Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kérhetek új szobatársat?

Kérhetek új szobatársat?

Figyelt kérdés
Nagyon nem illünk össze a kollégiumi szobatársammal. Kettes szobák vannak nálunk, de már ott jár a helyzet hogy nem nagyon tudok miatta rendesen tanulni/aludni. Engem nem zavar milyen életet él, de én azért jöttem kollégiumba hogy egyetemre járjak és tanuljak is valamit. Ha elmegyek a kollégium irodájába megkérdezni, hogy van-e valaki másnál férőhely, akkor nem fognak hülyének nézni? Illetve tudni fog-e erről a szobatársam mielőtt elköltözök (ha van ilyen lehetőség), mivel nem szeretném hogy rosszul érezze magát, csak sajnos nagyon nem illik össze az életmódunk.

márc. 4. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Mivel ertelemisegiek vagytok (illetve lesztekl) illik megbeszelni vele, mint duzzogni. Tud-e valtoztani, ha nem, keresel neked illo helyet. Nem kell tuldramazni.
márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első körben tényleg vele kellene megbeszélni, ha ez még nem történt meg. Hátha képes változtatni rajta, fejlődni bizonyos téren, vagy legalább hajlandó kompromisszumra.

Ha ezekben nem partner, akkor jöhet a szoba(társ)csere. De az meg koli függő; vannak olyan helyek, ahol eleve kérik az új szobatársat megjelölni, vagy van egy x hónapnyi korlát, hogy meddig nem lehet cserélni.

márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

persze

őt kirúgják és akasztanak le helyetted neked egy újat, méretben jobban hozzád passzolót

márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáld vele megbeszélni (mert nem írtad, hogy erre tettél volna kísérletet eddig). Ha nagyon nem működik, akkor meg inkább keress kolin belül valaki konkrét személyt, akivel helyet cserélnél/ ő cserélne
márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Azért felnőtt létedre illene először vele megbeszélni a problémád mert elég csúnya dolog őt megkerülve menni árulkodni, még akkor is ha jogos. Legalább számítani tudjon rá
márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miről van szó. Apróságokon lehet változtatni. De ha számára lehetetlen, vagy kompromisszumnál nagyobb áldozattal járó dolog lenne (példa: nekem volt szobatársam, aki csak teljes csendben tudott aludni, és teljes sötétben. A csend része megvolt, bár néha arra felkelt, hogy én éjszaka kimentem pisilni, és becsuktam az ajtót. A sötét viszont ossem, mivel én munka után értem haza, akkor tudtam és szerettem neikállni tanulni, szóval általában este 11-től hajnal egyig égett egy kis usb-lámpa a laptopomból kilógva, meg ugye a laptop képernyőjének a fénye, és ő erre felébredt - cserébe ő hajnal ötkor nekiállt aktívkodni, amire meg én keltem fel, ahogy vitte ki a serpenyőt, vágódeszkát a konyhába, csörömpölt, ha véletlenül elejtett valamit, folyamatosan nyitotta- csukta a hűtőajtót, ahogy pakolt mindent a tálcára), szóval teljesen inkompatibilisek voltunk, mi próbáltuk megbeszélni, mondta, hogy ő nem érzi kipihentnek magát, ha nem fekhet le korán, szerinte nekem kinn kellene tanulnom a folyosón éjjel, meg nem kellene pisilni járni éjszaka, igyak kevesebb vizet, szerintem meg neki nem kellene korán kelni, vagy ha igen, akkor feküdjön kussban vagy csináljon csendes dolgokat, ne reggelizzen úgy kb. reggel nyolcig, szóval nem illettünk össze, így lett egy csere, én kaptam egy hasonlóan éjszakai életet élő szobatársat, ő meg átkerült egy másik szobába, ahol egy hajnal négykor kelő, jógázó emberke lakott.

De ettől én még mindenképp beszélnék vele erről, nem passzív-agresszív módon, csak ha ő is tudja, hogy nem illetek össze, és nem megoldható a kompromisszum, vagy túl nagy áldozat lenne, akkor nem lesz számára hidegzuhany, hogy cuccolnia kell, vagy kap random másik szobatársat szemeszter közepén. Ha a beszélgetés megvolt, akkor igen, szintfelelőshöz menni, hogy ez a probléma, másik szobába szeretnél költözni, vagy másik szobatársat szeretnél. Nekünk mondjuk annyiban jó volt, hogy az akkori szobatársam már kinézte magának azt a lányt szobatársnak, és így, hogy felszabadult az ágy, én is tudtam kérni magam mellé az ismerős éjjeli bagoly típusú új szobatársam, aki szintén idegesítette a korán kelő szobatársait a motoszkálásával, és arra panaszkodott nekem, hogy neki túl sok mindenről kell lemondania, mert az ő szobatársai 10-kor már aludnának, ő meg kettőig nem szokott.

márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!