Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözés egyedül?

Külföldre költözés egyedül?

Figyelt kérdés

23 vagyok, lány, olyan ország a cél aminek a nyelvét beszélem, nagyon hamar tudnám magas szinten is beszélni. Tervezek mesterképzést, de előtte egy évet dolgoznék ott.

Van itt olyan aki egyedül ment ki? Félek, egyedül, barátok és család nélkül


Van már tapasztalatom; éltem már külföldön, bármit eltudok intézni, önellátó vagyok. A diplomám itthon éhenhalásra elég.


Megéri megpróbálnom?

Kérlek ne úgy szavazz, hogy “te mit tennél a magad helyében”. Az én helyzetem nézd. Nincs párkapcsolat, és erős család sem. Csak barátok.

Az ország ahova megyek, nincs annyira messze, éjfélkor elindulok és másnap reggel itt is lennék, napi nagyon sok járattal.



jan. 16. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Menj! Jobb lesz kinn
Maradj itt, megéri
23 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Én voltam így kint, de honvágy miatt hazajöttem. Bár, ha itthon csak éhbéres munkára lenne lehetőségem, akkor lehet inkább maradtam volna. Próbáld meg, nincs vesztenivalód.
jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Én léptem, neked is csak javasolni tudom. Oké, én azóta nem vagyok egyedül mert jött a család nagyja is később. De egyedül is jobb volt, mint otthon.

Ne félj, találsz majd barátokat.

jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
+ tudnék a diplomámmal karriert tervezni, (nem hasztalan diploma, csak itthon ez a szféra alulfizetett) gondolkodok doktori képzésben is.
jan. 16. 21:24
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is otthon alig fizettek a diplomámmal, pedig mérnöki. Most kint vagyok németben, még tanulom a nyelvet így nem diplomával dolgozom, de így is jobban megéri.
jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pedig a mérnökök, akiket ismerek kezdőként is fél misi felett keresnek (Pesten) én ennek a felét keresném…fővárosban élve, esélytelen
jan. 16. 21:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 Én vidéken 300 nettót kerestem. Kb mint a gyárban mások a szalag mellett. Csak ugye rajtam volt egy elég nagy felelősség.

Pestet meg egyenesen utálom, nem volt opció.

jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Én egyedül jöttem ki tanulni. Nehéz utam volt, de most már nem bánom, mert el kezdett megfizetődni a sok kemény munka és tanulás.


Viszont én jól el vagyok egyedül, nincsen szükségem barátokra, magyar barátaim meg egyáltalán nincsenek. Ennek az az előnye, hogy közel anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet, mert alig beszélek magyarul, így rákényszerültem, hogy nagyon jól elsajátítsam.


Szóval azt azért tudnod kell, hogy szinte tökéletesen kell beszélned az adott nyelvet nyugaton, hogy elfogadjanak téged. Ha magyar akcentussal beszéled a nyelvet, sosem leszel igazán elfogadva - de ez csak az én tapasztalatom, más lehet mást tapasztalt.


Magyarországgal nekem speciel nincs bajom, egyik kultúra sem tökéletes, szóval nem sértődésből mentem el külföldre, hanem kalandvágyból. Magyarországon is vannak üzleti tevékenységeim, szóval látom, hogy politikai állásfoglalás nélkül is lehet haladni, ha valaki akar. De ez is nyilván a személytől függ, hogy mennyire vállalkozó szellemű.

jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálod előbb a képzést?

aztán nem kell csak 1 évig maradnod.

jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert nem beszélem annyira jól a nyelvet, hogy a mestert egyből megkezdjem. 1 év intenzív visszahozás után lehetséges, vagy angol nyelvű képzésre jelentkeznék. Addig meg szakmában dolgoznék
jan. 17. 17:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg akkor a német nyelvről van szó. Ha van rá pénzed, vagy mellette tudsz dolgozni, akkor próbáld ki, hogy csinálsz Ausztriában egy ilyen 1 éves intenzív kurzust és közben meglátod, hogy mennyire tetszik. Ausztriában 30 km-ént más a dialektus, az egyetemen is sok tanár beszél dialektussal és ha magyarosan beszéled a németet, akkor nehezen fog menni a beilleszkedés.


Ha jól akarsz haladni, akkor lehetőleg ne klikkesedj magyarokkal és csak németajkúakkal barátkozz. 1 év múlva meg meglátod, hogy megy, hogyan érzed magadat.

jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!