Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni zajos...

Mit lehet csinálni zajos szomszédokkal ha Már nem bírom hallgatni?

Figyelt kérdés
Van fölöttem egy család. Egy kb 4 éves gyerekkel. A gyerek mindig ordít, hisztizik, nyuszit, az a tipikus elkényeztetett rossz kölyök hangja van. Minden reggel 6- 7 között hallgatom amikor elmennek oviba a gyerekkel. Mindig féltelek rájuk olyan hangosak. Aztán amikor a lépcsőházban mennek le akkor az egész tömház hallja ahogy a gyerek beszélget hangosan. Az anyuka is ordibál a gyerekkel. Unom minden reggel hallgatni őket, és délután is ugyan át van egészen este későig. Rendőrséggel persze nem szeretnék foglalkozni, mivel tudom milyenek a gyerekek. De nagyon zavaró tud lenni amikor talulok, hogy fölöttem egy bömbölő gyermek van. Nem csak engem zavar, hanem a lakótársaimat is. 19/l

jan. 12. 15:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
4%
Én pont az olyanok miatt mentem el Magyarországról mint a kérdező, bele köt mindenbe, zavarja minden, höbörög.
jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a lakáson belül mit csinál a gyerek, azzal nemigen tudsz mit kezdeni.

Viszont a lépcsőházért simán lehet szólni. Ha legközelebb az ajtó előtt óbégat, nézz ki, és szólj (normálisan), hogy bocsi, borzasztóan visszhangos a ház, nagyon behallatszik, sokadjára kelsz rájuk, nem-e lehetne, hogy majd akkor beszélgetnek, hogyha le/felértek.


Hihetetlen számomra, hogy vannak olyanok, akiknek ez nem egyértelmű. Nekem teljesen alapvető, hogy nem a lépcsőházban élek családi életet, senki se élvezi, ha az ajtaja előtt óbégatnak.

jan. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
#21 és milyen jól tetted... legalább az itteni emberek megszabadultak még egy zajforrástól. Komolyan, ennyire nagy dolog normálisan nevelni a gyereket egyes szülőknek? Mondjuk szépen elmagyarázni, hogy vannak más emberek is rajtunk kívül és ha ők becsületesek velünk mi is legyünk velük azok... neem, inkább elköltözni egy másik országba( szerintem pont nem az emberek miatt költöztél el, hanem mert itthon nem tudtad azt megteremteni amit külföldön megtudsz, de mindeegy). Én még mindig azon az elven vagyok, hogy azok a szülők akik nem tudják felvállalni, hogy megneveljék a gyereket, ne lakjanak panelban:)
jan. 14. 09:57
 24/27 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha rászólnának a porontyra sérülne a kis lelke, és nehogy már életre szóló traumát okozzanak neki. Remélem az ilyenek akkor se szólnak rá ha a gyerek az úttesten rohangál vagy villát dugdos a konnektorba.
jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot nem értek. Mi a francnak kellett a gyerek, ha lesz*rja a szülő! Villogni , mutogatni az ismerősöknek. Fel is kell nevelni!!! Nem tudod letenni a sarokba, hogy majd lesz valami. Gondolkozni kellett volna mielőtt megcsinálják azt lesz ami lesz.... A többi embert meg az őrületbe kergetik. Legyen társasház, bolt. De mostanában hétvégén a vonaton is megjelentek ezek a családok, akik azt hiszik nekik mindent lehet. Komolyan csak nyugodtan utaznék és olvasnék. Szólni mersz, hogy kulturáltan kéne élni egymás mellet, akkor nagy pofával nyomják idióta ostoba szöveget.
jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj ,hogy mindenki szaporodhat. Sokan lehet anyagilag készen állnak szülőnek lenni, de mentálisan nem. Egyszerre sok anyuka nem bírja a nyomást ami a gyerek miatt jön, apuka se tudja kezelni a helyzetet, nem néznek utána hogy hogy is kéne nevelni a gyereket, hogy jó legyen és ne egy rossz ivadékot neveljenek. Sajnos az iskolákban ezt nem tanítják, pedig nagyon jól jönne. Igaz minden gyerek más és más, de a gyerekek nagy részére lehet hatni, ha jól meg vannak nevelve. Én itt mondom ezt úgy, hogy nincs gyerekem, de sokat vigyázok másért. Látszik azért, hogy melyik anyuka tölt 2 évig a gyerekkel sok időt(persze utána is, csak a munka miatt már nem annyit), és melyik tanította valamire a gyereket és melyik csak nyavajgott a gyerek miatt. Csak sajna avatnak azok az ősanyák, akik pottyantanak egyet mert úgy van kedvük, és elcsapják a házba mint Mauglit az erdőbe.
jan. 20. 09:55
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Előre szólok, hogy nem vagyok család és gyerek ellenes, megelőzve a kötekedést. De azt gondolom, ha már egyszer jár a gyerekeseknek az ingye npénz, olcsó hitel, ami amúgy az egyik oka a drága ingatlanoknak, akkor miért nem veszi fel és költözik belőle kertes házba? A gyereknek is jobb, ha ki tud menni az udvarra ha van. De nem, neki ott kell maradnia a társasházban azokat boldogítani, akiknek csak erre a lakhatásra van momentán lehetősége.

De nem csak egyes családosokkal vannak ilyen gondok. Egyik rokonom szomszédja egy könyvelő vállalkozás, az alagsori szinten működik egy másik is, műhellyel. Kész átjáróház a társasházuk, zajokkal, hangos beszélgetésekkel, a vállalkozások ügyfelei bevágják az ajtót, különböző egyéb zajok vannak. A többi normál lakó szomszédait is zavarja, de azok nem mernek szólni.

Legyen az hangos család, vagy zajos vállalkozás, egy társasházban ők a kakukktojások, nem pedig a normális, csendes lakók, akik alap esetben nem zajonganak. Aztán ha a normál lakók visszavágnak, mert már elegük van, akkor még ők lesznek a bűnösök. Szólni kell annak, akivel problémánk van és ha nincs változás, nem akar változást, akkor jogi segítséget is lehet kérni. Első körben el lehet menni ingyenes fogadónapra, amit a legtöbb bíróság tart hetente, vagy kéthetente egyszer.


Aki azt hiszi, hogy ez magyar sajátosság és külföldön nem zavarják az embereket bizonyos dolgok, az téved. Egyik ismerősnek szólt a német szomszédja, hogy kicsit hakabban, ha lehetne. Egy másik ismerős a furgonnal megállt egy parkolóban hosszában, mert hazajár vele és hosszú jármű, az egyik osztrák lakó már ment is le, hogy ez így nem lesz jó, nem szabályos. De meg tudtak egyezni, hogy majd kicsit messzebb áll meg, ahol olyan parkoló van és gyalogol a társasházig. Ha nincs félreértés és megbeszélik, akkor az emberek meg tudnak egyezni egymással.

márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!