Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bunkó voltam ezzel a szobatars...

Bunkó voltam ezzel a szobatarsammal?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk egy szobában kollégiumban. A szobatarsam minden este videochatel a barátjával 1,5-2 órán keresztül, az oké,hogy legalább fülessel, de a lány nagyon hangosan beszél, visít, vihog, nevet. Nyilván ezidő alatt semmit nem tudok csinálni, se tanulni (pedig nem ártana már esténként zh-k közeledtével), se semmit nyugodtan,mert még az én fülesemet is túlkiabálja. Oké, én is szoktam telefonálni a szobában, de azért sokkal diszkrétebben, normál hangerőn és nagyon max fél óráig. Tegnap este már nagyon idegesített mert nagyon kimerítő napom volt, szükségem lett volna egy kis nyugira, még ha nem is alvásra, de egy kis csendre. Így hát nem bírtam ki, hogy ne tegyem ezt szóvá neki. Megmondtam neki, hogy rohadtul hiányzik nekem is a barátom, de mégis tisztában vagyok azzal, hogy itt mások is laknak. Valószínűleg nem fog kedvelni ezentúl, de úgy éreztem muszáj szólnom mert ez csak rosszabb lesz később. Persze elkezdhettem volna gyerekeskedni, hogy akkor én is zajongok, de ez sose vezet semmire tapasztalatom alapján.

márc. 28. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó. Már előbb szólnod kellett volna, amikor a tanulásban zavart. Most pedig meg kellene beszélnetek, hogy a továbbiakban mikor és mennyi fennhangon beszélés fér bele a szoba használatába.
márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Jól tetted. Én középiskolai kollégiumban épp ezért voltam egyedül egy szobában, mert nekem kell a nyugalom és rohadt ideges tudok lenni, ha valaki nem hagy aludni. Mások szerint magamnak való voltam, nem foglalkoztam senkivel, de ez így volt jól, nem bántam meg semmit sem.


De, itt nálad egy kicsit más a helyzet, mert gondolom nincs lehetőség külön szobára. Ha értelmes a szobatársad, akkor ezentúl nem lesznek ilyenek és megpróbál Ő is alkalmazkodni hozzád. Ha pedig nem elég intelligens, akkor sajnos muszáj leszel Te is olyan dolgokat csinálni, ami meg Őt fogja idegesíteni, sajnos csak ez az egyetlen megoldás, ha a másik fél nem hajlandó a kompromisszumokra...

márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó, ilyen miatt tényleg szólni kell, főleg, mert a későbbiekben ez romolhat is. Zavar téged, hátráltat, még ha nem is kimondottan szándékosan, ilyenkor pedig ezt meg kell beszélni, kompromisszumot kell kötni. Amennyiben hajlandó rá.
márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!