Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ehhez mit szólnátok? Szomszéd...

Ehhez mit szólnátok? Szomszéd kérdés. Őszintén.

Figyelt kérdés
Ma ebben a hidegben bekapcsoltuk a klímát, ami melegít is nekünk. A kisbabám és a 3 évesem egész nap a szőnyegen kúszik-mászik, hiába öltöztettem föl őket, hideg van a lakásban. 4-en lakunk egy házban, de a fűtést ugye pár hideg nap miatt ne indíthatjuk, mert az nagy költség lenne mindenkinek. Bekopogott a szomszéd, hogy hangos a klíma, és zavarja. (Minden zavarja őket, csak saját maguk nem). Szerintetek mit kellene tennem? Én mondtam, hogy sajnálom, de nagyon hideg van, a gyerekeket nem hagyhatom hidegben, és ez normális klíma, csak most fűt és nem hűt. Már 2. éve megvan, eddig sosem volt gondjuk vele. Teraszon van. A lakásba persze nem hallatszik be, csak a kertbe, amit persze kisajátítottak, és mindenkit elzavarnak onnan, mert a nő nem bírja a gyerekzsivajt. (Szomszéd kislányt elzavarták, mikor ideköltöztek) Engem nem érdekelt eddig, mert mi megyünk itthonról mindig. Szóval kiskirályként élnek itt. Persze a tárolóban senkinek nincs hely, mindenütt az ő lomjuk van. Most pl. elvittünk egy babakocsit onnan, és ők gyorsan a helyére tettek egy szekrényt. Kiírják pl. hogy ki hova parkolhat, és hogy ki mikor takarítson. Én eddig kerültem a konfliktust, na de ez már sok! Szerintetek ha hangos a légkondi, (1 éves, 200e volt, nem egy gagyi, a ventilátornak van hangja, s hogy körbe veszi 3 fal, talán azért zúg kicsit)én vagyok a hibás? De hát az úton autók mennek, azoknak sem szólhat...Amúgy egy csendes hegyvidéki utca, nem nagy forgalommal. Mit csináljak?
2013. máj. 27. 19:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, figyelj! A kiskirályoskodásuk részeként is lehet ezt tekinteni, de nem csak úgy. Írod, hogy körbeveszi 3 fal - ez akusztikailag nagyon nem mindegy, hogy nyílt térben, vagy minden oldalról visszaverődést eredményező környezetben üzemel az a klíma, akkor is, ha nem gagyi. Igen, sokan szokták hasonlítani az autók zajához a klímát, még azt sem mondom, hogy ez nem helytálló vagy közelítésnek jó hasonlat, DE: nagyon nem mindegy, hogy azonos dB-en (mondjuk hangerőnek itt) mennyi ideig van jelen a hanghatás. Az autó jellemzően elhalad a ház előtt, tehát a maximuma 1-2-3-4 másodpercig "élvezhető", míg a klímának folyamatos ez a maximumértéke. Nem múlik el, nem lesz halkabb; folyamatosan zúg. Ez azért lássuk be, idővel kikészíti az embert. Titeket nem, mert titeket szolgál, a házfalak nyilván minimális mértékben engedik át a zaját. Pont, mint a sportmotoros: ő nagyon jól elvan a hangilag is nem kis védelmet nyújtó bukósisakjában, míg a környezete.. Ne érts félre, nem vagytok rossz emberek ettől, én csak azt szeretném, hogy értsd mire reagálnak és miért így. Az, hogy ez mennyiben van felerősítve esetlegesen, az személyiség és időfüggő a szomszédotok részéről.

#9-es ha meg nem haragszol: tipikus hülyeanyuka vagy. Mégis milyen jogalapon erőszakolod másra a gyerekeid zsivalyát? Azon, hogy te szülted őket? Vegyél már vissza.

2014. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!