameddig akarsz..Persze ha rühelled a szüleidet és a testvéredet és nem bírsz ki velük még néhány évet,akkor az más tészta.

.

jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12: Igen, tudom. De azért én nem pár évnek mondanám azt, leszek minimum 30 mire összejön 20 millió és csak akkor ha nincs másmilyen kiadás. És akkor bútorok, stb-re nem is költöttem. Nagyon nehéz így, nem rühellem őket annyira, de lehet így is hitel lesz belőle, nem akarom, hogy folyton "kéznél" legyek nekik, független szeretnék lenni.
jan. 5. 14:10
 14/19 anonim ***** válasza:
Mire 30 leszel,nem 20 millióba fog kerülni a vidéki panelod.
jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#14: Jobb esetben nem csak a panel ára fog növekedni, hanem a fizetésem is.
jan. 5. 21:28
 16/19 anonim ***** válasza:

"nem akarom, hogy folyton "kéznél" legyek nekik, független szeretnék lenni."

Indulj. Ne sajnáld a megtakarított pénzedet a boldogságodra. Nincs mire várni. Ha most mennél és megteheted, menj, indulj.

jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
A lakásbérlés megéri, ha attól jobban érzed magad. Kár lenne hitelt felvenni.
jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A bérlés kidobott pénz.
jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
bérlésnél bármi jobb, a mama hotel is de csajod az nem lesz csak akkor ha min bérelsz vmit
jan. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!